برای کاهش فشار خون کاکائو بخورید


تحقیقات نشان داده است که فلاوانول های موجود در کاکائو می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند.

برای کاهش فشار خون کاکائو بخورید

فلاونول ها زیرگروهی از فلاونوئیدها هستند، ترکیبی گیاهی که در غذاها و نوشیدنی های رایج مانند چای، زغال اخته، آب انگور و کاکائو یافت می شود.یک مطالعه جدید در مجله پزشکی Medical News Today نشان می دهد که فلاونول های کاکائو ممکن است سفتی شریان ها را کاهش داده و فشار خون را کاهش دهد. در بزرگسالان، اما فقط در صورت بالا بودن فشار خون، پژوهشگران گفتند که آزمایش‌های بالینی قبلی اثرات کاهش فشار خون و سفت‌کننده شریانی فلاوانول‌های کاکائو (CF) را در افراد سالم نشان داده‌اند.

با این حال، از آنجایی که این مطالعات در محیط های کاملاً کنترل شده انجام شد، محققان می خواستند ببینند که مداخله در سناریوهای واقع بینانه چقدر خوب عمل می کند.این مطالعه شامل ۱۱ بزرگسال سالم بود که دوزهای متناوب کپسول فلاوانول کاکائو و کپسول دارونما را در یک دوره هشت روزه مصرف کردند. نتایج نشان داد که فلاوانول های کاکائو در کاهش فشار خون و کاهش سفتی شریانی موثر هستند، به طوری که فشار خون سیستولیک در عرض ۱۲ ساعت ۱.۴ میلی متر جیوه کاهش می یابد.

یکی از نگرانی هایی که در مورد استفاده از فلاوانول های کاکائو برای کاهش فشار خون وجود دارد، خطر ابتلا به فشار خون بالا است. با این حال، در این مطالعه، محققان دریافتند که کاکائو زمانی که فشار خون پایین‌تر بود، تأثیر کمتری داشت که نشان‌دهنده یک مداخله ایمن است.

منبع: Food Limits

فشار خون

برای کاهش فشار خون کاکائو بخورید