جادوی سازماندهی که زندگی را تغییر می دهد


انسان

من هرگز خودم را یک آدم بی نظم ندانسته ام. نمی‌توانم بگویم که آدم خیلی مرتبی هم هستم، اما دوست دارم فکر کنم سطح آشفتگی‌ام آنقدرها هم بد نیست.

با این حال، فکر نمی‌کنم با خودم صادق باشم. کی با منه؟!

زمانی که مشاور سازمان ژاپنی و نویسنده ماری کوندو کشف کرد، همه چیز تغییر کرد. از شوهرم متشکرم که کتابش را به من هدیه داد، جادوی تغییر زندگی مرتب کردن – ماری کوندو. (اشاره، اشاره، شاید؟)

من از اول کتاب را دوست داشتم. چرا؟ خوب، برای شروع، من همه چیزهایی را که از ژاپن می آید، چه خوب و چه عجیب، دوست دارم. من تحسین می کنم که چگونه پس زمینه من “همه جا” متفاوت است و پس زمینه ایتالیایی و لاتین من “خیلی بلند” قابل مقایسه است.

همچنین نام او بسیار شبیه به من است. انگار نشانه ای از کائنات بود.

قطعا اینطور بود.

من کتاب را در یک آخر هفته سریع خواندم و کاملا جذب شدم. همه اینها چیست؟

مطابق با اهل نیویورکو جادوی سازماندهی که زندگی را تغییر می دهد پرفروش‌ترین کتاب ماری کوندو در مورد چگونگی ساده‌سازی – ترکیبی تنظیم‌شده از زندگی‌نامه عمومی، فلسفه زندگی، استراتژی‌های شلوغ‌زدایی، و توصیه‌هایی برای تا کردن لباس‌ها که در اواخر سال ۲۰۱۴ وارد آمریکا شد.

به نظر می‌رسد که از آن زمان، Will to Ditch الهام‌بخش یک میلیون و نیم خریدار آمریکایی بوده است که چیزهای زیادی دارند. بیش از چهار میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان فروخته شده است (و تعداد آنها در حال افزایش است). متن کامل مقاله را در اینجا مطالعه کنید.

فکر می‌کنم رویکرد جدید او برای نظافت و داشتن یک زندگی پاک و شاد همان چیزی است که این کتاب را بسیار محبوب کرده است.

پس چه چیزی بیشتر توجه من را جلب کرد؟ این چهار چیزی است که من یاد گرفتم و توانستم فوراً آن را عملی کنم:

۱. مفهوم: او افکار خود را در مورد چگونگی نگاه کردن به نظم و درهم ریختگی به گونه ای که قبلاً تصورش را نمی کردم به اشتراک می گذارد. اول، توصیه می کند خانه خود را نه بر اساس اتاق، بلکه بر اساس دسته بندی هایی مانند لباس، کتاب، کاغذ و غیره سازماندهی کنید. او می گوید اکثر مردم چیزهای مشابهی در قسمت های مختلف خانه دارند، بنابراین اگر آنها را بر اساس دسته بندی مرتب کنید، این کار را به یکباره بهتر انجام می دهید. من احساس کردم که این بسیار دقیق و مؤثر است (او کتاب های بسیار ارزشمندی در سراسر کتاب دارد).

۲. چگونه انجامش بدهیم: من این ایده را دوست دارم که اگر شیوه سازماندهی خانه خود را به طور اساسی تغییر دهید، چیزهای بزرگ (و چیزهای خوب) اتفاق می افتد. او اعتقادی به برداشتن کارها “یک قدم در یک زمان” یا “کم کم” ندارد و این رویکرد قدم بزرگ به من انگیزه زیادی داده است.

۳. سادگیوقتی کتاب را می خوانید متوجه می شوید که روش او بسیار ساده و آسان است. مرحله ۱: تصمیم بگیرید که آیا این چیز را نگه دارید یا نه. مرحله ۲: تصمیم بگیرید که آن را در کجا قرار دهید. این هست. او نکاتی را به شما می دهد که چگونه آن را به راحتی انجام دهید، اما این نکته کلی روش او است.

۴. مفهوم: احساس کردم هر کاری که انجام می‌دهید معنای عمیق‌تری دارد و این ارزش شگفت‌انگیزی به فرآیند می‌افزاید. بارها و بارها پرسیدم که ما فقط باید چیزهایی داشته باشیم که ما را خوشحال می کند. ساده به نظر می رسد، اینطور نیست؟ اما نگاهی به اطراف بیندازید. با کمد لباس خود شروع کنید. آیا پر از “چیزهای شاد” است؟ این یک ایده جدید برای من بود. بهتر کار می کند و چند کلاس را برای قدردانی از چیزهای شما و رسیدگی به آن به خوبی اختصاص می دهد. این همچنین باعث شد به این فکر کنم که چگونه با چیزهایی که دارم رفتار کنم. اگر عشق را در هر کاری که انجام می دهیم قرار دهیم، آیا عشق را پس خواهیم گرفت؟ به گفته ماری کوندو، بله ما این کار را می کنیم.

بنابراین اینها مهمترین نتیجه گیری من از خواندن کتاب بود و در نحوه دید من سازمان و هرج و مرج تفاوت ایجاد کرد. کتاب را بررسی کنید و به او راه بدهید، من می توانم به شما اطمینان دهم که نگاه شما را به همه چیزهایی که دارید تغییر می دهد.

در اینجا چند منبع مفید آورده شده است:

ماری کوندو راه های ساده ای را برای سازماندهی و صرفه جویی در زمان و مکان نشان می دهد | امروز

ماری کوندو در Google صحبت می کند (بیش از ۱ میلیون بازدید)

این مقاله را دوست داشتید؟ همچنین بررسی کنید وقتی چیزها اضافه نشده اند، شروع به تفریق کنید.

توجه: در اینجا می توانید به جادوی تغییر زندگی مرتب کردن نگاه کنید – Marie Kondo
نظرات

نظراترژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/