حمایت آمریکا از اصلاحات سیاسی در قزاقستان


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، عذرا ضیا معاون وزیر امور خارجه آمریکا در نامه ای به ایرجان قاضی خانوف فرستاده ویژه قزاقستان در امور همکاری های بین المللی نوشت که مقامات کشورش طرفدار اصلاحات سیاسی توسط قاسم جامرت هستند.تکایف. . پایین می آید و از او حمایت می کند.

در این بیانیه آمده است: «ایالات متحده به طور کامل از اصلاحات قاسم جامرت تکایف، رئیس جمهور قزاقستان در زمینه نوسازی سیاسی و اصلاح نظام حقوق بشر حمایت می کند و همه پرسی ۵ ژوئن را گام دیگری در اجرای اصلاحات می داند. حرف. †

ما همراه با یک جامعه مدنی مستقل، همیشه آماده کمک به قزاقستان در مسیر دشوار دموکراتیزه کردن مدیریت عمومی، ایجاد نهادهای باز و شنوا و تقویت زمینه حمایت از حقوق بشر هستیم.

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور امنیت مدنی، دموکراسی و حقوق بشر بر تعهد کشورش به قزاقستانی صلح آمیز، باثبات، مرفه و دموکراتیک تاکید کرد.

این سیاستمدار آمریکایی ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوهای واشنگتن و نورسلطان درباره دستاوردهای قزاقستان در ایجاد دولتی دموکراتیک، پاسخگو و پاسخگو ادامه یابد.

شایان ذکر است که عذرا ضیاء فروردین ماه امسال برای دیدار و مذاکره با مقامات سیاسی قزاقستان و همچنین برگزاری اولین نشست بین آمریکا و قزاقستان در زمینه حقوق بشر و اصلاحات دموکراتیک به قزاقستان سفر کرد.

انتهای پیام/ح
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید