You are currently viewing اهمیت افزایش وزن مناسب برای زنان باردار چاق و چاق

اهمیت افزایش وزن مناسب برای زنان باردار چاق و چاق


زنان باردار باردار و چاق بیشتر در معرض ابتلا به دیابت ، بیماری قلبی و سکته مغزی هستند. بسیاری از مشکلات مانند فشار خون بالا و زایمان زودرس. اضافه وزن در دوران بارداری نگرانی زنان باردار چاق است. افزایش وزن در زنان باردار چاق هم برای مادر و هم برای جنین خطرناک است. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید وزن خود را افزایش دهند. توصیه می شود از رژیم غذایی سالم برای زنان چاق استفاده کنید. زیرا در این مدت نباید وزن کم کنند. بنابراین ، مهم است که غذاهایی را انتخاب کنید که دارای کیفیت و ارزش غذایی مطلوبی باشند و از غذاهای پرکالری خودداری کنید. منابع تغذیه خانواده برای ارائه توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار چاق. آنها باید به عادات و رفتارهای غذایی خود و شیوه زندگی خود توجه کنند.

در هر صورت ، زنان باردار (لاغر ، معمولی ، چاق یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، برای زنان باردار چاق رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن توصیه نمی شود. توصیه های تغذیه ای مناسب ؛ آنها باید کالری دریافتی و در نهایت وزن خود را کنترل کنند. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

در اینجا برخی از دلایل رایج اضافه وزن وجود دارد

  • رژیم نادرست و غذاهای غنی از کلسیم (نان ، برنج ، رشته فرنگی) ؛ غذاهای سرخ شده ؛ چیپس سیب زمینی سرخ کرده فست فود؛ آب نبات و شکلات ، از جمله نوشابه های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی)
  • نشستن زیاد و نداشتن فعالیت بدنی
  • در موارد تجمع چرک و مایع یا پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید