جزئیات جدید برای دریافت خبرنگاران اینترنتی


وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزئیات جدید دسترسی خبرنگاران به اینترنت را منتشر کرد.

جزئیات جدید برای دریافت خبرنگاران اینترنتی


با صدور اطلاعیه ای از سوی نماینده مطبوعات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد صورت گرفت.

خبرنگارانی که واجد شرایط دریافت هدیه اینترنتی روز خبرنگار نیستند، می‌توانند با ورود به بخش روزنامه‌نگاران سامانه جامع رسانه، نسبت به تکمیل فرم‌ها و ارسال مدارک خود اعم از سوابق شغلی، سوابق آموزشی و اطلاعات حرفه‌ای و تخصصی، طبق راهنمای سامانه مندرج در سامانه جامع رسانه اقدام کنند. بخش خبرنگاران به آدرس: e-rasaneh.ir/Page_Show.aspx?PageID=20 اقدام و در نهایت درخواست ارزیابی رتبه خبرنگاری خود را ثبت کنند تا پس از بررسی مدارک، اسامی متقاضیان به وزارتخانه ارسال شود. ارتباطات در روزهای آینده

طی رایزنی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقرر شد امسال برخلاف سال های گذشته که اپراتورها بر اساس لیست های قدیمی خود اینترنت خبرنگاران را راه اندازی کردند، فهرست به روز شده خبرنگاران و فعالان رسانه ای رسانه جامع سامانه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال می شود.

بر این اساس، خبرنگارانی که درخواست اینترنت هدیه دارند، همچنان این فرصت را خواهند داشت تا از طریق پورتال ملی خدمات دولتی هوشمند واجد شرایط بودن یا نه، مطلع شوند.

لازم به ذکر است فهرست خبرنگاران واجد شرایط پس از پایان مهلت (اواخر سه شنبه ۴ مرداد) برای ایجاد اینترنت هدیه برای اپراتورها ارسال می شود. در مرحله اول فهرست خبرنگاران و فعالان رسانه ای با شرط عضویت فعال در سامانه جامع رسانه برای دریافت هدیه روزنامه نگار اینترنتی به وزارت ارتباطات ارائه شد، اما از آنجایی که ممکن است برخی از خبرنگاران از این فهرست خارج شده باشند. تصمیم گرفته شد که یک لیست اضافی دیگر ارسال شود

بنابراین خبرنگارانی که هنوز هدیه اینترنت را دریافت نکرده اند می توانند با ورود به قسمت خبرنگاران سامانه جامع رسانه مدارک خود را تکمیل کنند تا در نوبت بعدی اسامی آنها برای راه اندازی اینترنت به وزارت ارتباطات ارسال شود. شایان ذکر است با توجه به تعداد زیاد رسانه های دارای مجوز (۱۲۵۰۰ رسانه) و نیاز به پاسخگویی یکسان به نیازهای رسانه ها، کلیه امور پشتیبانی خدمات مطبوعاتی از جمله معرفی دریافت اینترنت، صندوق اعتباری هنر و … از طریق این سامانه انجام می شود و تمامی فعالان رسانه ای می توانند به این سامانه بپیوندند.


سیار