تولیدکنندگان اردبیلی مورد حمایت کامل دولت محلی هستند


استاندار اردبیل در مراسم روز ملی صنعت و معدن از حمایت جدی دولت و مسئولان استانی از صنعتگران و تولیدکنندگان خبر داد.

سید حامد عاملی

سید حامد عاملی در مراسم روز ملی صنعت و معدن در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: در استان اردبیل با تمام تلاش و پشتکار فعالان عرصه صنعت و تولید در حال فعالیت هستند. به عنوان یک تقاضای همه جانبه برای اشتغال مورد حمایت جدی قرار می گیرد. مراقبت از جوانان و فارغ التحصیلان استان.

استاندار اردبیل افزود: علیرغم همه ناکامی های استکبار جهانی در اعمال تحریم های فلج کننده علیه جمهوری اسلامی ایران، تولیدکنندگان و صنعت گران به عنوان پرچمداران توانمندسازی اقتصادی بر منبر هستند و تلاش می کنند کشور را در مسیر توسعه و توسعه قرار دهند. پیشرفت علیرغم تمام کمبودها

وی با بیان اینکه موضوع تولید و صنعت در دنیا مورد توجه قرار گرفته اما در کشور ما چندان مورد توجه قرار نگرفته است، تصریح کرد: با گذشت سال ها از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز سند راهبردی و مسیر روشنی وجود دارد. در کشور در زمینه صنعت تصمیمی نگرفته ایم و بهتر است فعالیت ها و اقدامات خود را در این زمینه به صورت موثر و مستمر انجام دهیم.

اعمی تامین منابع در حوزه صنعت را راهگشای مشکلات و راهگشا عنوان کرد و ادامه داد: حمایت از صنعت نباید مورد غفلت قرار گیرد چرا که سرمایه گذاری در این بخش تاثیر بلندمدت دارد و اساس آن را به صراحت تبیین کرد. برای توسعه پایدار

استاندار اردبیل گفت: باید عادی بودن را در این حوزه کنار بگذاریم و به عنوان یک مطالبه واقعی، حمایت و حمایت از بخش های تولیدی و صنعتی باید با حمایت هر سه قوه که در استان پایگاه دارند انجام شود. اردبیل برای این همدلی و حمایت به نحو موثری تلاش کرد که این مزیت بزرگی برای صنعت و تولید استان است.

وی تمرکز بر تولید ثروت در استان با تقویت زنجیره تولید و نظام صنایع تبدیلی را یادآور شد و تصریح کرد: نکته اصلی مورد توجه در بحث اقتصادی توجه به ایجاد زیرساخت ها و حمایت همه جانبه از بخش تولیدی است. ابزارهای قانونی راه اندازی شده در هر ۲ حوزه اقدام موثر در استان.

عاملی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه زیرساخت به ویژه توسعه بزرگراه ها و تکمیل راه آهن اردبیل – میانه افزود: میانگین نسبت بزرگراه به راه های اصلی در کشور ۲۴ درصد است در حالی که در استان اردبیل. این رقم ۱۱ درصد است و نیاز است تا با تکمیل بزرگراه شمال به جنوب استان این میزان افزایش یابد.

استاندار اردبیل با یادآوری تسریع در تکمیل راه آهن اردبیل خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل گلوگاه ۴۵ کیلومتری راه آهن اردبیل – میانه که سال گذشته بسته شد، ۲۰۰ میلیارد تومان منابع از سوی رئیس جمهور تامین شد. سفر به این پروژه همچنین یک زندگی جدید بگیرید.

وی اخذ مجوز ماده ۲۳ برای اجرای راه آهن اردبیل – پارس آباد و ارتباط با جمهوری آذربایجان به عنوان کریدور شمال – جنوب را برشمرد و ادامه داد: با تجهیز فرودگاه اردبیل لغو پروازهای این فرودگاه بین المللی انجام شده است. به حداقل رسانده و علاوه بر آن تلاش ما تقویت پروازهای اردبیل است.

امالی به توسعه شهرها و نواحی صنعتی استان اشاره کرد و گفت: به دنبال توسعه شهرک های صنعتی در کل استان هستیم و در این چند ماه تلاش کرده ایم مشکلات شهرهای موجود را حل و وسعت را افزایش دهیم. شهرها تا سرمایه گذاران بتوانند کار خود را راحت تر انجام دهند

استاندار اردبیل به سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومانی در تولید فولاد علاوه بر تولید آهن اسفنجی اشاره کرد و افزود: این سرمایه گذار به زودی فعالیت خود را در استان آغاز و زیرساخت ها را فراهم می کند.

سید حامد عاملی: صنعتگران و تولیدکنندگان اردبیلی مورد حمایت کامل دولت محلی هستند

صنعتگران و تولیدکنندگان اردبیلی با حمایت کامل دولت محلی