بایدن مقامات سعودی را متهم کرد که حقیقت را نمی گویند – خبرگزاری مهر ایران و ورلد نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در حالی که «جو بایدنرئیس جمهور آمریکا در سفر خود به عربستان سعودی مدعی شد که درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفتگو کرده است، اما سعودی ها داستان دیگری دارند.

در همین راستا «عادل الجبیروزیر خارجه عربستان سعودی گفت که هرگز چنین موضوعی را نشنیده است بایدن و بن سلمان مورد بحث قرار گرفته است.

در پاسخ به ویژگی برای بدست آوردن الجبیر“از بایدنرئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که این مقام سعودی حقیقت را نمی گوید.

بایدن این موضوع در پاسخ به سوالات خبرنگاران و در پاسخ به اینکه آیا عادل مطرح شده است الجبیروزیر خارجه عربستان سعودی در تشریح تعامل بین بایدن و ولیعهد سعودی حقیقت را در مورد خاشقجی گفت؟ پاسخ داد: نه.

پیش از این در حال حاضر بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در عربستان سعودی به خبرنگاران گفت که قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی را در ابتدای دیدار با ولیعهد سعودی که مقامات اطلاعاتی آمریکا می‌گویند سازمان‌دهنده قتل او بود، مطرح کرد.

بایدن وی در این خصوص گفت: من به صراحت اعلام کرده ام که سکوت رئیس جمهور آمریکا در قبال موضوع حقوق بشر با … که در آنچه ما هستیم سازگار نیست. من همیشه از ارزش های خود دفاع خواهم کرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که ولیعهد عربستان سعودی هیچ مسئولیت شخصی در قتل خاشقجی ندارد. نویسنده واشنگتن پست، یکی از منتقدان صریح دولت عربستان سعودی، آن را رد کرده و افزوده است که ولیعهد گفته است علیه کسانی که مسئول قتل خاشقجی هستند، اقدام کرده است.

“از بایدنرئیس جمهور ایالات متحده آمریکا چهارشنبه گذشته اولین سفر خود را به منطقه غرب آسیا آغاز کرد همیشه آویو وی در آنجا با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد. بایدن سپس همیشه آویو وی عازم کرانه باختری شد و با مقامات این سازمان خودگردان دیدار کرد. وی سپس به عربستان سعودی رفت و با مقامات ارشد این کشور دیدار کرد.