جشن و اجتماع غدیر در منطقه سیدان مرودشت برگزار شد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز


حجت الاسلام مسعود فرهادی در گفتگو با خبرنگار مهر، عید غدیر خم را سعادت بشر دانست که با امامت و هدایت الهی محقق می شود.

وی افزود: عید غدیر منشأ تحول عظیمی در بینش و جهان بینی اسلامی برای همه مسلمانان است.

امام جمعه بخش سیدان گفت: یکی از مهمترین نعمت های الهی برای بندگان، نعمت ولایت است که در قرآن کریم به طور خاص به آن اشاره شده است.

ضیافت و اجتماع بزرگ غدیر در سیدان مرودشت برگزار شد

وی ضرورت اجرای امامت را آماده سازی امت دانست و تاکید کرد: به همین دلیل وظیفه همه ما به عنوان شیعیان آقا امیرالمومنین بسیار سنگین تر است.

حجت الاسلام فرهادی تصریح کرد: برای انجام این وظیفه باید به گونه ای عمل کنیم که انشالله فرهنگ غدیر سبک زندگی همه ما شود، آن وقت می توان گفت برای غدیر کاری انجام شده است. . متر.

خطیب جمعه بخش صیدان اظهار داشت: بحمدالله مردم سیدان (شهر سادات) که اکثراً سادات بزرگوار هستند، افتخار منصوب شدن به اهل بیت را دارند و علاوه بر این افتخار همواره در تکریم غیرت فراوانی نشان می دهند. و انجام شعائر دینی و انجام فرایض دینی بودن.

او مدعی شد: خدا را شکر مردم صیدان همزمان با عید سعید غدیر خم تلاش مضاعفی دارند و هر محله و خانه ای را پایگاهی فرهنگی برای بزرگداشت غدیر قرار می دهند.

به نقل از حجت الاسلام فرهادی عطام سلام فرد، خانواده و جامعه در روز عید غدیر در سیدان مرودشت رنگ و بوی خاصی دارد.

وی گفت: هر ساله در این روز حدود ۱۰ هزار نفر از شهر سادات عبور می کنند بشقاب ها توسط هیئت های مذهبی و جهادی و بسیج و مساجد طبخ و توزیع می شود. تداوم رزمایش ترحیم و دستگیری نیازمندان توسط خیرین در این روز به اوج خود می رسد.

ضیافت و اجتماع بزرگ غدیر در سیدان مرودشت برگزار شد

امام جمعه صیدان همچنین از برپایی ایستگاه های نماز و مراسم جشن در مساجد، تکیه ها و خیابان های این شهرستان همزمان با عید غدیر خم خبر داد و گفت: امروز با رؤیت ها و بازدیدها و صلح رحم سلام کاری که سادات انجام داده حال و هوای خاصی به سیدان بخشیده است.

فرهادی اذعان داشت: شادی و نشاط و احترام به فرهنگ غدیر را می توان در مردم این شهرستان به ویژه قشر جوان که در این مراسم سهیم هستند مشاهده کرد.

وی با ابراز خرسندی ادامه داد: همه ساله شاهد ورود مسافران و گردشگران به شهر سادات در روز عید غدیر خم برای حضور در این مراسم هستیم.

امام جمعه سیدان فرمودند: که در اگر خدا بخواهد ما باید بتوانیم به گونه ای عمل کنیم که غدیر در جامعه ما به عنوان یک سبک زندگی شریف و اسلامی قرار گیرد.