تشکیل ۱۰۰۰ واحد صنفی در موارد تخلف در اردبیل


مدیرکل زندان دولتی استان اردبیل از کاهش زمان رسیدگی به پرونده های کیفری استان در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

تحریم های دولتی

علی رحیمی آذر در جلسه ارزیابی اجرای ۶ ماهه اول سال جاری احکام دولتی استان اظهار داشت: میانگین مدت رسیدگی به پرونده های تشکیل شده در احکام استان در سال جاری بوده است. تا ۶ روز کاهش می یابد.

وی با اشاره به ۲ هزار و ۹۲۵ فقره بازرسی صنفی در ۶ ماهه نخست امسال، افزود: از این تعداد بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده کالا و خدمات، بیش از ۲۰۰ پرونده قاچاق کالا و حدود ۲۰۰ پرونده نیز مربوط به تخلفات بوده است. بخش مراقبت های بهداشتی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل همچنین با اشاره به تشکیل یک هزار و ۷۲۳ واحد صنفی در استان، گفت: این موارد پس از ارجاع به شعب مختلف رسیدگی و متخلفان به پرداخت جریمه محکوم شدند.

رحیمی آذر خاطرنشان کرد: متخلفان اقتصادی استان در ۶ ماهه نخست سال جاری در مجموع به بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی از دولت محکوم شده اند و تا امروز بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال وصول شده است. و در خزانه دولت واریز می شود.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح عمومی‌سازی یارانه‌ها، سازمان عدالت کیفری دولت در کنار سایر مراجع ذی‌صلاح، افزایش سطح بازرسی‌ها و کنترل قیمت کالاهای اساسی را در اولویت قرار داده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل تصریح کرد: گشت های مشترک بازرسی به طور مستمر بازار را مورد بازرسی قرار می دهند و هر تخلف احتمالی را رصد می کنند و با هر تخلفی در حوزه های مختلف اقتصادی به ویژه کالاهای اساسی و نیازهای مردم به شدت و بر اساس استاندارد برخورد می کنند.

تحریم های دولتی

تشکیل ۱۰۰۰ واحد صنفی در موارد تخلف در اردبیل