You are currently viewing خارش شدید و حساسیت ؛  هدیه نه غذا  رویا خادمیان

خارش شدید و حساسیت ؛ هدیه نه غذا رویا خادمیان


183916 - خارش شدید و آلرژی: نه غذا

خارش شدید و حساسیت ؛ 9 غذا بخورید

خوردن غذاهای خاص می تواند باعث ایجاد حساسیت و خارش در بدن شود. آلرژی غذایی یکی از شایع ترین بیماری های روانی است. در نتیجه ، پس از خوردن غذاهای خاص ، ممکن است واکنش های آلرژیک مانند بثورات پوستی و خارش را تجربه کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از علائم حساسیت غذایی ، از جمله خارش ، شناسایی آلرژی های احتمالی در رژیم غذایی است. در اینجا هفت ماده غذایی که باعث ایجاد حساسیت خارش دار می شوند را معرفی می کنیم.

حساسیت به سویا

این حساسیت به دلیل مصرف همه محصولات سویا ، مانند سویا و سس سویا ، یک ماده غذایی نادر است. حساسیت به سویا را می توان در سنین پایین یافت. در نوزادانی که غذاهای حاوی سویا مصرف می کنند یافت می شود. علائم بلافاصله پس از مصرف محصولات سویا شروع می شود. افرادی که به غذاهای دیگر مانند بادام زمینی و آلرژی حساسیت دارند ، به احتمال زیاد به سویا حساسیت دارند.

حساسیت به بادام زمینی

برخی از مردم فکر می کنند که بادام زمینی آجیل است ، اما این اغلب اشتباه است. بادام زمینی می تواند علائم مشابه آجیل را ایجاد کند و ممکن است با آبریزش بینی و سرماخوردگی همراه باشد. حساسیت به بادام زمینی تنها به این دسته محدود نمی شود. شامل هر محصول حاوی روغن بادام زمینی و مواد تشکیل دهنده آن است.

صدف خوراکی

حلزون های خوراکی گروهی از ماهی ها مانند میگوها با پوست سخت مانند کانو و ماهی مرکب هستند. حساسیت به صدف ناشی از پروتئینی در بدن به نام تروپومیوزین است. در موارد خفیف ، واکنش آلرژیک به کرم ها ممکن است شامل خارش ، تهوع و استفراغ باشد. این می تواند علائمی مانند بثورات و خارش ایجاد کند. در موارد شدیدتر ، می تواند منجر به فشار خون پایین ، حالت تهوع و استفراغ شود. حتی می تواند باعث خفگی و حتی آنافیلاکسی شود.

حساسیت به گندم

حساسیت به گندم یا گلوتن برای بسیاری از افراد شایع است و باید از آنها اجتناب شود زیرا می تواند باعث ایجاد هر نوع غذایی در این بیمار شود. نمی تواند حساسیت به گلوتن جذب مواد مغذی را برای بدن مشکل می کند که می تواند منجر به ورم معده شدید ، حالت تهوع و استفراغ شود. خطرات زیادی مانند مشکلات پوستی و عفونت ها را به همراه دارد.

شیر

نوزادان و کودکان بیشتر در معرض حساسیت به شیر هستند و در بزرگسالان شایع تر است ، اما این سن به سن می رسد. تماس با آن می تواند باعث قرمزی لب ها شود ، تورم زبان یا گلو و خارش دهان. این می تواند باعث تهوع و / یا استفراغ شود. اسهال یبوست ممکن است باعث تنگی نفس و آنافیلاکسی شود.

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از شایع ترین حساسیت های غذایی در بزرگسالان جوان یا مسن است. اکثر مردم به پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ حساسیت دارند و در برخی موارد از زرده تخم مرغ استفاده می کنند.

پوسته ی سخت

آجیل یکی از شایع ترین حساسیت های غذایی است. زخم معده یا معده: اسهال تهوع و استفراغ سوزش پوست و تنگی نفس این حساسیت می تواند به یک یا چند نوع مختلف پوست باشد.
توصیه می شود از مواردی که باعث ایجاد حساسیت می شوند خودداری کنید. زیرا آجیل برای سلامت قلب و بدن به طور کلی مفید و مهم است.

دکتر. برای بهره مندی از رژیم غذایی آنلاین رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید