تذکر نماینده بندرعباس به وزیر بهداشت/عدم حضور ۲۴ ساعته درمانگاه در مراکز بخش ها و نیروهای متخصص مردم را نگران کرده است.


خبرگزاری فارس بندرعباس، منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی وزیر بهداشت و درمان خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت.

وی گفت: وضعیت بهداشت و درمان حوزه ها اصلا مناسب نیست. شهرستان های بندرعباس، قشم، حاجی آباد، خمر و ابوموسی از نظر نیروهای متخصص، تجهیزات و حتی اعتبارات جاری وضعیت خوبی ندارند.

آرامی گفت: دولت استان تمام توان خود را در این زمینه به کار گرفته است اما قادر به حل مشکلات استان نیست. جناب وزیر محترم؛ در مراکز بخش های ما، کلینیک ها ۵ تا ۶ ساعت در روز کار می کنند. در شهرستان فرقان در ۱۰۰ کیلومتری مرکز شهر حادثه ای در شب عاشورا رخ داد و پسر ۱۷ ساله ای به دلیل عدم حضور پزشک و آمبولانس جان خود را از دست داد.

نماینده بندرعباس نیز خطاب به وزیر بهداشت تاکید کرد: آقای وزیر برای استان هرمزگان خیلی بد است که با این امکانات بهداشتی و درمانی نمی توانند پزشک متخصص در این مناطق داشته باشند. مراکز بخش های ما درمانگاه ۲۴ ساعته ندارند و چرا باید ۱۵۰۰۰ نفر فقط ۵ ساعت در روز پزشک داشته باشند و این با چه استاندارد بهداشتی و درمانی مطابقت دارد؟ حتی در شهرهای شمیل، قاضی قاضی، تخت، طبل، فین و شهاب هیچ کدام درمانگاه ۲۴ ساعته ندارند؟

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید