تعادل منطقه ای هدف اصلی سفرهای شهری است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان عصر پنجشنبه در دیدار با مردم شهرستان گوگ تپه مهاباد، ایجاد توازن در توسعه و خدمات رسانی به مردم نقاط مختلف دولت را بیان کرد. در دستور کار قرار گرفت و افزود: در شهرستان تلاش شده تا نقشه عقب ماندگی ها و ارتقای شاخص های مختلف با هم افزایی در استان انجام شود تا اقشار مختلف مردم از امکانات حداکثر بهره مندی را ببرند.

وی با اشاره به شناسایی توانمندی های هر شهرستان در بازدیدهای میدانی و دیدار با مدیران شهری و مردم، خاطرنشان کرد: با تشکیل جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی شهرستان با حضور مدیران ارشد در همان شهرستان، طرح هایی به تصویب رسیده و در حال اجراست. مصوبات در اسرع وقت

فرماندار ازلابرزجان غربی نیز با بیان اینکه در سال گذشته در چندین حوزه اقدامات خوبی انجام شده و زیرساخت ها در سطح استان ایجاد شده است، افزود: تعداد پروژه های افتتاح شده در هفته دولت امسال ۳۰ برابر شده است. نشان دادن توجه دولت دسترسی کمی به محله های محروم دارد.

امسال ۵۰۰ روستای بدون اینترنت از خدمات وی بهره مند خواهند شد

معتمدیان عدالت را یکی از آرمان های انقلاب و یکی از رویکردهای دولت سیزدهم خواند و یادآور شد: علیرغم تحریم های وحشیانه دشمنان نظام علیه ملت ایران، تلاش دولت برای توسعه، توسعه، آبادانی و آسایش است. مردم با سرعت بیشتری نسبت به گذشته ادامه می دهد.

وی در ادامه یکی از اقدامات برجسته دولت در کشور به ویژه در مناطق محروم و روستایی را افزایش شاخص مزایای گاز طبیعی به مردم دانست و افزود: در سال گذشته در راستای در نهضت عرضه، تعداد زیادی از روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند. و هم اکنون قرار است علاوه بر برخورداری از تمامی ۴۸ شهرستان استان دارای این نعمت، گازرسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز انجام شود.

فرماندار ازلابرزجان غربی از انجام اقدامات خوبی برای ارتقای استفاده از اینترنت در استان خبر داد و بیان کرد: پیش بینی می شود امسال حدود ۵۰۰ روستای فاقد اینترنت از مزایای آن بر اساس اولویت برخوردار شوند.

معتمدیان در خصوص مشکل کم آبی در برخی نقاط استان نیز گفت: اعتبارات خوبی از محل اعتبارات توقیفی ملی و استانی برای پاسخگویی به مطالبات مردم در این حوزه تزریق شده است.

وی با اشاره به مصوبات شورای توسعه و برنامه ریزی استان در شهرستان ها افزود: این مصوبات برای همه دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است و دبیرخانه ای برای پیگیری این مصوبات در استانداری تشکیل شده تا وعده های داده شده به مردم عملی شود. در زمان مقرر .

آغاز عقب ماندگی و نهضت آبرسانی در دولت سیزدهم

معتمدیان همچنین اولویت دولت سیزدهم مقابله با مناطق محروم را در تجمع مردم روستاهای بگران علیا و سفلی خلیفان مهاباد معرفی کرد و افزود: حضور مسئولان در مناطق مرزی، روستاها و مناطق محروم نشان از عزم جدی دارد. برای رفع مشکلات مردم

وی با اعلام اینکه مصوبات سفر شهرستان بر اساس مطالعات کارشناسی، مشاهدات میدانی و توجه دقیق به مطالبات مردم برنامه ریزی می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات موجود اولویت مصوبات، مطالبات مردم است که طبق آمار مشکلات شهرستان مهاباد و تلاش مدیران در تلاش هستیم تا تاخیرها را جبران و شاخص های منطقه را ارتقا دهیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به آغاز نهضت محرومیت زدایی و آبرسانی در دولت سیزدهم اشاره کرد و در ادامه گفت: مردم روستاهای شهرستان باید از امکانات اولیه رفاهی مانند جاده، آب سالم و سایر خدمات برخوردار شوند. و در این راستا اعتبارات لازم برای رفع دغدغه های مردم اختصاص می یابد.

مدارس کانکس و غیراستاندارد در شأن مردم آذربایجان غربی نیست

معتدیان با اشاره به اینکه مدارس غیراستاندارد شایسته مردم استان نیست، افزود: با اعتبارات مصوب در سفر اخیر رئیس جمهور به استان، تلاش می شود در یک برنامه فشرده مدارس مناسب و ایمن برای دانش آموزان آماده شود.

وی بر حل سریع اختلافات ارضی در سطح استان تاکید کرد و یادآور شد: با حمایت از اجرای طرح های حوزه رودخانه از وقوع سیلاب و خسارات طبیعی برای مردم جلوگیری و منابع آبی استان مدیریت و حفاظت می شود. .

فرماندار ازلابرزجان غرب استفاده از ظرفیت های ملی و استانی را برای توسعه شهرستان مهاباد ضروری دانست و اظهار داشت: با تمرکز ویژه بر بهبود وضعیت راه های روستایی، ایجاد اشتغال در روستاها، جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی و راه اندازی کارگاه های پردازش محصول، او تا حد زیادی می تواند برای شکست را جبران کند.

معتمدیان همچنین بر توجه به اولویت های هر منطقه و روستا برای اجرای طرح های عمرانی و تولیدی تاکید کرد و افزود: با تشکیل تعاونی ها می توان شرایط را برای اعطای تسهیلات برای اشتغال زایی، ارائه تسهیلات رفاهی و اجرای طرح های تولیدی در روستاها .

وی در ادامه آذربایجان غربی را استانی غنی و دارای مواهب الهی معرفی کرد و تاکید کرد: شرایط فعلی شایسته مردم استان نیست و با انسجام و برنامه ریزی باید از ظرفیت هایی مانند کشاورزی، گردشگری، بوم گردی و… برای پرش استفاده کرد. فضای اقتصادی روستاها خواهد بود.