برگزاری دومین جشنواره «عسل» در کفرج+ تصاویر


فارس – دلفان – خبرگزاری سجاد کاظمی; دومین جشنواره تخصصی عسل و فرآورده های فرعی و همچنین صنعت زنبورداری با معرفی توانمندی های شهرستان دلفان در تولید عسل و زنبورداری برگزار شد.

زنبورداران و تولیدکنندگان عسل در این جشنواره محصولات خود را ارائه کردند.

اصغر گرمی فرماندار دلفان با اشاره به برگزاری جشنواره تخصصی زنبور عسل گفت: زنبورداری و تولید عسل زمینه اشتغال را برای همه ساکنان روستای کفرج با جمعیت حدود ۱۰۰۰ نفر ایجاد کرده است.

وی افزود: روستای کفرج پایلوت و بزرگترین کلنی زنبورعسل کشور است که سالانه ۷۵۰ تن عسل روانه بازار می کند.

وی با اعلام اینکه میانگین تولید عسل در کفرج از میانگین کشور و استان بالاتر است، گفت: وجود جنگل ها، مراتع و آب و هوای تابستانی ظرفیت زیادی برای تولید عسل در این منطقه ایجاد کرده است و دولت تدبیر و امید است. تمام تلاش خود را برای حمایت از این امر انجام دهد، بخش درخواست خواهد کرد.

حسینی مدیر جهاد کشاورزی دلفان در حاشیه این جشنواره با اشاره به توانمندی های تولید عسل این شهرستان گفت: شهرستان دلفان به دلیل شرایط آب و هوایی مساعد از ظرفیت ویژه ای در تولید عسل مرغوب برخوردار است.

وی در ادامه گفت: ارتقای مدیریت زنبورداری، استانداردسازی، برندسازی، بسته بندی و بازاریابی محصولات زنبورعسل و همچنین معرفی شهرک دلفان به عنوان شهر عسل و توسعه بوم گردی در منطقه از اهداف برگزاری این جشنواره است.
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید