اهمیت تغذیه مناسب

آشنایی با حقایق تغذیه ای می تواند یک فرآیند طولانی و خسته کننده باشد. با این حال، همانطور که شروع به یادگیری در مورد تاریخچه تغذیه می کنید و این حقایق را با زندگی خود مرتبط می کنید، اطلاعاتی که پیدا می کنید به طور خودکار برای شما عالی می شود. همانطور که شروع به یادگیری نحوه تغییر نگرش خود به روشی مثبت، افزایش سطح انرژی و احساس خوبی نسبت به بدن خود می کنید، می خواهید در مورد چگونگی دستیابی به این عوامل اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بسیاری از مردم به ارزش های تغذیه ای اهمیت می دهند، اما این ارزش ها چیز زیادی نمی گویند مگر اینکه بدانید چه غذاهایی برای شما خوب و بد هستند. شما می توانید ارزش های غذایی را در هر جایی پیدا کنید، اما اطلاعات برچسبی در مورد اینکه چگونه غذا بر سلامت شما تأثیر می گذارد به شما داده نمی شود. اگر ندانید که چه کاری می تواند برای زندگی و بدن شما انجام دهد، هیچ یک از ارزش های غذایی مهم نخواهد بود. شما می توانید سال ها در مورد مضرات سیگار توسط شخصی سخنرانی کنید و فقط زمانی سعی می کنید که آن را ترک کنید و برای خودتان ابتکار عمل کنید. ارزش غذایی و روند اجرای آسان شما را به تلاش برای سلامتی ترغیب می کند.

آیا دو روز بدون نوشیدن مایعات رفته اید؟ آیا اگر چنین احساسی داشته باشید احساس بی حالی می کنید؟ آیا می توانید سه روز بدون آب بمانید؟ احتمالاً بدون نوشیدن مایعات و شرایط یکسانی برای همه مواد مغذی رنج خواهید برد. با افزایش سن، زمانی که مقدار مورد نیاز مواد مغذی را به طور روزانه دریافت نمی کنید، در بدن خود احساس شکستگی خواهید کرد. برای اینکه بدنتان کار کند به مواد مغذی ضروری نیاز دارید.

ظرفیت ذهنی شما با غذایی که می خورید نیز مرتبط است. نحوه حل مشکلات و مدیریت فرآیندهای فکری به تغذیه مناسب بستگی دارد. برخی از افراد کمبود مواد مغذی را تجربه می کنند که منجر به علائم بیشتر اسکیزوفرنی و بیماری آلزایمر می شود. هنگامی که سرنخ های پنهانی در مورد موضوع داشته باشید، زمانی که ذهن سالمی دارید، می توانید توانایی خود را در یادگیری، پردازش سریع اطلاعات و درک جنبه های مختلف افزایش دهید. کودکان در آفریقا و کشورهای کمتر توسعه یافته با کمبود مواد مغذی مواجه هستند و به دلیل فقدان سطوح کافی مواد مغذی در بدن، از نظر ذهنی تنبل در نظر گرفته می شوند.

بنابراین، برای اینکه بدن خود را از نظر فیزیکی و ذهنی فعال نگه دارید، باید مطمئن شوید که مقادیر مناسبی از مواد مغذی را از هر قسمت از مثلث غذایی مصرف می کنید. شما احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت و با دانستن اینکه بدنتان قوی است، می توانید زندگی شادتری داشته باشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر