با این درمان خانگی پشه ها را دور نگه دارید


چند درمان خانگی وجود دارد که پشه هل را دفع می کند.

با این درمان خانگی پشه ها را دور نگه دارید

پشه ها در این هوای گرم مشکلی جدی هستند و خواب ما را مختل می کنند، کافی است پشه شیرین فرصت پیدا کند و چند روزی ما را آزار دهد.

در مورد آن بخوانید: ساده ترین درمان خانگی برای نیش پشه

برخی از این فرمول ها به شرح زیر است:

۱- توت عرعر

اگر به فکر آتش زدن در بیرون هستید و می خواهید همزمان از شر پشه ها خلاص شوید، چند شاخه درخت عرعر یا سرو کوهی را داخل آتش بیندازید. پشه ها از بوی این گیاه فرار می کنند.

۲- روغن سرو

روغن سدر نه تنها پشه ها را دفع می کند، بلکه مگس ها و سوسک ها را نیز دفع می کند. به این ترتیب می توانید با یک تیر چند نشانگر را بزنید و به راحتی در یک محیط باز بنشینید.

۳- گل بابونه

می توانید چند شاخه از این گیاه را در جایی که می نشینید رها کنید و بدون مزاحمت برای پشه ها از فضای باز لذت ببرید.

۴- گندم

در زمان های قدیم مردم از گندم برای دفع پشه ها استفاده می کردند. یک دسته ریشه گندم را آسیاب کرده و با مقداری آب سه بار بجوشانید. با این کار معجون شما زرد می شود. حالا دست و صورت خود را با این مایع بشویید، سپس خواهید دید که هیچ پشه ای به شما نزدیک نمی شود.

در مورد آن بخوانید:دلیل جذب برخی از افراد به پشه ها

۵- ریحان

مقداری ریحان تازه بردارید و ریز خرد کنید. سپس آنها را روی پوست خود بمالید.

۶- پودر وانیل

می توانید با ترکیب پودر وانیل و لوسیون بچه به نسبت ۱ به ۱۰ نوشیدنی دفع کننده پشه درست کنید، اگر لوسیون بچه ندارید می توانید به جای آن از آب استفاده کنید. وانیل را با کمی آب مخلوط کرده و روی بدن خود بمالید.

۷- میخک سلسیوس

۵ گرم میخک صدپا را در یک لیوان آب بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. ۱۰ قطره از این نوشیدنی را با یک قاشق چای خوری از هر عطری که می خواهید مخلوط کنید و به قسمت هایی از بدن که پوشیده نیست بمالید. اکنون می توانید با خیال راحت ۲ ساعت بیرون بمانید بدون اینکه پشه ها به سمت شما بیایند.

مترجم: پردیس بختیاری

با این فرمول خانگی پشه ها را دور نگه دارید