ثبت ۲۱۰ پرونده قاچاق کالا و ارز در اردبیل


محمدعلی مجتهدی گفت: در سه ماهه نخست امسال ۳۱۹ پرونده قاچاق کالا و ارز تشکیل شد که ۲۱۰ فقره آن مربوط به ماشین های ماینینگ ارز رمزنگاری شده و حدود ۲.۵ میلیارد تومان از جریمه وصول شد.

استخراج بیت کوین و ارز دیجیتال

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق انسان در استان اردبیل در سال جاری از ارجاع ۳۱۹ پرونده قاچاق به دولت و پلمپ ۳۱۷ مورد از آنها و جریمه حدود ۱۸ میلیارد تومانی خبر داد.

محمدعلی مجتهدی نیا در نشست خبری در آستانه هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استانداری اردبیل اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری ۳۱۹ پرونده قاچاق کالا و ارز تشکیل شد که ۲۱۰ فقره آن مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است. ماشین آلات معدنی و تاکنون حدود ۲ و نیم میلیارد تومان جریمه وی اخذ شده است.

وی تشکیل و ارجاع یک هزار و ۷۲۵ فقره قاچاق کالا و ارز به تعزیرات حکومتی در سال گذشته و محکومیت آنها به مبلغ ۷۲ میلیارد تومان را مورد اشاره قرار داد و افزود: ۸۰ درصد رویکرد دبیرخانه در قبال قاچاق کالا و ارز یک طرح است. برخورد قضایی و تلاش برای مبارزه جدی با پرونده های قاچاق با استناد به اصلاحیه جدید قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال انجام است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل تصویب قانون فوق را مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته دانست و گفت: این قانون از ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری لازم الاجرا است و مقررات تجارت از مصادیق جرم انگاری است. و مبدأ ارز و اصول و مقررات مبارزه با قاچاق و تحویل کالا به خارج از شبکه در آن به وضوح تدوین شده است.

مجتهدی نیا از فعال شدن سامانه تلفنی ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت، شرکت نفت، سامانه های ارزی، مراکز گسترده حمل و نقل، انبار و انبارها برای مقابله با قاچاق خبر داد و افزود: فروشگاه ها و بازارهای زنجیره ای با اولویت عرضه ذخیره و داخلی هستند. بررسی جدی می شود و علاوه بر این همه کالاهای موجود در بازار بررسی می شود.

وی همچنین در سال گذشته رتبه اول کمیته فرهنگ و تبلیغات این کمیته را نشان از اثربخشی کار فرهنگی و رسانه ای در مقابله با قاچاق کالا برشمرد و بر تداوم همکاری خبرنگاران با کمیته فوق در راستای مقام معظم رهبری تاکید کرد. اهداف

خریداران باید کد شناسه کالا را رعایت کنند!

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل با اشاره به فعال بودن سامانه تی تک برای تشخیص اصالت محصولات بهداشتی و آرایشی داخلی و قابلیت نصب آن در گوشی تلفن همراه، از متقاضیان این محصولات و بانوان درخواست کرد. ، هنگام خرید محصولات اورجینال، کیفیت و قیمت را با استفاده از آن سیستم بررسی کنید.

به گفته مجتهدی نیا، هر کالای بهداشتی و آرایشی داخلی باید دارای کد شناسایی ۱۶ رقمی باشد تا مختصات فوق با سامانه تی تک قابل رهگیری باشد و لوازم آرایشی خارجی نیز باید دارای کد شناسایی از سوی واردکنندگان و پس از تضمین کیفیت، و کالاهای خارجی بدون کد به عنوان قاچاق تلقی می شوند.

وی ادامه داد: ۵۵ قطعه لوازم یدکی نیز باید دارای شناسه یا کد رهگیری باشد تا اصالت، کیفیت و قیمت به راحتی برای خریداران و مصرف کنندگان تایید شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل با اشاره به وجود دو انبار سازمان جمع آوری و فروش املاک در بیله سوار و اردبیل، تصریح کرد: انبار چاه املاک در بیله سوار. یک هزار و ۲۵۰ تن ظرفیت دارد و طبق قانون سازمان مذکور موظف به فروش نهاده ها و کالاهای قابل فروش در داخل استان است.

وی گفت: استان اردبیل در مسیر ترانزیتی انواع کالا قرار دارد و با بیش از ۳۶۰ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای خارجی از اهمیت ویژه ای در مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخوردار است.

ثبت 210 پرونده قاچاق کالا و ارز در اردبیل

ثبت ۲۱۰ پرونده قاچاق کالا و ارز در اردبیل