جنگنده های ارتش چین وارد آسمان تایوان شدند – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، تایوان اعلام کرد روز جمعه ده فروند هواپیمای نظامی چین وارد حریم هوایی این جزیره شد.

گفته می شود این هواپیماها حاوی ۴ فروند سوخو ۳۰، ۴ فروند ژ-۱۱ و ۲ فروند ژ-۱۰ هستند. ارتش تایوان همزمان سیگنال های هشدار ارسال کرده و سامانه های پدافند هوایی را در حالت آماده باش قرار داده است خوب قرارداد.

حدود ۱۰ روز پیش، نیروهای چینی تمرین نظامی بزرگی را با شلیک موشک به شش منطقه دریایی در اطراف تایوان آغاز کردند. این تمرین یک روز پس از پایان سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، آغاز شد که پکن آن را محکوم کرد.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه چین می گوید که آمریکا در تلاش است تا از این مزیت استفاده کند برای بدست آوردن از بحران خارج شود از از منطقه تایوان می آید. “گونه آرهروز جمعه، وزیر امور خارجه چین در واکنش به اقدامات تنش‌زای ایالات متحده در شرق آسیا اعلام کرد که چین در حالت آماده باش قرار دارد زیرا احتمال سوء استفاده آمریکا از بی ثباتی در اطراف منطقه تایوان و تشدید بحران وجود دارد. در این منطقه را تشدید کند.

وزیر امور خارجه چین در گفت و گو با رسانه های این کشور تاکید کرد که وضعیت در تنگه تایوان همچنان متشنج است و پکن بار هشیارانه عمل کنید زیرا ایالات متحده ممکن است در حال حاضر برنامه هایی برای تقویت حضور و منافع نظامی برای بدست آوردن از این وضعیت برای تشدید بحران در منطقه.

گونه آره وی بار دیگر بر اجتناب ناپذیر بودن اتحاد چین و تایوان تاکید کرد و گفت که چین به نیروهای استقلال طلب تایوان اجازه نخواهد داد. وزیر خارجه چین تمام تلاش‌ها برای استفاده از موضوع تایوان برای مهار چین را توصیف کرد که محکوم به شکست است.