تامین برق روشنایی مشگین شهر


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: برق تولیدی نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر این منطقه را روشن می کند.

حسین پیر

حسین القدیعی گفت: فاز نهایی اجرای خطوط انتقال برق از نیروگاه زمین گرمایی سبلان به شهرستان مشگین شهر با هزینه بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به پایان رسید.

وی تصریح کرد: حفاری چاه از چند سال پیش با تلاش محققان و متخصصان ایرانی برای مهار انرژی زمین آغاز شد. به عنوان مثال با تلاش شرکت ملی حفاری ۱۱ حلقه چاه به عمق سه هزار متر در دامنه های سبلان حفر شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: اگرچه به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم های ظالمانه استکبار، حفر چاه و برداشت انرژی از دامنه های سبلان کند شده است، اما ساخت نیروگاه زمین گرمایی در این منطقه آغاز شده بود. دو سال پیش با تلاش کارشناسان و متخصصان داخلی و حتی مطالب آن در کتب درسی فیزیک و زمین شناسی دبیرستان مطرح شد.

الپادی افزود: استان اردبیل از معدود استان های کشور است که دارای انرژی زمین گرمایی است و از طریق این نیروگاه می توان برق بخش های مختلف خانگی و صنعتی را تامین کرد.

وی خاطرنشان کرد: با احداث خط انتقال ۲۷ کیلومتر و تزریق آن به پست ۶۳ کیلوولت، عملیات اجرایی این نیروگاه آغاز شده است و امیدواریم پس از سال ها مطالعه و بحث، امکان انتقال انرژی به مشگین فراهم شود. شهر و بهبود شرایط روشنایی در انرژی های تجدیدپذیر بیایید نگاهی به دامنه های سبلان بیندازیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود: امیدواریم در سال های آینده منابع بیشتری از این انرژی از طریق شبکه سراسری تامین و استفاده شود.

حسین قدیدی: تامین برق روشنایی مشگین شهر

تامین برق روشنایی مشگین شهر