تعطیلی کلاس های تقویتی مدارس سیستان و بلوچستان


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان مبنی بر صدور بالاترین سطح هشدار هواشناسی در استان. و با تقویت بارندگی های موسمی در نیمه جنوبی و غربی استان، کلیه طرح های تجمیع و جبران خسارت در تمامی شهرستان ها و مناطق استان به جز شهرستان های سیستان، زاهدان، میرجاوه و نصرت آباد از امروز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش یابی استان نیمه ابری تا روز پنجشنبه با تقویت بارش های موسمی در نیمه جنوبی و غربی استان، رگبار و رعد و برق، رگبار شدید تا فوق العاده شدید، موقتا شدید تا بسیار شدید. باد و تگرگ پیش بینی می شود.

آبگرفتگی گسترده معابر شهری و روستایی، طغیان معابر و رودخانه ها، احتمال تخریب راه ها و پل ها، سیلاب شهری و احتمال آبگرفتگی منازل در مناطق حساس، صاعقه و خسارت ناشی از وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و غبار، سیلابی شدن سدها ، احتمال سیل از استان های غربی داریم.

خودداری از تردد و استقرار در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، انتقال ماشین آلات راهسازی و غیره به مکان های امن، عدم صعود به ارتفاعات، رانندگی نکردن و پارک خودروها در کنار درختان کهنسال، پرهیز از تردد غیر ضروری، حفاظت از محصولات کشاورزی ضروری است.

در این مدت در شهرهای زاهدان و میرجاوه و نواحی مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و در شمال استان نیز رگبار و رعد و برق پراکنده پیش بینی می شود. از امروز کاهش محسوس دما در استان به ویژه شمال کشور مشاهده می شود. دریای عمان مواج است و تا پایان هفته در دریا رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.

انتهای پیام/۳۱۳۹




این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید