You are currently viewing تغذیه نامناسب با افراد مسن

تغذیه نامناسب با افراد مسن


تغذیه مناسب و شیوه زندگی سالم برای افراد مسن بالای 65 سال ضروری است. به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، بیشتر بیماری های سالمندان ناشی از سوء تغذیه است. به عنوان مثال ، چربی می تواند باعث سرطان پروستات شود. با سرطان روده بزرگ و لوزالمعده ارتباط دارد. بیماری هایی مانند پوکی استخوان و دیابت به ویژه مربوط به مواد مغذی است. سوء تغذیه در افراد مسن بیشتر به دلیل جذب ضعیف مواد مغذی و تنوع در رژیم غذایی آنها مشاهده می شود.

چالش های مربوط به سن در افراد مسن

چالش های مربوط به سن در حفاظت از تغذیه مناسب

کاهش حساسیت

با افزایش سن ، حس های شما کمتر حساس می شوند. بنابراین ، تمرکز بر محرک به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد. کاهش حس بویایی و چشایی باعث کاهش اشتها می شود.
در برخی موارد ، می تواند حواس شما را مختل کرده و تشخیص غذاهای تازه را دشوار کند. بدون شک ، این می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد.

عوارض جانبی داروها

برخی از داروها می توانند باعث تهوع و / یا استفراغ شوند. باعث از بین رفتن اشتها و تغییر طعم می شود. در این حالت ، عوارض جانبی دارو می تواند باعث ایجاد افسردگی و پرخوری شود.

مسن

سلامت دندان

با افزایش سن ، سلامت دهان و دندان اهمیت بیشتری پیدا می کند. مشکلات دهان و دندان شامل از دست دادن دندان است. از دست دادن لثه ؛ پوسیدگی دندان؛ این موارد شامل زخم های دهان و درد فک است.
همه این عوامل می توانند باعث درد و سوزش جویدن شوند. این امر احتمال رژیم غذایی سالمندان را کاهش می دهد.

عدم وجود سرمایه مالی

افراد مسن منابع محدودی دارند و تمرکز بیشتری بر منابع مالی و پول دارند. بنابراین وقتی غذا می خرند ، غذای ارزان تری می خرند. معمولاً حاوی کمترین مقدار مواد مغذی است. این شیوه زندگی سوء تغذیه را تشدید می کند.

عدم وجود سیستم حمل و نقل

به فروشگاه بروید ، سوار ماشین خود شوید و برای خرید غذای تازه به فروشگاه بروید. یا چند ساعت در ترافیک توقف کنید و ماشین خود را از فروشگاه دور نگه دارید.
وقتی هوا بارانی یا برفی است ، مشکلات افزایش می یابد و احتمال لغزش روی زمین افزایش می یابد. این فعالیت ها می تواند باعث ایجاد افسردگی در هنگام مراجعه به فروشگاه و خرید مواد غذایی شود.

مشکلات جسمی

آنها با افزایش سن ضعیف تر می شوند ، به ویژه هنگامی که شرایطی مانند آرتریت و فلج دارند. درد و از دست دادن قدرت بدنی کارهای ساده را دشوار می کند.
ایستادن طولانی مدت هنگام پخت و پز ؛ انجام کارهای اساسی مانند حمل غذا یا پوست کندن میوه می تواند استرس زا باشد.

از دست دادن حافظه

از دست دادن حافظه؛ بیماری آلزایمر و بیماری آلزایمر در افراد مسن بسیار شایع است. یک فرد مسن باید از برنامه غذایی پیروی کند. حتی ممکن است غذا خوردن یا خرید مواد غذایی را از فروشگاه فراموش کنید. اینها باعث کمبود غذا می شود.

با تکنیک های امروزی که از کپسول های ژلاتین نرم امگا 3 High DHA Vivation به دست آمده آشنا شوید (به دست آورید)

افسردگی

با افزایش سن ، تغییرات زیادی رخ می دهد (فرزندان شما از شما جدا می شوند و در اثر مرگ دوستان و عزیزان خود را از دست می دهید و احساس تنهایی می کنید ، به ویژه هنگامی که در کنار فرزندان و عزیزان خود هستید).
همه اینها می تواند منجر به افسردگی شود. افراد مسن ممکن است به سلامتی و روزه داری خود علاقه ای نداشته باشند. اگر افسردگی درمان نشود ، می تواند منجر به مشکلات جدی تری شود.

تنظیم: زهرا محبی
بعدها: افراد مسن – تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید