You are currently viewing اگر هر روز یک قاشق ماست بخورید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟  – دکتر رویا خادمیان

اگر هر روز یک قاشق ماست بخورید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟ – دکتر رویا خادمیان


ppp - وقتی هر روز یک قاشق غذاخوری ماست می خورید ، چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

با خوردن یک قاشق ماست هر روزچه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

ماست که سرشار از پتاسیم و منیزیم است ، فشار خون را تنظیم می کند. از پوکی استخوان جلوگیری کرده و مشکلات گوارشی را متوقف می کند.

ایلیا ماچنکو ، فیزیکدان برنده جایزه نوبل که در ابتدای قرن بیستم در آغاز قرن بیستم در بلغارستان به مطالعه سلامت پرداخت ، از ماست برای افزایش عمر ماست استفاده کرد.

در همین حال ، دانشمند بلغاری Stamen Grigorov ترکیب شیر ترش (ماست) را مطالعه کرد و دو نوع باکتری اسید لاکتیک را در ماست شناسایی کرد. این یافته آغاز یک مطالعه علمی جدی توسط محققان مدرن است.

کارلوس گومز-گالگو ، متخصص تغذیه در آکادمی آکسفورد ، به Science Nutrition Review گفت: “ماست یکی از مهمترین غذاهای بیولوژیکی در جهان است ، گوشت ها و کربوهیدرات های قابل هضم هستند.” مواد معدنی

100 گرم ماست استاندارد حاوی 10 protein پروتئین در روز است. حاوی 4 درصد چربی و 4 درصد کربوهیدرات است. ماست یک غذای کم کالری با تنها 106 کیلو کالری در 100 گرم است. به همین دلیل ، ماست طبیعی بدون مکمل اغلب توسط متخصصان تغذیه برای ورزشکاران چاق و زنان باردار توصیه می شود.

یکی دیگر از فواید ماست این است که حاوی باکتری های زنده است. در دنیای امروز ، خوردن ماست بیشتر اهمیت دارد ، زیرا خوردن غذاهای تمیز و شیمیایی بسیار مهم است. اگر سوء هاضمه دارید ، ماست به یکی از بهترین غذاها برای بازگرداندن سلامت میکرو فلور روده تبدیل شده است. ماست حاوی مواد معدنی است ، کلسیم منیزیم سدیم پتاسیم فلز روی منگنز حاوی سلنیوم و فسفر مصرف منظم ماست طبیعی به جلوگیری از پوکی استخوان کمک می کند. ترکیب کلسیم و ویتامین D موجود در ماست تضمین جذب کلسیم را افزایش می دهد.

سطوح بالای پتاسیم و منیزیم موجود در ماست به تنظیم فشار خون کمک می کند. ویتامین B باعث افزایش انرژی و عملکرد مغز می شود.

پروبیوتیک ها و بیفیدوباکتری های موجود در ماست به تسکین مشکلات گوارشی کمک می کند. مصرف منظم ماست مشکل گوارشی را متوقف می کند.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید