برای درمان صرع و اختلالات تشنج، آمینواسید درمانی مغز را امتحان کنید

مغز درمانی کمی معتقد است که پزشکی مولکولی با استفاده از مجموعه ای متفاوت از اسیدهای آمینه یا اسیدهای آمینه منفرد ممکن است در کاهش یا از بین بردن تشنج در برخی بیماران بسیار موفق باشد. اسیدهای آمینه موثر برای این منظور عبارتند از GABA، DMG، تورین، گلوتاتیون و تیروزین.

گابا یک آمینو اسید و انتقال دهنده عصبی است که می تواند در درمان صرع، اسکیزوفرنی و سایر اختلالات مغزی موثر باشد.

تائورین یک انتقال دهنده عصبی و تعدیل کننده انتقال عصبی است. بر عملکرد مسیر عصبی تأثیر می گذارد. در صرع نقش دارد. تحقیقات نشان می دهد که تائورین باعث کاهش تشنج در برخی بیماران می شود. در یک مطالعه کوچک، ۹ بیمار با تورین یا دارونما به مدت دو ماه تحت درمان قرار گرفتند. با استفاده از مکمل تائورین، یک بیمار تقریباً به طور کامل تشنج را متوقف کرد و دو بیمار فعالیت تشنج را حدود ۵۰٪ کاهش دادند. مکمل های تورین مایع نتایج بهتری را برای اکثر افراد به همراه خواهند داشت.

این احتمال وجود دارد که استفاده از آنزیم های تغذیه ای بتواند موفقیت این کارآزمایی بالینی را افزایش دهد. دستگاه گوارش ضعیف تأثیر بسزایی در سطح جذب هر ماده ای دارد. تائورین به راحتی از سد خونی مغزی عبور نمی کند، اما من معتقدم که در آینده با ترکیب با یک ناقل غیر سمی که اجازه عبور ایمن به مغز را می دهد، به عنوان یک درمان اصلی برای صرع استفاده خواهد شد.

DMG یا دی متیل گلیسین از اسید آمینه گلیسین گرفته می شود. همچنین در روسیه به عنوان ویتامین B15 شناخته می شود. در روسیه نیز برای درمان اعتیاد به مواد مخدر، الکلیسم، اوتیسم، اسکیزوفرنی، کودکان با حداقل آسیب مغزی، زوال عقل پیری و اختلالات شناختی استفاده می شود. لوبیا، غلات و جگر حاوی مقادیر زیادی DMG هستند. DMG یک آنتی اکسیدان و تقویت کننده سیستم ایمنی است و باعث افزایش سطح اکسیژن در مغز می شود. DMG برای درمان صرع، تشنج و اوتیسم استفاده شده است. این بیماری را درمان نمی کند، اما ممکن است دفعات حملات را کاهش دهد.

هرگز شک نکنید که آمینو اسید درمانی یک استراتژی عالی برای درمان تشنج است. برای برخی افراد، ممکن است رفع کامل تشنج مناسب باشد. سایر افراد ممکن است نیاز به گنجاندن رژیم های غذایی خاص و طب سوزنی در برنامه درمانی خود داشته باشند.

© دکتر آر استون، دکترای پزشکی جایگزین – هند

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر