بریتانیا در حال ساخت نیروگاه هسته ای ۲۴ میلیارد دلاری است


به گزارش خبرگزاری فارس، دولت انگلیس روز چهارشنبه با ساخت نیروگاه هسته ای جدید ۲۰ میلیارد پوندی (۲۴ میلیارد دلاری) در «سافولک» در شرق انگلیس موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، نیروگاه «سیزول» توسط یک شرکت فرانسوی متعلق به دولت فرانسه ساخته می شود و آنطور که ادعا شده، این تاسیسات هسته ای می تواند برق ۶ میلیون خانوار را تامین کند.

دولت انگلیس بارها تصمیم برای ساخت این تاسیسات را به تعویق انداخت اما در نهایت آن را تایید کرد.

یک مقام بریتانیایی در این پروژه گفت که ساخت این تاسیسات هسته ای برای منطقه خوب خواهد بود و هزاران فرصت برای مردم و مشاغل محلی ایجاد می کند و تنوع زیستی منطقه را افزایش می دهد.

پیش از این، کواسی کوارتنگ، وزیر بازرگانی بریتانیا گفته بود که به عنوان بخشی از سیاست این کشور برای توسعه عرضه حامل های انرژی داخلی به انگلیس که تحت تأثیر تأثیرات درگیری نظامی روسیه و اوکراین قرار گرفته است، این کشور هزینه خواهد کرد. حدود ۷ نیروگاه هسته ای بسازد. نیروگاه ها

کوارتنگ گفت: “شرایط برای ساخت ۶ تا ۷ نیروگاه هسته ای در بریتانیا تا سال ۲۰۵۰ فراهم است.”

دولت انگلیس با هدف ادامه جنگ روسیه با اوکراین برای کاهش وابستگی به منابع انرژی روسیه در تلاش است تا نیروگاه های هسته ای جدید بسازد.

در همین راستا، لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا اخیرا خواستار توقف واردات انرژی از جمله نفت و گاز از روسیه شد. تراس گفت: “جنگ در اوکراین جنگ ما و همه است.” ما مصمم هستیم تا با متحدان خود بر روی طرح جدید مارشال برای حمایت از اوکراین کار کنیم.»

وی مدعی شد: با توجه به اثربخشی تحریم های جهانی علیه روسیه، “تحریم ها باعث شد روسیه نتواند بدهی های خود را پرداخت کند. همچنین باید صادرات نفت و گاز روسیه را نیز تحریم کنیم.”

این اظهارات در حالی مطرح شده است که به دلیل فصل سرمای پیش رو، نگرانی یا کاهش صادرات گاز طبیعی از روسیه به قاره اروپا وجود دارد.

رئیس کمیسیون اروپا اخیراً گفته است که اتحادیه اروپا باید برنامه‌های اضطراری برای آماده شدن برای قطع کامل گاز روسیه انجام دهد.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، به قانونگذاران اتحادیه اروپا در استراسبورگ فرانسه گفت: «ما باید اکنون برای اختلال بیشتر در عرضه گاز و حتی قطع کامل عرضه گاز روسیه آماده شویم.» (جزئیات بیشتر)

رئیس جمهور روسیه پیش از این هشدار داده بود که ادامه تحریم ها علیه روسیه عواقب فاجعه باری برای بازارهای جهانی خواهد داشت.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید