ایجاد گذرگاه شهدا در شورابیل


شهردار اردبیل گفت: در راستای تولید محتوای دیجیتالی برای پیشبرد اهداف فرهنگی قنگره شهدا، نرم افزار زیارت مجازی شهدای اردبیل تولید شده و به صورت رسمی رونمایی می شود.

محمود صفری

محمود صفری در جمع خبرنگاران گفت: کنگره ۳۴۰۰ شهید اردبیل فرصتی برای ادای احترام به روح بلند شهدایی است که با رشادت، رشادت و نثار خون خود آزادی، سربلندی و اقتدار را برای کشور عزیزمان رقم زدند. این وظیفه ما در قبال فداکاری شهداست.» حفظ و حراست از خون گرانقدر شهدا.

وی افزود: شهرداری اردبیل نماینده کمیسیون فرهنگی و فضایی کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل است که برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی را برگزار می کند. چرا که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه هر نهاد فرهنگی است.

شهردار اردبیل با اشاره به ایجاد نرم افزار زیارت مجازی مزار شهدای اردبیل توسط معاونت فناوری و اطلاعات شهرداری اردبیل تصریح کرد: هدف از اجرای این برنامه ساخت مزار مجازی زیارت شهدا و امکان دسترسی شهروندان به زندگینامه شهدا و کسب اطلاعات از اسناد مربوط به شهدای اردبیل بیان عکس و وصیت نامه است.

صفری ادامه داد: از طریق فناوری QR امکان کدگذاری بر روی قبور شهدا وجود دارد و شهروندان با نصب نرم افزار و استفاده از گوشی های هوشمند می توانند به صورت مجازی از قبور شهدا بازدید کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری اردبیل با طراحی این نرم افزار در زمینه تولید محتوای دیجیتال گامی در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی کنگره ملی شهدای استان اردبیل برداشته است، همچنین از ایجاد صلیب شهدا در شورابیل خبر داد.

شهردار اردبیل همچنین به فضاسازی شورابیل با تمثال مبارک شهدا اشاره کرد و گفت: زمانی که کنگره شهدا در اردبیل برگزار می شود تمام بیلبوردهای سطح شهر به این کنگره اختصاص می یابد.

صفری گفت: «طرح با ستاره ها» عنوان برنامه ای است که با هدف معرفی شهدای نام آور اردبیل به نوجوانان در فرهنگسراهای شهرداری برگزار می شود.

وی گفت: تجلیل از بانوان مولف دفاع مقدس، ساماندهی تابلوهای راهنما، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، نامگذاری خیابان های شهر به نام شهدا از دیگر فعالیت های شورای برگزاری همایش است.

من باید بگویم؛ کنگره ۳۴۰۰ شهید اردبیلی مرداد ۱۴۰۲ در اردبیل برگزار می شود.

برف شورابیل

ایجاد گذرگاه شهدا در شورابیل