تعداد غرق شدگان در اردبیل کاهش یافت


رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان اردبیل گفت: با شناسایی نقاط پرخطر آبی در استان اردبیل و آموزش ناجیان غریق، تعداد غرق شدگان استان نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافته است.

استخر

کاهش ۳۳ درصدی آمار غرق شدگان در استان اردبیل به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صادق میرزانژاد ظهر امروز در مجمع عمومی عادی سالیانه هیئت نجات غریق و غواصی استان اردبیل اظهار داشت: غرق شدگی ۳۳ مورد از غرق شدگان در استان اردبیل کاهش داشته است. درصد نسبت به سال گذشته

وی افزود: سال گذشته ۸ دوره مقدماتی سالانه، دوره نجات غریق، دوره مدیریت آب چاه و استخر، کمک های اولیه و غواصی تک ستاره برگزار شد که سواد ناجیان غریق استان اردبیل را به ۸۰ درصد رساند.

افزایش ناجیان غریق به ۳ نفر

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان اردبیل با اشاره به بازدیدهای دوره ای از اماکن ورزشی و آبی که هر ۳ ماه یکبار انجام می شود، تصریح کرد: این بازدیدها باعث شد تا ناجیان غریق استخرها را تا ۳ نفر بیاوریم. مردم، اجازه دادن به ایمنی استخر استاندارد شده است.” دامنه.

میرزانژاد با اشاره به تولید و توزیع کلیپ های آموزشی شنا و نجات غریق در بین مردم، تصریح کرد: این کار خروجی خوبی داشت به طوری که در ایام کرونا ۴۳ کلیپ آموزشی برای جلوگیری از غرق شدن در تالاب های پرخطر تولید شد که تقریباً رو به رو شد. یک میلیون بازدید.” داشته است.

وی به تفاهم نامه های منعقده با سپاه و تربیت بدنی بسیج برای اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه هایی که در سال گذشته منعقد شد، علاوه بر مسابقات، مانور کشتار شهدای غواص نیز برگزار شد. برای شبیه سازی به مناسبت هفته دفاع مقدس».

تعداد غرق شدگان در اردبیل کاهش یافت

تعداد غرق شدگان در اردبیل کاهش یافت