You are currently viewing جایگزین مناسب قند – اریتریتول

جایگزین مناسب قند – اریتریتول


ارسال شده در 1 اکتبر 1400

بهترین جایگزین برای قند اریتریتول

شکر یکی از پرکاربردترین شیرینی هایی است که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است. کیک یا هر غذایی را بپزید تا چای یا قهوه یکدست شود. مصرف شکر برای همه ما به یک عادت تبدیل شده است و اکنون با پیشرفت علم و کشف ماهیت مضر قند ، به نظر می رسد که باید به دنبال جایگزینی مناسب برای شکر باشیم.

با آشکار شدن خطرات خوردن شکر برای بدن ، بسیاری از افراد به چای یا قهوه معتاد می شوند. به دنبال جایگزینی مناسب برای شیرین کردن قهوه یا غذا باشید. یافتن جایگزینی برای 100٪ شکر و شیرین کننده ها دشوار است ، اما در عین حال عوارض جانبی ندارد ، اما هنوز می توان از برخی شیرین کننده های طبیعی با حداقل عوارض جانبی استفاده کرد. اریتریتول یکی از شیرین کننده هایی است که در فروشگاه های غذاهای سالم آمریکایی یا به صورت آنلاین موجود است. بر اساس مطالعه دقیق خواص شیمیایی این محصول ، Eritrital امیدوار است که قند را جایگزین چای کند.

اریتریتول چیست؟

پاسخ به س calledالی به نام اریتریتول این است که اریتریتول در انگور یافت می شود ، میوه هایی مانند گلابی و هندوانه یک شیرین کننده طبیعی هستند که در مقادیر کمی یافت می شوند. حدود 70 درصد قند دارد و مدت زمان بیشتری نسبت به شکر حل می شود. این شیرین کننده ها معمولاً در حین فرآیند تخمیر و قالب گیری از قندهای گیاهی به دست می آیند.
پس از سالها آزمایش شیمیایی و مزایا و عوارض جانبی آن ، اریتریتول ثابت کرده است که قند یک جایگزین مناسب است. آره، تلاش برای یافتن بهترین جایگزین طبیعی برای شکر ادامه دارد. با این حال ، استفاده از اریتریتول می تواند از خطرات احتمالی بسیاری از افراد مسن جلوگیری کند. بسیاری از مجلات پزشکی در اینجا تحقیقات گسترده ای انجام داده اند.

همچنین بخوانید: تفاوت بین چربی سفید و چربی قهوه ای چیست؟

فواید اریتریتول جایگزین شکر. مزایای موجود

با مرور مصرف روزانه قند و جایگزینی شیرین کننده های طبیعی با شکر در رژیم غذایی خود ، می توانیم به راحتی میزان مصرف شکر را کاهش دهیم و گامی بزرگ در جهت بهبود رژیم غذایی خود برداریم. در زیر لیستی از شیرین کننده های طبیعی اریتریتی وجود دارد که به عنوان جایگزین های خوب قند شناخته شده اند.

  1. کالری دریافتی از اریتریتول تقریباً صفر است (95 درصد بیشتر از قند) زیرا نود درصد اریتریت ها جذب جریان خون می شوند و بدون تغییر از طریق ادرار دفع می شوند. ده درصد آن مستقیماً به مدفوع پمپ می شود. بنابراین می توانید بدون سوزاندن کالری بیشتر وزن خود را افزایش دهید.
  2. اریتریتول قند خون را افزایش می دهد و لوزالمعده را برای تولید انسولین تحریک نمی کند. این یک گزینه خوب برای افراد دیابتی است ، اما قبل از مصرف هرگونه دارویی باید با پزشک خود مشورت کنند.
  3. اریتریتال می تواند تا دمای 160 درجه سانتیگراد را تحمل کند و تجزیه نمی شود.
  4. تاکنون هیچ خواص سرطان زایی گزارش نشده است ، اما از طرف دیگر ، خواص آنتی اکسیدانی آن ثابت کرده است که می تواند رادیکال های آزاد بدن را تجزیه کند. رادیکال های آزاد شیمیایی عامل سرطان هستند.
  5. اریتریتول برخلاف قند ، خطر پوسیدگی دندان و پلاک باکتریایی روی دندان ها و دهان را بدون ایجاد پوسیدگی کاهش می دهد. این یکی از مهمترین مزایای جایگزینی قند به جای چای است.
  6. ارثی در ژاپن کانادا استرالیا در بسیاری از کشورها از جمله نیوزلند و اتحادیه اروپا به طور گسترده استفاده می شود و به طور کلی در ایالات متحده به عنوان امن شناخته می شود.

همچنین بخوانید: شکر قهوه ای یا شکر سفید؟ که بهتر است؟

به طور کلی ، انتخاب اریتریتول به عنوان جایگزین مناسب قند می تواند از راه های مختلف به افراد مسن کمک کرده و از چاقی و دیابت در جوانان جلوگیری کند. استفاده از این محصولات طبیعی ممکن است درمان قطعی برای هر بیماری نباشد ، اما می تواند از هزاران بیماری مرتبط با سوء مصرف گلوکز جلوگیری کند.

استفاده از اریتریتول

اریتریتول یک شیرین کننده عالی برای کسانی است که از طعم کاملاً شیرین لذت می برند.

نقاط ضعف اریتریتول به عنوان جایگزین قند در غذا

  1. اریتریتول معمولاً در ترکیب با شیرین کننده های مصنوعی مصرف نمی شود. بنابراین ، مصرف زیاد با سردرد ، تهوع و استفراغ همراه است. این می تواند باعث بیماری هایی مانند اسهال و مشکلات گوارشی شود.
  2. مصرف اریتریتول می تواند منجر به چاقی شود. مهمترین نکته در مورد اریتریتول این است که بدن ما می تواند این ماده مغذی را بدون سوزاندن هضم کند. هنگامی که قند متابولیزه می شود ، هورمون هایی ترشح می کند که اشتها را کاهش می دهد. با این حال ، اریتریتول اشتها را کاهش نمی دهد و در نهایت می تواند منجر به پرخوری شود.

بر اساس موارد فوق ، هنوز هم اریتریتول یکی از بهترین جایگزین های طبیعی برای قند است. همچنین باید در مجله پزشکی مناسب به دنبال نوشابه های طبیعی و با کیفیت باشید. پزشکان و متخصصان تغذیه همچنان در تلاشند تا این نوشابه را بفروشند تا معایب این قند از بین برود و استفاده از آن به عنوان جایگزین مناسب برای قند آسان تر شود.

همچنین بخوانید: پروبیوتیک چیست؟ ویژگی های آن چیست؟

عوارض جانبی احتمالی مصرف اریتریتال

اگر به طور معمول کمتر از 50 گرم از این شیرین کننده در روز مصرف می کنید ، معمولاً عوارض جانبی ایجاد نمی کند. بیش از 80 گرم در روز می تواند باعث سوء هاضمه ، اسهال و یبوست شود. تولید گاز در دستگاه گوارش ؛ ممکن است باعث اسهال و سردرد شود. با این حال ، گزارش های نادری از این حساسیت وجود دارد که باید در مورد هر گونه ماده گیاهی مورد توجه قرار گیرد. زنان باردار و شیرده و افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی پیشرفته باید قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

استفاده از اریتریتال یک انتخاب کاملا سالم و منطقی است ، زیرا نقاط قوت و ضعف این دو محصول را بررسی کرده و قند و اریتریتول را مقایسه می کند. اما نکته مهم در مورد erythrital در همه کشورها موجود نیست. برخی از کشورهای اروپایی در صورت موجود بودن با قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد. بنابراین اگر قصد تغییر رژیم غذایی و استفاده از این محصول را دارید ، به این موضوع توجه زیادی داشته باشید.

به طور کلی ، مزایای اریتریتول بسیار زیاد است. با این حال ، با توجه به هزینه نسبتاً بالای این محصول در مقایسه با شکر که منفی تلقی می شود ، می توان از اریتریتول به عنوان جایگزین مناسب قند استفاده کرد. علاوه بر این ، مهمترین نکته هنگام انتخاب این شیرین کننده به عنوان جایگزین قند در رژیم غذایی ، بدن شما و تشخیص پزشک است.

منبع:
“اریتریتول: نکاتی که باید بدانید

با استفاده از این جایگزین طبیعی قند ، انتخاب های بهتری در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید