خانه ما پر است از قیمت دلار و زمین


راهنمایی فردی: تمام ارزش های زندگی برای هر ۳ پسرم تبدیل به پول شده است!

خانه ما پر است از قیمت دلار و زمین

پرسیدن:

۳ پسر دارم که همگی متاهل هستند، خانه و ماشین خودشان را دارند و در بازار آزاد کار می کنند. مشکل من این است که تمام زندگی آنها تبدیل به پول شده است. وقتی به خانه من می آیند فقط از قیمت دلار و سکه و زمین صحبت می کنند. من هم از شنیدن این حرف ها حالم بد می شود. باید چکار کنم؟

پاسخ:

اهمیت پول در زندگی افراد را نمی توان نادیده گرفت، اما همه ما به خوبی می دانیم که پول تعیین کننده همه خوشبختی ها نیست و افراد باید معیارهای ارزشمندتری را برای رسیدن به شادی در زندگی خود تعیین کنند. معیارهایی مانند عشق، محبت، همدردی، داشتن هدف و احساس تعلق که هر کدام میزان رضایت از زندگی را افزایش می دهد. در مورد اهمیت ثروت در زندگی مردم اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. با این حال، من توصیه هایی برای شما دارم.

رفتار پسران شما تا حدودی طبیعی است

اینکه پسران شما از قیمت دلار و … زیاد حرف می زنند چند دلیل دارد. یکی از دلایل صحبت آنها تغییر وضعیت قیمت سکه، دلار و … در بازار است و اینکه اکثر افراد جامعه به دلیل عدم ثبات قیمت ها خواهان انباشت سرمایه بیشتر در این شرایط هستند. . بنابراین تا حدودی طبیعی است، اما در این موارد باید متغیرهای دیگر بررسی شود. چرا بیشتر گفتگوهای خانوادگی در مورد این موضوعات است؟

اهمیت شادی درونی را به آنها یادآوری کنید

باید به آنها یادآوری کنید که معیارهای تعیین کننده شادی افراد در زندگی عبارتند از شادی، رضایت از زندگی، عشق، موفقیت، عشق و … که نقش مهمی در زندگی آنها دارد. آنها باید بدانند که شادی از کوچکترین چیزها سرچشمه می گیرد و سلامتی و خوشبختی در زندگی مردم فقط به پول مربوط نمی شود. بسیاری از مردم با وجود نداشتن پول زیاد، از سلامت و شادی معقولی برخوردارند. شادی درونی از معیارهای ارزشمندتری به نام رضایت درونی ناشی می شود.

این قانون را در خانه خود اجرا کنید

وقتی پسرانتان وارد خانه می شوند، می توانید یک قانون تعیین کنید. صحبت کردن و بحث در مورد مسائل اقتصادی ممنوع است این قانون نه تنها آرامش شما را حفظ می کند، بلکه به آنها اجازه می دهد تا در ارتباطات بین فردی موثر با شما و سایر اعضای خانواده مشارکت بهتری داشته باشند. بسیاری از ما سعی می کنیم کل زندگی خود را نجات دهیم و در نتیجه اصلا از زندگی لذت نمی بریم. خیال پردازی در مورد پول درآوردن می تواند ما را از لذت واقعی زندگی دور کند. آیا بهتر است تصور کنیم روزی سلامتی خود را از دست داده اند، اما اکنون می توانند از دارایی و سرمایه ای که در زندگی دارند لذت ببرند؟ در نتیجه می توان گفت اهمیت پول در زندگی افراد در حد وسط است و نمی توان آن را اولویت اساسی و تعیین کننده برای شادی دانست.

نویسنده: Dr. مشاوره خانواده حسین شرافتی