جشنواره گل اسپانیایی در قطر/اسپانیا ۷


تیم ملی فوتبال اسپانیا با پیروزی ۷ بر صفر مقابل کاستاریکا به قدرتمندترین پیروزی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دست یافت.

به گزارش ایرنا، تیم های ملی فوتبال اسپانیا و کاستاریکا روز چهارشنبه از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران در چارچوب هفته نخست مرحله گروهی رقابت های گروهی پنجم جام جهانی ۲۰۲۲ در ورزشگاه التمامه به مصاف هم رفتند. برنده شد.

ترکیب اصلی اسپانیا:

اونای سیمئونه، آیمریک لاپورته، رودریگو، سزار آزپیلیکوئتا، جوردی آلبا، سرخیو بوسکتس، پدری، گاوی، دنی اولمو، فران تورس و سرخیو آسنسیو.

سرمربی: لوئیس انریکه

ترکیب اصلی کاستاریکا:

کیلور ناواس، کیشر فولر، کارلوس مارتینز، اسکار دوارته، فرانسیسکو کالوو، برایان اویدو، یلتسین تکدا، سلسو برگس، جوئل کمپبل، آنتونی کنترراس، جویسون بنت.

سرمربی: لوئیس فرناندو سوارز

تیم داوری: محمد عبدالله، محمد الحمدی، حسن المهاری، ما نینگ

اسپانیا از ابتدا بهترین تیم بود و لوئیز انریکه با ترکیب هجومی که به میدان فرستاد نشان داد که به سرعت به گل رسید. اتفاقی که در دقیقه ۱۱ برای آنها افتاد.

دنی اولمو مهاجم تیم لایپزیگ آلمان پاس در عمق گاو را به خوبی گرفت و با یک چرخش زیبا و یک ضربه چیپ بی نقص اولین گل لاروخا را به ثمر رساند.

۱۰ دقیقه بعد نوبت به گل دوم رسید. این بار ارسال فوق العاده جوردی آلبا از سمت چپ به محوطه جریمه رسید و مارکو آسنسیو با یک ضربه گل دوم را به ثمر رساند. کیلور ناواس، گلر کهنه کار سرخپوشان در این صحنه می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

شاگردان انریکه با رعایت فرمول هر ۱۰ دقیقه یک گل، گل سوم را در دقیقه ۳۱ از روی نقطه پنالتی توسط فران تورس به ثمر رساندند تا با خیال راحت به رختکن رفته و برای ۴۵ دقیقه دوم آماده شوند.

مردان تحت هدایت لوئیس فراندو سوارز ناامید وارد زمین شدند و حتی موقعیت جدی روی دروازه اسپانیا ایجاد نکردند. در طرف مقابل، تیم آماده اسپانیایی بی رحمانه به گلزنی ادامه داد.

فران تورس از اشتباهات و تعلل کاستاریکایی ها نهایت استفاده را کرد و در دقیقه ۵۴ گل چهارم را به ثمر رساند و خودش ۲ گل را به ثمر رساند.

۲۰ دقیقه بعد، نتیجه سنگین تر شد. این بار این یک گاو ۱۸ ساله بود که شب درخشان خود را کامل کرد. او که در نیمه اول یک پاس گل داشت، پاس آلوارو موراتا را با یک ضربه دیدنی به زیبایی به گوشه دروازه ناواس فرستاد و برد شیرین لاروخا را شیرین تر کرد. البته این پایان ماجرا نبود.

در دقیقه ۸۹ کارلوس سولر یک توپ سرگردان در محوطه جریمه را به گل ششم تبدیل کرد و آلوارو موراتا تعویضی پس از پاس گل در دقیقه ۹۲ گل هفتم تیمش را به ثمر رساند.

با ثبت برد ۷-۰، ماتادورها قدرتمندترین برد بیست و دوم خود در جام حذفی را به دست آوردند و برتری را از انگلیس و فرانسه ربودند.

اسپانیا با این پیروزی و با تفاضل گل بهتر نسبت به ژاپن در صدر جدول رده بندی گروه پنجم قرار گرفت. کاستاریکا پس از آلمان که با نتیجه ۲ بر یک مغلوب ژاپن شد در رده چهارم قرار گرفت. این سنگین ترین شکست کاستاریکا در تاریخ جام جهانی بود.

هفته دوم این رقابت ها روز یکشنبه برگزار می شود. اسپانیا در یک بازی حساس به مصاف آلمان می رود و ژاپن با کاستاریکا.