بلاتکلیفی در پخش فوتبال و آخرین وضعیت گیشه سینما


در حالی که در پنج روز گذشته کمتر از ۱۰۰ هزار نفر به سینما رفته اند، صاحبان سالن ها و فیلم های در حال اکران منتظرند تا ببینند فیلم «بخارست» که از امروز به طور رسمی اکران خود را آغاز کرده است، چه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پس از گذشت چندین هفته که یک فیلم جدید ریسک اکران را نمی پذیرفت، سرانجام فیلم کمدی «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی از روز سه شنبه ۳ آبان ماه اما دقیقا در سه روز اول به چرخه اکران اضافه شد. از اکران این فیلم، شرایط جامعه آنقدر پیش رفت که طبق اعلام کارگردان، جمعه را باید اکران رسمی این فیلم دانست.

اطیابی چند روز پیش به ایسنا گفت: با توجه به تعطیلی برخی سینماها در روزهای اخیر و همچنین آماده نبودن مواد تبلیغاتی و تکمیل نشدن سالن ها، قرار است «بخارست» اکران جدی خود را از آبان ماه ادامه دهد. ۲۷.

فروش فیلم در این سه روز و در سینماهای نمایش «بخارست» به ۴۶۰ میلیون تومان رسیده است و حدود ۱۵ هزار نفر برای تماشای این فیلم بلیت خریده اند.

در حال حاضر تعداد سینماهای محل اکران این فیلم به ۲۰۰ سالن رسیده و به اکران اضافه شده است.

«بخارست» در حالی اکران شد که ناآرامی های اجتماعی اخیر باعث کاهش تماشاگران سینما شده و نگرانی هایی در مورد وضعیت سینما به ویژه معیشت کارمندان و فعالان آن وجود دارد. طبق برنامه ریزی های انجام شده در تابستان، این سینما در پاییز امسال فیلم های مخاطب پسند را نمایش می دهد و با جام جهانی ادامه می یابد. صاحبان آنها نشان می دهند که همه منتظر سرنوشت فیلم «بخاست» و میزان استقبال عمومی از اکران آن هستند. حتی برخی از سینماگران معتقدند فروش این فیلم می تواند در ساخت فیلم های جدید تاثیرگذار باشد.

علاوه بر این، گردانندگان سینما نیز نگران کاهش فروش گیشه سینما هستند، در حالی که امیدوار بودند پخش مسابقات فوتبال در سینماها راه حلی موقتی برای رکود این روزهای سینمایی باشد، اما در حالی که تنها دو روز به پایان آن باقی مانده است. شروع جام جهانی آخرین کار هنوز انجام نشده است پخش مسابقات در سینماها هنوز مشخص نشده است.

در حال حاضر فیلم‌هایی چون «ابلق»، «اینفرادی»، «بیرو»، «شین»، «طبقه یک و نیم»، «دوزیستان» و انیمیشن‌های «لوپتو»، «بم بالا» و «پسر دلفین» در اکران می‌شوند. سینماها .

بر اساس اطلاعات سامانه سمفا، آخرین آمار فروش کل سینما از ابتدای سال ۲۹۲ میلیارد تومان و تعداد تماشاگران به ۹ میلیون و ۴۰۷ هزار نفر رسید که مقایسه این آمار تا پایان سال ۳۱ آبان نشان می دهد که تنها در حدود ۹۶ هزار نفر در پنج روز گذشته به سینما رفته اند.