بیکن، تخم مرغ و برشته آووکادو


سرخ کردن جردانا هارت ihartnutrition.com | ساخته شده توسط Styling & Photography زیتون و انبه

پروتئین چربی های سالم. برای این دستور نان تست آووکادو ، که حاوی کربوهیدراتهای انرژی زا و سبزیجات برگ سبز تیره است ، این زمان برای شماست که صبحانه سریع بخورید یا بار دیگر مهمانان را سرگرم کنید. این بخش آسمانی که توسط Jordana Hart در ihartnutrition.com ایجاد شده است ، به آنها انگیزه می دهد تا روز خود را شروع کنند.

غلات سبوس دار یا برشی از خمیر ترش مورد علاقه خود
آووکادو را خرد کنید
1 تخم مرغ آب پز نرم
2-3 برش بیکن بوقلمون

1 پیاز خرد شده را در یک کاسه بریزید تا پیاز ترش شود. آب گرم شکر نارگیل و یک قاشق چای خوری نمک دریا را اضافه کنید. پیازها را به صورت کف مخلوط کرده و روی آن را بپوشانید. کنار بگذارید. پیشنهاد بهتر است پیازهای قرمز را حداقل به مدت 30 دقیقه خیس دهید ، بنابراین در نظر بگیرید که شب قبل به آن اضافه کنید و یک شب در یخچال بگذارید.

2 تخم مرغ را در ظرفی با آب بریزید و بگذارید بجوشد. وقتی به جوش آمد ، حرارت را خاموش کنید. اما قابلمه را به مدت 6 دقیقه بگذارید. بلافاصله تخم مرغ ها را در فریزر (کاسه کوچک آب سرد پر از تکه های یخ) قرار دهید. اجازه دهید تخم مرغ ها به مدت 5 دقیقه سرد شوند و سپس بردارید. پیشنهاد اگر دوست دارید تخم مرغ های آب پز نرم تر بجای آن 5 دقیقه بپزید.

3 در همین حال ، چند برش بیکن بوقلمون را از هر دو طرف گرم کنید تا قهوه ای یا ترد شود.

4 نیمی از آووکادو را در یک کاسه بریزید و با یک قاشق مخلوط کنید.

5 نان و نان تست را با آووکادو بزنید. کمی نمک دریا بپاشید. مواد باقی مانده را به ترتیب زیر برش دهید. پیاز و ترشی بیکن مرغ تخم مرغ نرم (نصف)

6 آروگولا برای طعم ؛ با پودر فلفل قرمز و نمک و فلفل آسیاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید