بنیاد برکت به افراد ماهر روستایی وام می دهد


به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سید حسین شاهچراغ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان صبح امروز در بزید کارگاه مهارتی پایگاه بسیج و کارگاه کارآفرین مجرب شهرستان قلعهنو خرقان با موضوع برگزاری دوره های مهارت آموزی. با بازار کار و همچنین تخصیص تسهیلات بنیاد برکت به کارجویان و کارگران ماهر این روستا خبر داد.

وی با بیان اینکه روستای قلعهنو خرقان روستای هدف گردشگری در استان سمنان و کشور است، گفت: باید از این ظرفیت استفاده بهینه و نفوذ در بازار شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان با تاکید بر اینکه بازار در حوزه پوشاک و صنایع غذایی در حال توسعه است، گفت: روستای روستایی با همکاری پایگاه بسیج باید فرصت های مطلوب بازار را در نظر گرفته و در نیازسنجی ها اقدام کند. به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان اعلام کند دوره های مهارتی به صورت هدفمند و موثر در حال برنامه ریزی است.

شاهچراغ یادآور شد: دریافت تسهیلات از سوی کارآموزان ماهر و کارآموزان ماهر قبل از یافتن بازار مناسب اشتباه است و کارآموزان ماهری که بازاری برای فروش محصولات و ارائه خدمات خود پیدا کرده اند توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شاهرود برای دریافت معرفی می شوند. تسهیلات از بنیاد برکت.

وی ضمن بازدید از کارگاه یکی از کارآموزان کارآفرین اهل روستای قلانو خرقان که در زمینه میناکاری سفال فعالیت می کند، گفت: در راستای حمایت از روستائیان علاقه مند به این حرفه و در نظر گرفتن عملکرد مطلوب این امر. یادگیرنده، طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی است که در این کارگاه را اجرا خواهیم کرد تا با تأثیرگذاری بر بازار، فرصت درآمدزایی را برای جویندگان کار علاقه مند به این حرفه فراهم کنیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان به همراه سحر قهرمان فرد معاون آموزشی این اداره کل و همچنین فاطمه ظهرابی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شاهرود و تنی چند از کارشناسان در بازدید از بسیج قلعهنو پایگاه کارگاه آموزشی مهارتی خرقان با اعضای این پایگاه و بانوان متقاضی آموزش فنی و حرفه ای دیدار و گفتگو کرد.

در این بازدید اعضای پایگاه بسیج و جمعی از بانوان حاضر به بیان مشکلات خود در حین و پس از فراگیری مهارت آموزی پرداختند و نبود بازار مناسب برای ارائه محصولات و خدمات را مشکل اصلی خود عنوان کردند.

در این بازدید مقرر شد برای اجرای دوره هایی از جمله بازاریابی، مدیریت فضای کسب و کار و برندسازی برای توانمندسازی دانش آموزان ماهر روستای قلعهنو خرقان از طریق مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شاهرود برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید