بلاتکلیفی اسناد خزانه ۲۱ میلیارد تومانی از سوی شهرداری رشت


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدحسین وثق کرگانیا در جلسه کارگروه شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در ساختمان دادگستری گیلان با قدردانی از تعامل و همراهی دستگاه قضایی استان در پیشبرد اهداف و رفع معضلات مشکلات شهروندان: دستگاه قضایی محل دعوا و ظلم به مردم است و مطمئناً بسیاری از مشکلات از این طریق قابل بررسی و حل است.

وی به تفکر شورای ششم رشت در خصوص تعامل با سایر نهادها با هدف رفع مشکلات مردم اشاره کرد و گفت: هر نهاد و مدیری که بخواهد با حوزه مدیریت شهری در تسریع در ارائه خدمات و رفع مشکلات تعامل و تعامل داشته باشد. دغدغه های شهروندان رشت، صمیمانه با او دست بدهید. می دانیم که شورای شهر رشت از ابتدای فعالیت خود در جلسات مختلفی که با قوه قضائیه داشته است از حمایت و راهنمایی قوه قضائیه برخوردار بوده و قوه قضاییه نیز در بسیاری از موارد مشاوره و راهنمایی های لازم را به شورا ارائه کرده است. داده شده.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به انتخاب هیأت رئیسه دوره دوم شورای رشت اشاره کرد و گفت: روز گذشته در فضایی دوستانه اعضای هیئت مدیره سال دوم شورای رشت را انتخاب کردند و در وی چهارشنبه هفته جاری اعضای کمیته های تخصصی شورا را انتخاب کرد و روز پنجشنبه نیز روسای کمیته های شورا تعیین می شوند.

انتخاب شهردار رشت با استیناف
کارگنیا با اشاره به اینکه از هفته آینده طی فراخوانی انتخاب شهردار رشت را آغاز می کنیم، تصریح کرد: شورای ششم رشت تمام تلاش خود را برای شناسایی افراد مایل و دارای صلاحیت لازم به کار خواهد گرفت و در این راه مردم نیز اقدام خواهند کرد. همچنین حق و دلسوزانه را به کار خواهیم بست تا در نهایت شهرداری را انتخاب کنیم که در سه سال باقی مانده با جان و دل به مردم و شهر و شهروندان خدمت کند.

وی با بیان اینکه شورای ششم رشت توجه زیادی به موضوع پاسخگویی به مطالبات شهروندان دارد افزود: در شورای ششم بنده و سایر همکاران شورا تلاش کردند تا به مردم خدمت کرده و پاسخگوی مردم شریف رشت باشیم.

دست نااهلان بیت المال را قطع کرد
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه حفظ بیت المال و کم شدن دست نااهلان از اهداف شورای رشت است، تصریح کرد: متأسفانه با بی احتیاطی و سهل انگاری خسارتی به بیت المال وارد شده است که نظارت می شود. و بررسی شد. .

وی با بیان اینکه چند مرجع مسئول مشکل سراوان هستند، تصریح کرد: شورا و شهرداری هیچ مسئولیتی در تعیین محل دفن زباله ندارند و طبق ماده ۱۲ قانون پسماند، مراجع متولی این موضوع دولت، جهاد کشاورزی و محیط زیست که باید محل دفن زباله باشد. باید به شهرداری رایزنی شود و دولت اعتبار اعطا کند و نسبت به تامین ابزار و وسایل مورد نیاز برای دفع زباله اقدام کند.

تخصیص اعتبار دولتی برای بهسازی محل دفن زباله سراوان
رئیس شورای اسلامی شهر رشت به تخصیص اعتبارات دولتی برای بهسازی محل دفن زباله سراوان اشاره کرد و گفت: از سال ۱۴۰۰ برای محل دفن زباله سراوان بودجه مشخص و برنامه ای نیز تدوین شد و در آن زمان زمانی هزینه این اقدام ۵۷ میلیارد تومان برآورد شد و شرکتی با حدود ۸۸ میلیارد تومان برنده مناقصه شد.

کارگنیا با بیان اینکه احمدی شهردار وقت در صدد جذب اعتبارات ملی برای محل دفن زباله زباله سراوان بود، تصریح کرد: به همین دلیل شهردار با شرکت برنده مناقصه آن زمان تفاهم نامه ای امضا نکرد و متاسفانه در طول مدت دوره تصدی سرپرست قبلی و شهردار سابق رشت نیز این اقدام را دنبال نکرد و پس از درگیری‌های سراوان با دخالت وزارت کشور، مجدداً برآورد هزینه بازسازی قبرستان سراوان انجام شد. این بار مبلغ ۵۹ میلیارد تومان برای این اقدام برآورد شده است.

تخلف باعث لغو مناقصه بهسازی گورستان سراوان شد
وی با اشاره به اینکه پس از برآوردهای انجام شده مبلغ ۵۹ میلیارد تومان به مناقصه گذاشته شد، اظهار داشت: در این مناقصه ۵۹ میلیارد تومانی شرکتی با ۱۱۶ درصد به علاوه با پیشنهادی حدود ۱۳۵ میلیارد تومان برنده این مناقصه شد. مورد انتقاد کمیته فنی قرار گرفت و تجهیزات نظارتی وارد شد و حدود یک ماه بلاتکلیف ماند زیرا مسئولان به دنبال تخفیف از شرکت برنده بودند و ظاهراً ۱۴ میلیارد تومان تخفیف دریافت کرده بودند که دلیل دیگری برای انصراف بود و مناقصه را تمدید کرد و بعد از این اتفاقات نامه ای به ناظر شهرداری مبنی بر تمدید مناقصه نوشتم که طبق ضوابط و تشخیص شهرداری در اسرع وقت پیگیری های من اعلام شود. تکمیل مراحل مناقصه در تاریخ تعیین شده.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به ساخت زباله سوز سراوان در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: در آن زمان رشت شورا نداشت و فرماندار ضامن شورا بود و وی این قرارداد را امضا کرد که متاسفانه به دلیل یک سری مشکلات زیست محیطی و … به تعویق افتاد و پس از رفع مشکلات زیست محیطی، اعتبارات این پروژه به صورت قطره ای تخصیص یافت.

ابهام هشت ماهه در مورد ساخت زباله سوز رشت
کارگنیا با بیان اینکه در دی ماه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲۱ میلیارد تومان از اسناد خزانه برای احداث زباله سوز به حساب شهرداری رشت واریز شده است، افزود: در دی ماه سال گذشته حدود ۲۱ میلیارد تومان اسناد خزانه به حساب شهرداری رشت واریز شده است. برای تسریع در خرید تجهیزات ساخت زباله سوز در رشت شهرداری رشت دفن شد اما به دلیل بی توجهی این اعتبار حدود هشت ماه در حساب شهرداری رشت باقی ماند. اختلافاتی وجود دارد و این در حالی است که در صورت تبدیل این اسناد به دلار همزمان و واریز به حساب شرکت TTS، ساخت زباله سوز با آنها منعقد و واریز می شد تا کنون مراحل ثبت سفارش انجام شده است. برای قطعاتی که تکمیل شده بود و این قطعات وارد کشور شده بود.

وی با اشاره به اینکه زمانی که این اسناد به حساب شهرداری رشت واریز شد دلار حدود ۲۵ هزار تومان بود، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت دلار حدود ۳۲ هزار تومان است و با این بی توجهی زیان می شود. حدود پنج میلیارد تومان به دلیل افزایش قیمت دلار به شهرداری تحمیل شده است که اخیراً با نظارت مجتبی خمیت بن دانا در خصوص تهیه این اسناد و اخذ تضمین های لازم و قراردادهای تکمیلی از TTS اقداماتی صورت گرفته است. شرکت بوده و اگر این اقدام توسط شهردار وقت در همان دی ماه صورت می گرفت تا کنون قطعات زباله سوز نیز وارد شهر می شد.

دنده در پروژه تعمیرات اساسی کدالی
رئیس شورای اسلامی شهر رشت به بازنگری فاز اول و دوم و توسعه فاز سوم و چهارم کدعلی اشاره کرد و گفت: برای بازنگری فاز اول و دوم و استقرار فاز سوم. و فاز چهارم نیروگاه کدالی، شهرداری رشت نیز در ماه های اخیر حدود هشت میلیارد تومان دریافت کرد که این واریز به حساب شهرداری واریز واریز شد که به دلیل تفاوت در نوع خرید یک واحد بلاتکلیف ماند. از دستگاه ها سرپرست شهرداری رشت این اعتبار را از حساب شهرداری رشت تامین کرده و با واریز هشت میلیارد تومان به حساب شرکت شهاب خودرو، پروژه با سرعت بیشتری به اتمام می رسد.

کارگنیا با بیان اینکه انفعال و برخی اقدامات متأسفانه باعث از دست رفتن فرصت ها در رشت شده است، تصریح کرد: انشالله با انتخاب شهردار انقلابی و جهادگر مشکلات به سرعت حل شود و شهر رشت به جایگاه واقعی خود دست یابد.

وی با اشاره به بازدید اخیر رئیس کل دادگستری گیلان از پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان گفت: رئیس کل دادگستری شکایت هایی را مبنی بر اینکه این پارک در اختیار کلیسا بوده اما در اختیار قرار نگرفته است. برای استفاده خوب، که کاملاً درست بود. و متأسفانه برخی از نظارت ها در گذشته منجر به غفلت از بسیاری از ظرفیت ها شده است و در شرایط فعلی انتظار داریم با توجه به اینکه قرارداد شهرداری و منابع طبیعی در اطراف پارک ۴۵۰ هکتاری رو به اتمام است با ورود قوه قضائیه شرایط برای دوره ایجاد خواهد شد. این قرارداد تمدید شده است و با چنین شرایطی می توانیم انگیزه ای برای سرمایه گذاران ایجاد کنیم تا سرمایه گذاری در این پارک توجیه اقتصادی داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به مصوبه تخریب برخی ساختمان ها در رشت که به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده است، اشاره کرد و گفت: در این باره دو مکاتبه با قوه قضائیه نوشته ام و تعدادی از این موارد. ساختمان‌هایی که سال‌ها در اختیار شهروندان است، در آن ساکن هستند و تقاضا دارم در صورت امکان این موارد که سال‌ها تخریب شده، اما به هر دلیلی انجام نشده است، یک بار دیگر در کمیته ویژه بررسی شود. به طوری که اگر یکی از این ساختمان ها شرایط را نداشت، تخریب شود. و سایر ساختمان های قابل تعمیر از دستور تخریب خارج می شوند و با این اقدام گره ای از مشکلات شهروندان رشت ایجاد می شود. باز خواهد شد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید