تولیدات کشاورزی در اردبیل افزایش یافت


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با بهره گیری از ظرفیت مجتمع های گلخانه ای و تجهیز زمین به سیستم آبیاری نوین، تولیدات کشاورزی اردبیل به ۵ میلیون تن در سال افزایش می یابد.

جریان زمین کشاورزی
نادر تقی زاده در مراسم تجلیل از ایثارگران و جانبازان سنگرسازان بی سنگر گفت: اردبیل در حال حاضر بیش از ۴.۵ میلیون تن محصول کشاورزی تولید می کند که با بهره برداری از اراضی سد گدآفرین و بهره برداری مدرن، مطمئناً در سال آینده این میزان افزایش خواهد یافت. چاپ سیستم های آبیاری و سکونتگاه های گلخانه ای، این میزان تولید قطعا از ۵ میلیون تن فراتر خواهد رفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه بخش کشاورزی استان نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد، گفت: ۲۸ درصد ارزش افزوده تولید ناخالص استان نیز مربوط به این بخش است.

تقی زاده ادامه داد: یکی از مهم ترین مولفه های مورد توجه در بخش کشاورزی، اصل مدیریت بهینه مصرف آب در کشاورزی است. آب کشاورزی

وی با اشاره به تامین ۴ درصد از محصولات کشاورزی، باغی و دامی استان اردبیل، گفت: استان اردبیل یک قطب کشاورزی است اما تنها یک درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می دهد.

خرید تضمینی بیش از ۲۳۹ هزار تن از گندمکاران اردبیلی

وی خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۲۳۹ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که مبلغ ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان مطالبه کشاورزان بابت گندم تحویلی به مراکز خرید به طور کامل به آنها پرداخت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: حمایت از سرمایه گذاری مولد و پایدار و ایجاد اشتغال از اهداف اساسی این سازمان است و با سرمایه گذاران در حوزه های کشاورزی، دامداری و باغداری همکاری خواهیم کرد.
به گفته تقی زاده، سالانه بیش از ۸۵۰ هزار تن سیب زمینی در استان اردبیل تولید می شود، تقی زاده گفت: بخش قابل توجهی از آن به صورت خام از استان به فروش می رسد و سردخانه های استان ظرفیت ذخیره سازی بیش از ۸۰ هزار تن را ندارند. سیب زمینی . . محصولات کشاورزی.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی حداکثر حمایت خود را از سرمایه گذاران برای ایجاد سردخانه های مدرن و صنایع تبدیلی و تکمیلی ارائه می کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جهاد سازندگی را میراث سنگرگران بسنگر دانست و افزود: غیرت، رشادت و مردانگی سنگرداران بسنگری با پایان هشت سال دفاع مقدس ختم نشد و امروز جوانان پرتلاشی خود را چنان تربیت کرده اند که سنگرسازان بسنگر در خط مقدم تولید و خودکفایی در خدمت به جامعه اسلامی هستند.

تقی زاده تصریح کرد: اگر جنگ با دشمنان انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس به سلاح نظامی مسلح شد، امروز جنگ اقتصادی است و برنده این جنگ اقتصادی کشوری است که محصولات استراتژیک و مهم خود را از دست بدهد. بدون اتکا به واردات و کمک های خارجی.

تولیدات کشاورزی در اردبیل افزایش یافت

تولیدات کشاورزی در اردبیل افزایش یافت