تزریق ویتامین B12 برای سندرم خستگی مزمن

بسیاری از بیماران مبتلا به سندرم خستگی مزمن با تزریق ویتامین B12 مقداری تسکین یافته اند.ویتامین B12 یک ویتامین محلول در آب است که به حفظ سیستم عصبی، پوست، مو، چشم، دهان و کبد کمک می کند. علاوه بر شرکت در تشکیل S-adenosylmethionine که در خلق و خو و عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد.

Immunesupport.com مطالعه زیر را در صفحه وب CFS خود انجام داد: “یک مطالعه روی ۱۲ زن که معیارهای فیبرومیالژیا و سندرم خستگی مزمن را داشتند نشان داد که در همه بیماران، سطح هموسیستئین در مایع مغزی نخاعی (CSF) افزایش یافته است. ارتباط بین هموسیستئین CSF و B12 و توانایی خستگی، همانطور که در مقیاس جامع رتبه بندی آسیب شناسی روانی رتبه بندی شده است. نویسندگان به این نتیجه رسیدند که “افزایش سطح هموسیستئین CNS مشخص کننده بیمارانی است که معیارهای فیبرومیالژیا و سندرم فیبرومیالژیا را دارند.” مزمن. خستگی آنها همچنین نشان دادند که کمبود ویتامین B12 باعث کاهش سنتز مجدد هموسیستئین می شود، بنابراین کمبود ویتامین B12 می تواند یک عامل کمک کننده در افزایش افزایش هموسیستئین موجود در این گروه های بیمار در نظر گرفته شود (Regland et al., 1997).

DrMyhill.co.uk دوزهای ویتامین B12 را بخشی جدایی ناپذیر از هر گونه درمان برای افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن می داند. جالب اینجاست که چگونه B12 برای بسیاری از بیمارانی که بدون توجه به علت CFS دچار خستگی می شوند مفید است و نشان می دهد که مکانیسم مشترکی برای خستگی مزمن وجود دارد که B12 در تسکین آن موثر است. آنها ادامه می دهند که چگونه پروفسور مارتین بال مطالعاتی انجام داده است که نشان می دهد سطوح بالای اکسید نیتریک مسئول بسیاری از علائم سندرم خستگی مزمن است در حالی که ویتامین B12 یک پاک کننده قوی برای اکسید نیتریک است.

علاوه بر این، “مطالعات نشان داده اند که افراد مبتلا به CFS/CFS اغلب دچار کمبود چندین ویتامین B هستند که تمایل به تشدید علائم خستگی و “تاری” ذهنی دارند و در نهایت منجر به ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شوند.

به منظور کمک به مبارزه با سندرم خستگی مزمن، دوزهای ویتامین B12 هر دو هفته یکبار توصیه می شود. اگرچه تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است، اما نشان داده شده است که کمبود ویتامین B12 با سطوح بالای هموسیستئین که منجر به توانایی خستگی می شود همراه است و تجویز دوزهای ویتامین B12 در درمان بسیاری از بیماران مبتلا به مزمن مفید بوده است. سندرم خستگی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر