جابجایی ۸۰۶۰۰۰ مسافر از اردبیل


رضا شیرین زاده گفت: ۸۰۶ هزار مسافر در ۶ ماه گذشته از استان اردبیل خارج شده اند.

رضا شیرین زاده

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: سفر با اتوبوس در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

رضا شیرین زاده در بازدید از شرکت های مسافربری شهرستان مشگین شهر با بیان اینکه سفر با اتوبوس در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در اردبیل ۱۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: با افزایش ۱۰ درصدی سفر در ۶ ماهه نخست سال جاری در شهرستان اردبیل، میزان تردد اتوبوس ها با اتوبوس همراه بوده است.

وی افزود: ۸۰۶ هزار مسافر در ۶ ماه گذشته از استان اردبیل جابجا شده اند که ۴۰۰ هزار نفر با اتوبوس، ۶۹ هزار نفر با مینی بوس و ۳۳۷ هزار و ۹۰۸ نفر با خودرو سواری هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه این تعداد جابجایی مسافر در قالب ۱۴۰ هزار سفر انجام شده است، ادامه داد: در ۶ ماه گذشته سال ۳۲۴ هزار و ۷۳۹ جابجایی مسافر انجام شده است. مسافرین در قالب ۳۱ هزار سواری با اتوبوس از استان به مقاصد مختلف منتقل شدند.

شیرین زاده به فعالیت ۷ پایانه مسافربری در استان اردبیل اشاره کرد و اظهار داشت: در جابجایی مسافر با مینی بوس نسبت به مدت مشابه پارسال که حدود ۶۵ هزار و ۱۵۴ نفر بود رشد ۶ درصدی داشته ایم.

وی از خدمات ارائه شده توسط ۲۲۴۰ راننده در استان اردبیل به مردم و مسافران خبر داد و افزود: مردم و مسافران می توانند هرگونه شکایت و انتقاد از شرکت و راننده را به سامانه ۱۴۱ اداره کل راهداری استان اطلاع دهند تا آنها را در جریان بگذارند. می تواند در اسرع وقت به کمیته ها ارسال شود.تخلفات مربوط باید رسیدگی شود.

اتوبوس شهری

جابجایی ۸۰۶۰۰۰ مسافر از اردبیل