You are currently viewing تغذیه کودک بهترین برنامه غذایی کودک برای کودکان

تغذیه کودک بهترین برنامه غذایی کودک برای کودکان


چاقی و لاغری را می توان از ابتدای زندگی مشاهده کرد. گاهی مادران نگران وزن کم نوزاد خود هستند و گاهی به دلیل استرس کودکان چاق به متخصص تغذیه مراجعه می کنند.

غذای کودکان و بزرگسالان کاملاً متفاوت است. متخصص تغذیه و متخصص تغذیه می توانند در این زمینه به والدین کمک کنند.تغذیه نوزاد

پس از دو سالگی ، کودکان می توانند انواع غذاها را بخورند. برخی از غذاها برای جلوگیری از تنگی نفس طراحی شده اند ، اما می توانید با سایر اعضای خانواده در آن شرکت کنید. با این حال ، آنها می توانند توسط بزرگسالان خورده شوند ، اما کودکان به جز اعضای بزرگسال خانواده به تغذیه خاصی احتیاج دارند. این نیازهای ویژه ممکن است به طور کامل توسط والدین درک نشود. با این حال ، از آنجا که کودکان بزرگسال نیستند ، رژیم غذایی بزرگسالان ممکن است همیشه مناسب نیازهای آنها نباشد. تفاوت اصلی بین نیازهای کودکان و بزرگسالان این است که بدن کودکان هنوز در حال رشد است ، بنابراین دریافت غذای مغذی مهم است. آنچه شما برای ساخت یک بافت جدید نیاز دارید هیچ چیز را شامل نمی شود. غذای آنها باید مواد اولیه این کار را تأمین کند.

به عنوان مثال ، پروتئین ها نقش مهمی در تشکیل سلول های جدید و در بدن ایفا می کنند. کلسیم مورد نیاز است زیرا مواد معدنی برای استخوان سازی مورد نیاز است. کمبود سایر ویتامین ها و مواد معدنی مهم برای کودکان از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا سوء تغذیه فرآیندهای مهم رشد را مختل کرده و باعث آسیب های طولانی مدت می شود. خوشبختانه ، در دو سال اول ، سرعت رشد نوزادان کاهش می یابد و این مشکلات غیرقابل تحمل می شوند. اما یک رژیم غذایی مغذی تضمین می کند که آنها بزرگسالان سالم تری شوند. تفاوت دیگر این است که کودکان به غذای کمتری نسبت به بزرگسالان و گاهی کمتر از آنچه والدین فکر می کنند نیاز دارند. همانطور که در فصل قبل بحث کردیم ، نوزادان و کودکان نوپا این توانایی را دارند که بدانند در هنگام گرسنگی چقدر غذا بخورند. والدین متفاوت فکر می کنند و سعی می کنند بیشتر از هر ترفندی بخورند ، زیرا معتقدند فرزندانشان به اندازه کافی غذا نمی خورند. کودکانی که گرسنه هستند و هیچ محدودیت غذایی ندارند تمایل به دریافت کالری کافی برای رشد دارند. والدین باید به توانایی بدن در کنترل غذا اعتقاد داشته باشند و کودکان را تشویق کنند که در هنگام سیری غذا نخورند. والدین ممکن است نگران رژیم غذایی فرزندان خود باشند. بر اساس یک مطالعه جدید در فنلاند ، گروه پنج ساله گروه کنترل والدینی نامیده می شود که فکر می کنند دچار سوء تغذیه هستند. محققان دریافتند غذاهای کم کالری نسبت به غذاهای داغ دارای غذاهای گرم و کالری اشباع کمتری هستند. اما در نهایت ، تفاوت تغذیه ای واقعی بین این دو گروه وجود ندارد. نوزادان هنگام وعده های غذایی کم غذا می خورند ، اما ممکن است نیاز داشته باشند در طول روز کمی بیشتر غذا بخورند ، معمولاً کمتر. از آنجا که سیری میزان مصرف روزانه کودک را زیاد می کند ، می توان آنها را به عنوان “وعده های غذایی کوچک” طبقه بندی کرد و مستحق همان دستورالعمل تغذیه ای است که توسط غذاهای اصلی آموزش داده می شود. به عبارت دیگر ، میان وعده ها کودک شما را تا شام سیر نگه می دارند. رژیم غذایی متعادل از میوه ها و سبزیجات بسیار مهم است. سبزیجات ؛ فرصتی برای افزودن منابع پروتئینی و سایر اجزا.

گونه هایش از هم جدا شدند و صدای خنده اش در خانه طنین انداز شد و لباس هایش سریعتر از آنچه انتظار داشتید بود. اگر به رژیم غذایی فرزند خود اهمیت می دهید ، غذاهای ارگانیک را در رژیم غذایی او قرار دهید و مواد مغذی ضروری را در رژیم غذایی او قرار دهید. نه تنها می توانید از رشد نوزاد خود اطمینان حاصل کنید بلکه می توانید سلامت روانی و هوش خود را نیز ارتقا دهید. سالهاست که محققان و متخصصان استدلال کرده اند که شیر دادن به نوزادان از سنین پایین مطمئناً بر سلامت جسمی و روحی آنها در سالهای آینده تأثیر می گذارد. بنابراین مراقب جزئیات یک رژیم غذایی سالم در 10 سال اول زندگی خود باشید.

اصول تغذیه با شیر مادر در سال اول زندگی

برای انتخاب میز شام رنگارنگ و خوردن انواع دستور العمل ها زود است. در اولین سال زندگی ، غذای اصلی نوزاد شما شیر مادر یا شیر خشک است. در طول 12 ماه اول ، نوزاد شما بیشتر کالری را از شیر مادر یا شیر خشک دریافت می کند.

در طول چهار ماه اول ، ممکن است بتوانید علائم اولیه حساسیت به نوزاد خود را به دلیل واکنش بدن به تغذیه با شیر مادر تشخیص دهید.

در این مرحله ممکن است متوجه شوید که کودک شما به پروتئین گاو حساسیت دارد یا شیر او با ترکیبات خاصی در بدن او واکنش نشان می دهد.

توجه کافی به این واقعیت نه تنها احتمال ابتلای فرزند شما به مشکلات حاد را کاهش می دهد ، بلکه مشکلات گوارشی نوزاد شما را نیز کاهش داده و گریه و حالت تهوع را کاهش می دهد.

در مورد شیردهی نوزاد به مدت شش ماه چه باید بدانید؟

در چهار ماه اول ، کودک شما حتی آب را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه نمی کند. بین چهار تا شش ماه ، او فقط مواد ساده ای مانند سبوس برنج را به شیری که در طول روز می خورد اضافه کرد. دکتر

شش ماه بعد ، طعم های مختلف را چشید. باید توجه داشته باشید که افزودن مراحل مختلف به رژیم غذایی کودک می تواند به او کمک کند تا ظرف چند ماه با طعم ها آشنا شود. در این مرحله ، به فرزند خود فرصت دهید تا بدون عجله به غذای تازه پاسخ دهد. صبر در تغذیه گام به گام کودک می تواند به شما در شناسایی و کنترل بهتر آلرژی های کودک کمک کند.
در مورد تغذیه با شیر مادر از 6 ماه تا یک سال چه باید بدانید؟

از شش ماهگی تا یک سالگی ، کودک شما در حال آماده سازی مکمل است و وقتی می توانید انواع غذاها را ببلعد و هضم کند ، می توانید او را با غذا آشنا کنید. در این مدت ، بیشتر مادران نگران هستند که نوزادشان دچار سوء تغذیه شود. اگر می دانید کودک شما روزانه به چه مقدار غذا نیاز دارد و چه غذاهایی برای رشد او مناسب است ، او نباید بیش از حد غذا بخورد. از دست دادن مواد مغذی ضروری او سلامت نوزاد شما را به خطر نمی اندازد. او خوب رشد می کند.

اصول تغذیه برای کودکان از یک تا دو سالگی

با بزرگ شدن فرزند شما ، مقدار غذا در رژیم غذایی روزانه او افزایش می یابد. این امر به تغییر رژیم غذایی کودک دو ساله نیاز دارد. در حال حاضر نقش شیر مادر یا شیر خشک در رژیم غذایی او کاهش یافته و جایی برای شیر غنی شده وجود دارد.

در این زندگی ، چربی های سالم می تواند برای سلامتی نوزاد شما مضر باشد و افزودن کربوهیدرات و پروتئین کافی به رژیم غذایی کودک شما می تواند به سلامت بدن و رشد مغز کمک کند. گنجاندن انواع غذاها در رژیم غذایی کودک بسیار مهم است ، اما گاهی اوقات چاره ای جز مکمل نوزاد وجود ندارد.

در این مدت شما باید با غذاهایی که برای فرزندانتان مضر است بیشتر آشنا شوید تا بتوانید غذاهای سالم را برای فرزندان خود طراحی کنید. برای تغذیه کودک یک ساله ، یک قانون رفتاری وجود دارد. شما می توانید بیش از هر زمان دیگری از غذای آماده کودک کمک بگیرید و باید از میوه ها و سبزیجات خاصی استفاده کنید که برای رشد کودک ضروری هستند. اگر اصول تغذیه کودک خود را در سالهای اولیه رعایت کنید ، دیگر نگران قد و وزن نوزاد خود در دو سالگی نخواهید بود.

سوء تغذیه در کودکان یکی از ناسالم ترین مشکلات تغذیه ای است. کوتاهی قد در کودکان قد در کشورهای در حال توسعه به دلیل سوء تغذیه بیشتر از سایر کشورها شایع است. ارتفاع این امر بر عوامل مختلفی از جمله سلامت قومی و محیطی تأثیر می گذارد. در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، سوءتغذیه و کوتاهی قد نسبت به سالهای اولیه انقلاب به میزان قابل توجهی بهبود یافت ، اما اوضاع خوب نبود. هر والدین مسئول تغذیه و رفاه فرزند خود هستند. شما باید بدانید که سلامت و توسعه چگونه کار می کند. والدین تشویق می شوند که از فرزندان خود در مورد منحنی پیشرفت مراکز بهداشتی بپرسند. متأسفانه این مراکز قد و وزن کودکان را مانند گذشته دقیق اندازه گیری نمی کنند. نقش وزارت بهداشت باید در نظارت بر عملکرد این مراکز برجسته تر باشد. مراکز بهداشتی باید ترفندهای تغذیه ای و سلامتی را در مورد نحوه رساندن کودک به قد و وزن مناسب آموزش دهند. تعادل در تغذیه نوزاد بسیار مهم است و این بدهی ها سوء تغذیه در کودکان را مشخص می کند. تصدیق شد مکمل هایی برای بهبود تغذیه او

دیدگاهتان را بنویسید