You are currently viewing برای داشتن باسن بزرگ چه بخوریم  15 ماده غذایی برای بزرگ شدن باسن

برای داشتن باسن بزرگ چه بخوریم 15 ماده غذایی برای بزرگ شدن باسن


زنان می خواهند باسن بزرگ و زیبایی داشته باشند. برخلاف تصور بسیاری از مردم. دستیابی به این هدف مستلزم ورزش مناسب و همچنین تغذیه مناسب است. از آنجا که خوردن برخی مواد مغذی نقش مهمی در رشد باسن دارد ، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم یکی از م strategiesثرترین استراتژی ها برای بزرگ شدن باسن است.

برخی از غذاها برای رشد ماهیچه ها بعد از ورزش مفید هستند. قدرت و انعطاف پذیری را افزایش می دهد و باسن را بزرگتر می کند. در این مقاله ، مجله علوم ورزشی 15 ماده مغذی را که در بزرگ شدن باسن شما مثر است ، به شما معرفی می کند. اگر می خواهید لگن بزرگتر داشته باشید ، این مقاله را بخوانید.

نقش غذا در رشد لگن

اولین قدم برای بزرگ شدن باسن تغییر رژیم غذایی است. شما باید بر رشد ماهیچه های لگن تمرکز کنید. محتوای پروتئین برای ایجاد و حفظ توده عضلانی ، به ویژه بعد از ورزش ، مهم است. سایر مواد مغذی مانند چربی های سالم و آنتی اکسیدان ها با تغذیه سلول ها باعث رشد ماهیچه ها می شوند. ورزش التهاب را کاهش داده و سلامتی را بهبود می بخشد. خوردن غذاهای مغذی زیر به همراه یک برنامه ورزشی منظم به بزرگ شدن و فرم دادن به باسن شما کمک می کند.

غذاهایی برای رشد مفصل ران

1. خردل

سلیمان یکی از بهترین منابع پروتئین است. 113 گرم ماهی قزل آلا حاوی 22 گرم پروتئین است. ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند و فواید زیادی برای سلامتی دارند.

برخی مطالعات نشان داده اند که اسیدهای چرب امگا 3 باعث کاهش التهاب ، تقویت ماهیچه ها و تسریع رشد می شود. بر اساس مطالعه ای که بر روی 44 نفر انجام شد ، مصرف امگا 3 به مدت شش ماه باعث افزایش توده عضلانی و قدرت در این گروه شد.

2. دانه کتان

بذر کتان برای بزرگ شدن باسن

دانه کتان نه تنها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 ، بلکه منیزیم نیز می باشد. سرشار از فسفر و ویتامین B است. علاوه بر این ، افزودن بذر کتان به رژیم غذایی یک راه عالی برای افزایش مصرف پروتئین است. در واقع دو قاشق غذاخوری دانه کتان (21 گرم) حاوی حدود 4 گرم پروتئین گیاهی است. افزایش پروتئین برای عضله سازی برای ایجاد باسن بزرگ ضروری است.

3 تخم مرغ را به باسن گسترش دهید

تخم مرغ بسیار مغذی و سرشار از سلنیوم ، ویتامین B12 ، ریبوفلاوین و فسفر است. ویتامین B موجود در تخم مرغ به بدن شما در تولید انرژی کمک می کند. هر تخم مرغ حاوی حدود 6 گرم پروتئین است ، بنابراین تخم مرغ منبع عالی پروتئین است. علاوه بر این ، اسید آمینه لوسین موجود در تخم مرغ سنتز پروتئین را تحریک می کند و تجزیه پروتئین ماهیچه ها را کاهش می دهد. افزایش سایز باسن تاثير گذار

توصیه شده
خواندنی

این بهترین تمرین برای سفت شدن لگن و پهن شدن باسن است

2. کنوا

کینوا یک لوبیا مغذی است که حاوی 8 گرم پروتئین و 9 آمینو اسید ضروری در 100.4 فنجان (45 گرم) است. بدن شما نمی تواند آن را تولید کند ، بنابراین باید کینوا را از رژیم غذایی خود دریافت کنید.

علاوه بر این ، کینوا حاوی کربوهیدراتهای پیچیده است که انرژی بیشتری را برای ورزش تامین می کند. ترکیب کربوهیدرات ها به تنهایی یا با پروتئین در حین تمرینات استقامتی می تواند آسیب عضلانی را کاهش داده و ذخیره گلیکوژن را افزایش داده و سطح استقامت و انرژی را افزایش دهد. به یاد داشته باشید که ورزش منظم به بزرگ شدن لگن کمک می کند.

5 دانه

حبوبات لوبیا قرمز مانند بادام زمینی و بادام زمینی ، آنها به طور معمول پروتئین بالایی دارند و می توانند عضله سازی را تقویت کرده و رشد ماهیچه های ران را بهبود بخشند. یک فنجان عدس (164 گرم) حاوی حدود 13 گرم پروتئین و یک فنجان عدس پخته (198 گرم) حاوی حدود 18 گرم پروتئین است. علاوه بر این ، حبوبات منبع خوبی از مواد مغذی مانند منیزیم است که در تولید انرژی و انقباض ماهیچه ها نقش دارد.

6 برنج قهوه ای و باسن را تقویت می کند

برنج قهوه ای و باسن را تقویت می کند

برنج قهوه ای حاوی مقدار پیچیده ای از کربوهیدرات ها و پروتئین های پیچیده است. هر فنجان برنج قهوه ای حاوی 5 گرم پروتئین است. پودر پروتئین تهیه شده از برنج قهوه ای برای کسانی که به پروتئین بیشتری نیاز دارند یک انتخاب عالی است.

یک مطالعه هشت هفته ای روی 24 نفر نشان داد که مصرف مکمل های پروتئین برنج قهوه ای باعث بهبود آناتومی و عملکرد ورزشی می شود. برنج قهوه ای حاوی مقدار زیادی آمینو اسید زنجیره ای (BCAA) است. مطالعات نشان می دهد که اسیدهای آمینه درد زنجیره و خستگی عضلات را کاهش می دهد. هماهنگی ماهیچه ها را افزایش می دهد و از دست دادن ماهیچه های بازو را کاهش می دهد.

7 پروتئین سبک

شیک های پروتئینی یک میان وعده عالی بعد از تمرین هستند. پروتئین موجود در شیر باعث رشد سریع و بهبود عضلات بعد از ورزش می شود. بعد از ورزش ، پروتئین مایع یا سایر پودرهای پروتئینی بخورید و شیر و چربی خود را افزایش دهید تا خواص آنها افزایش یابد. با میوه و سبزیجات مخلوط کنید.

توصیه شده
خواندنی

بعد از ورزش ، چگونه 12 پروتئین شیک ترین عضله ساز را آماده می کنید؟

8 از

این میوه خوشمزه حاوی چربی ها و روغن های سالم است. حاوی پروتئین و فیبر و همچنین ویتامین C است پتاسیم سرشار از ویتامین B6 و منیزیم است. آووکادو سرشار از آنتی اکسیدان است ، از جمله کاروتنوئیدهای لوتئین ، زآگزانتین و کریپتوکسانتین.

برخی تحقیقات نشان داده اند که آنتی اکسیدان های موجود در آووکادو می توانند منجر به آسیب عضلانی و از دست دادن ورزش شوند. درد و التهاب را تسکین می دهد. علاوه بر این ، آووکادو سرشار از پتاسیم و سایر مواد مغذی است که در انقباض و رشد ماهیچه ها نقش دارند.

9 شیر

شیر بخورید تا باسن شما بزرگ شود

یک لیوان شیر (236 گرم) حاوی 8 گرم پروتئین است. شیر یک میان وعده عالی بعد از ورزش است. این نوشابه به حفظ جریان طبیعی اسیدهای آمینه بعد از ورزش کمک می کند. نتایج یک مطالعه کوچک 12 هفته ای روی 20 زن نشان داد که نوشیدن شیر پس از تمرین مقاومتی باعث کاهش چربی و رشد ماهیچه ها می شود. بر اساس یک مطالعه دیگر ، نوشیدن شیر بعد از ورزش با استفاده از اسیدهای آمینه برای افزایش سنتز پروتئین ، کارایی بدن را افزایش می دهد. این امر به ویژه برای رشد لگن اهمیت دارد.

10 دانه کدو تنبل

دانه کدو تنبل یک میان وعده خوشمزه و مغذی است که می توانید به رژیم غذایی افزایش دهنده مفصل ران اضافه کنید. علاوه بر 8.5 گرم پروتئین ، فقط 28 گرم تخمه کدو حاوی چربی های سالم است. فیبر منیزیم آهن و فسفر بدن را سالم نگه می دارد. این تخم مرغ سرشار از منیزیم است و حاوی 28 گرم است.

بدن شما نه تنها از منیزیم برای عملکرد ماهیچه ها و متابولیسم استفاده می کند ، بلکه بعد از ورزش نیز به این مواد مغذی بیشتری نیاز دارد. بنابراین ، بسیار مهم است که این غذاها سرشار از منیزیم باشند.

: ماست رنده شده

ماست رنده شده یک غذای مقوی است که سرشار از کلسیم ، آهن و آهن است. B12 سرشار از فسفر و ریبوفلاوین است. ماست رنده شده تقریباً دو برابر ماست معمولی پروتئین دارد. به عبارت دیگر ، یک فنجان ماست رنده شده (245 گرم) حاوی 24 گرم پروتئین است.

ماست رنده شده ، مانند سایر محصولات لبنی ، باعث رشد ماهیچه ها و رشد لگن می شود. بر اساس یک مطالعه روی 30 نفر ، مصرف خمیر ترش کبابی با افزایش حجم ماهیچه ها و کاهش وزن همراه بود. نشان داده شده است که قدرت و بدنسازی را بیشتر از دارونما بهبود می بخشد.

12. توفو

هر 100 گرم توفو تهیه شده از شیر حاوی 10 گرم پروتئین و منیزیم است. کلسیم حاوی مقدار زیادی سلنیوم و فسفر است. پروتئین سویا در غذاهایی مانند توفو در بزرگ شدن باسن بسیار موثر است.

در حقیقت بر اساس یک مطالعه 30 روزه ، خوردن گوشت سویا به جای کازئین ، پروتئین موجود در شیر ، باعث افزایش قابل توجه توده عضلانی در 59 فرد کم تحرک شد.

13 کره بادام

برای پهن شدن باسن کره بادام بخورید

کره Thiho ، کره ، مانند کره بادام و کره بادام زمینی ، تمام کره بادام سرشار از چربی های سالم و ویتامین E است ، منیزیم حاوی بسیاری از مواد مغذی ضروری مانند پتاسیم و کلسیم است.

یک قاشق غذاخوری بادام (16 گرم) حاوی 3.5 گرم پروتئین است. تحقیقات بیشتری در مورد فواید کره بادام مورد نیاز است ، اما برخی مطالعات نشان داده اند که افزودن آجیل می تواند در عضله سازی موثر باشد. به عنوان مثال ، مطالعه روی 10 نفر نشان داد که خوردن 75 گرم بادام در روز عملکرد دوچرخه سواری را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

: باسن را تا باسن گسترش دهید

سینه مرغ سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است. این بدان معنی است که هر 78 گرم سینه مرغ حاوی 24 گرم پروتئین است. مرغ همچنین سرشار از ویتامین B از جمله نیاسین و ویتامین B6 و B12 است.

مصرف این ویتامین ها برای افزایش تولید انرژی و کمک به سوختن بدن در هنگام ورزش ضروری است. در یک مطالعه هشت هفته ای بر روی 41 نفر ، مصرف 46 گرم پروتئین در جوجه ها پس از ورزش ، تجمع چربی آنها را به میزان قابل توجهی در مقایسه با گروه کنترل افزایش داد.

: پنیر خامه ای

پنیر خانگی از ماست تازه تهیه می شود. کمی مرطوب و مرطوب و مغذی است. هر فنجان پنیر خامه ای حاوی 22 گرم پروتئین و فسفر است. ویتامین B12 حاوی سلنیوم و ریبوفلاوین است. پنیر خانگی همچنین سرشار از پروتئین (کازئین) جذب شده در شیر است.

نکته آخر

رژیم غذایی یکی از مهمترین عوامل در عضله سازی و افزایش سایز لگن است. اما توجه داشته باشید که این غذاها در بزرگ شدن باسن مثر نیستند. خوردن این غذاها باید یک برنامه ورزشی منظم و تمرینات مقاومتی داشته باشد تا عضله سازی را بهبود بخشد و بهترین نتایج را بدست آورد.

ویرایش و ترجمه توسط elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید