You are currently viewing بیایید ورزش عصرانه انجام دهیم

بیایید ورزش عصرانه انجام دهیم


ورزش به حفظ قدرت کمک می کند ؛ این یک راه مهم برای کاهش وزن و کاهش خطر بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر شما زنی هستید که با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، ورزش ممکن است بیشتر بر شما تأثیر بگذارد. اگر PMS دارید ، هر ماه قبل از پریود علائم دارید. این علائم می تواند برای زندگی عادی شما مخرب باشد. احساسات شما ممکن است تغییرات احساسی مانند مشکلات خواب یا تمرکز را تجربه کنید. خستگی؛ حتی ممکن است تغییرات فیزیکی مانند نفخ یا از دست دادن اشتها وجود داشته باشد.

اما می توانید این علائم را کنترل کنید. اگرچه تکنیک های مختلف برای افراد مختلف م workثر است ، اما ورزش می تواند برای بسیاری از زنان بسیار مفید باشد.

عصر

این دوره چه کمکی می کند؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند علائم PMS مانند افسردگی و خستگی را بهبود بخشد. بر اساس یک مطالعه ، زنانی که به مدت 60 دقیقه و سه بار در هفته ورزش هوازی انجام می دادند ، بیشتر از نظر جسمی و روحی دچار مشکل بودند. مشخص شد که از نظر روحی و احساسی بهتر است.

ورزش هوازی چیزی است که ضربان قلب شما را افزایش می دهد. پیاده روی سریع؛ در حال دویدن دوچرخه سواری و شنا انتخاب های خوبی هستند. ورزش با تقویت مواد شیمیایی مهم مغز به نام اندورفین ، روحیه شما را تقویت می کند. افزایش اندورفین همچنین می تواند دردی را که از PMS تجربه می کنید کاهش دهد.

ممکن است در چند روز اول قاعدگی بی خطر باشد ، به خصوص اگر در این زمان خونریزی زیادی داشته باشید. بنابراین ، تمرکز بر حرکات ملایم و ورزش باید در لیست فعالیت های شما باشد.

راه رفتن سبک یا کاردیو سبک

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی خود را کمی کاهش دهید. ایروبیک کاردیو سبک پیاده روی یا ورزش کوتاه مدت را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که ریه های شما بعد از قاعدگی فعال تر هستند. بنابراین این تمرین را برای پایان چرخه قاعدگی خود در نظر بگیرید.

آموزش تناسب اندام

دادن پتانسیل افزایش قدرت در این دوره ، از جمله تمرینات ضعیف و فعالیت های مبتنی بر قدرت ، یک حرکت هوشمندانه است. در حقیقت ، زمان خوبی برای برگزاری جلسات تمام وقت است. این شامل ترکیبی از قدرت و کاردیو است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان خوبی برای انجام فعالیت هایی مانند یوگا است. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت کرده اند دچار گرفتگی قاعدگی ، تهوع و استفراغ می شوند. احساس می کنم متورم و متورم شده ام. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. بر اساس مطالعه دیگری ، “خروپف مار” ؛ “گربه” و “ماهی” درد را تسکین می دهند.

اگر پریود شما راحت نیست ، به طور منظم ورزش کنید. مراقب آنچه نیاز دارید باشید. اگر متوجه شدید که بدن شما به طور عادی کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت خود را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

از آنجایی که برخی فعالیت ها برای چرخه قاعدگی مناسب تر هستند ، تمریناتی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، بسیاری از زنان می توانند با چند تغییر به روال خود ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید میزان استرس و ورزش را در این مدت کاهش دهید. این به معنای کاهش تحصیلات نیست. برعکس ، این به سادگی به معنی کاهش اندک ورزش است.

اگر خستگی غیر معمول را تجربه می کنید ، ممکن است بخواهید ورزش های قلبی عروقی یا استقامتی را کاهش دهید. در همین حال ، گزارش شده است که بسیاری از زنان با افزایش تحمل استرس روبرو هستند. بنابراین ، تمرینات سخت تر در این دوره دشوارتر است.

در واقع به هیچ وجه زیاده روی نکنید. تحقیقات نشان می دهد که در دوران قاعدگی ، ماهیچه ها می توانند متفاوت حرکت کرده و خطر آسیب را افزایش دهند. در این مدت برعکس این کار را بدون حذف ورزش سبک انجام دهید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید ورزش کرد؟

باید بدانید که آیا ورزش می تواند به شما کمک کند یا خیر. در روزهایی که بدترین علائم PMS را دارید ، ورزش نکنید. برای مشاهده نتایج ، اکثر روزهای هفته تقریباً 30 دقیقه در روز تمرین می کنند. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید.

برای خواندن سایر مقالات ما اینجا را کلیک کنید.

منابع

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید