اگر مطمئن نیستید که او افسرده است، ادامه مطلب را بخوانید


هر غم و اندوهی که نشانه افسردگی نباشد، در این مقاله سعی داریم اطلاعات بیشتری در مورد افسردگی ارائه کنیم.

اگر مطمئن نیستید که او افسرده است، ادامه مطلب را بخوانید

همه ما گاهی اوقات احساس عبوس و غمگینی می کنیم. این تجربه کاملا طبیعی است و ربطی به افسردگی ندارد. بنابراین اگر اغلب به دیگران پاسخ می‌دهیم: «چرا افسرده هستی؟» احتمالاً افسردگی را به خوبی نمی‌شناسیم.

افسردگی حالت غمگینی است که هفته ها، ماه ها یا حتی بیشتر طول می کشد.

این اختلال نه تنها با تأثیر آن بر خلق و خو شناخته می شود، بلکه باید بر عملکرد اجتماعی و تحصیلی نیز تأثیر منفی بگذارد و عمدتاً با این علائم خود را نشان می دهد. انرژی کم، اختلال در خواب و اشتها و از دست دادن علاقه به چیزهایی که قبلا منبع لذت بودند.

افسردگی همچنین بر نحوه تفکر و احساس فرد در مورد خود تأثیر می گذارد. ممکن است احساس بدی نسبت به خود داشته باشد یا خود را به خاطر روزهای سختی که در آن قرار دارد سرزنش کند، در حالی که تقصیر شخص نیست که از افسردگی رنج می برد.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب احساس تنهایی می کنند. آنها ممکن است فکر کنند که هیچ کس متوجه رنج آنها نمی شود یا به آنها اهمیت نمی دهد.

این وضعیت به معنای شکست فرد در زندگی نیست و بیشتر از آن چیزی است که مردم فکر می کنند. افسردگی می تواند به آرامی شروع شود و با گذشت زمان شدیدتر شود، بنابراین مهم است که در اسرع وقت توجه و درمان را جلب کنید.

با توجه و مراقبت، شرایط زندگی یک فرد افسرده بهبود می یابد.

اگر بر اساس موارد فوق، فکر می کنید ممکن است افسرده باشید، سه پیشنهاد زیر ممکن است کمک کننده باشد.

۱- با یک بزرگسال قابل اعتماد صحبت کنید. این شخص می تواند یک والدین، معلم یا آشنای مورد اعتماد باشد. وضعیت خود را برای آنها توضیح دهید. این ممکن است برای شما سخت باشد، اما در نهایت به شما کمک می کند کمتر احساس تنهایی کنید و راه درستی برای دریافت کمک حرفه ای پیدا کنید.

۲-صحبت کردن با فردی که به او اعتماد دارید قدم مهمی در درمان افسردگی است، اما کافی نیست. این شخص قرار است به شما کمک کند تا یک درمانگر واجد شرایط را پیدا کنید. همانطور که می بینید، افسردگی بیش از یک احساس غم و اندوه است و بنابراین نیاز به یک برنامه درمانی دارد. روند درمان نیز نیازمند صبر و استقامت است.

۳- اگر به هر دلیلی نمی توانید به یک سالمند قابل اعتماد دسترسی پیدا کنید، با مراکز مشاوره تلفنی تماس بگیرید. شخصی که در خط به شما گوش می دهد راه حلی موقت برای شما دارد و شما را در یافتن یک درمانگر متخصص راهنمایی می کند.

منبع: kidshealth.org

افسرده