انگیزه بالای هندبالیست های نوجوان ایرانی برای مسابقات جهانی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش خبرنگار مهر ، مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان دختر جهان از ۸ تا ۱۹ مردادماه با حضور ۳۲ تیم به همت مقدونیه شمالی برگزار می شود و تیم ایران در رشته تیمی بانوان عنوان قهرمانی قاره آسیا را از آن خود کرد. برای اولین بار و در این گروه سنی مجوز حضور در این رویداد را کسب کرده است. هندبالیست های ایران با تیم های ازبکستان، سنگال و مقدونیه شمالی هم گروه هستند.

آخرین اردوی تیم ملی هندبال جوانان کشورمان این روزها در سالن ورزشی دانشگاه آزاد برگزار می شود.

مائده اسحاک هندبالیستی که قرار است در مسابقات جهانی مقدونیه به عنوان گوش چپ تیم جوانان را همراهی کند، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این مدت تمرینات بدنی و فنی خوبی را با این تیم و زیر نظر داشته است. با راهنمایی مربیان با انگیزه به دیدارهای جهانی می رویم و امیدواریم بهترین نتیجه را بگیریم و بهترین عملکرد خود را نشان دهیم. در مسابقات آسیایی در کنار تیم نبودم، اما قرار است در اولین تجربه ام در یک عرصه بزرگ جهانی ظاهر شوم.

وی افزود: خوشبختانه ۴ بازیکن در تیم خود داریم که در مسابقات جهانی اسلوونی با تیم جوانان به رقابت پرداختند. این افراد از تجربیات خود در زمین استفاده می کنند و این تجربه قطعا به تیم ما کمک می کند تا نتیجه خوبی بگیرد.

انگیزه بالای هندبالیست های دختر نوجوان ایرانی برای مسابقات جهانی

هندبالیست تیم ایران ادامه داد: تیم ایران در تمامی مسابقات بازی های آسیایی پیروز شده است. یکی از شانس‌های خوب ما این است که در این دیدارها ازبکستان را با اختلاف شکست داده‌ایم و مطمئناً می‌توانیم این مسابقه را هم ببریم و اگر بتوانیم در اولین بازی‌های خود پیروز شویم، شانس صعود به مرحله بعد را داریم. فکر می کنم تیم ما نسبت به سایر تیم ها تمرین و انگیزه بهتری دارد و این می تواند به ما کمک کند با تلاش بیشتر نتیجه خوبی بگیریم.

اسحقی با اشاره به اینکه چند سالی است که هدایت تیم تاسیسات دریایی را در لیگ برتر برعهده داشته است، گفت: فدراسیون در این مدت برنامه خوبی برای اردوها داشت و این توجهات باعث شد که تیم های بانوان آسیا به نتیجه رسیده و باشند. رفتن . به مسابقات جهانی قطعا حضور ما در چنین میادینی و تداوم کسب این تجربیات می تواند برای هندبال بانوان ایران و نسل آینده هندبال دختران ایران مفید باشد. می توانیم در آینده به سطح بالاتری از هندبال جهانی برسیم و پیشرفت خوبی داشته باشیم.

بهترین بازیکن تیم هندبال جوانان ایران در آسیا: نماینده شایسته ای برای ایران خواهیم بود

نسترن فراهانی که عنوان بهترین هندبالیست نوجوانان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داده است نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم و قرار است بهترین های خود را داشته باشیم و در مسابقات جهانی بجنگیم. تجربه آسیایی ما با سایر نقاط جهان کاملا متفاوت خواهد بود.

وی ادامه داد: برای اولین بار در آسیا قهرمان شدیم و توانستیم همه تیم ها را مقابل خود با اختلاف شکست دهیم. امیدوارم با همین انگیزه و روند در عرصه جهانی به نتیجه برسیم و نماینده شایسته ای برای هندبال بانوان ایران باشیم.

انگیزه بالای هندبالیست های دختر نوجوان ایرانی برای مسابقات جهانی

وی به حریفان گروه این تیم اشاره کرد و گفت: در بازی های آسیایی با اختلاف ازبکستان را شکست دادیم و امیدوارم اینجا هم بتوانیم ازبکستان را شکست دهیم و با بازی های خوب مقابل دو تیم دیگر گروه خود پیروز شویم.

هندبالیست قم اظهار داشت: در هندبال بانوان مربیان خوبی داریم. جا دارد از مربی ام در این شهر تشکر کنم، او با عملکرد خوب خود سه بازیکن را به تیم ملی فرستاد و به ما انگیزه داد.

شاه ویسی: با تمام توان به مسابقات جهانی می رویم

هانیه شاه ویسی بازیکن تیم ملی هندبال نوجوانان کشورمان پیش از اعزام به مسابقات جهانی گفت: ۱۰ سال است که هندبال بازی می کنم و دو سال است که به صورت حرفه ای در این رشته فعالیت دارم. از یک سال و نیم پیش که قرار بود این تیم در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا شرکت کند، مدام با تیم درگیر بودم.

وی افزود: همه تیم ها برای حضور در مسابقات جهانی زحمات زیادی کشیده اند. با تمرینات سخت و مستمر و فنی توانستیم برای اولین بار در لیگ های آسیایی قزاقستان قهرمان شویم و حق حضور در دیدارهای جهانی را به دست آوردیم. تیم های نوجوانان هنوز شناخت چندانی از هم ندارند، اما با تمام توان به مسابقات جهانی می رویم. ما بازیکنان خوبی داریم و خوب تمرین کرده ایم.

انگیزه بالای هندبالیست های دختر نوجوان ایرانی برای مسابقات جهانی

هندبالیست کردستانی در پاسخ به این سوال “شرایط هندبال استان کردستان در بخش بانوان چگونه است؟”وی همچنین گفت: در لیگ برتر نماینده نداریم و امیدوارم حضور بازیکنان در تیم های ملی و تداوم موفقیت های تیم ملی باعث ایجاد انگیزه در مدیریت استان و حامیان مالی و باشگاه ها شود تا این امر را در استان مطرح کنند. قطعا اگر استان هندبال در لیگ تیم باشگاهی حرفه ای داشته باشد می تواند به ارتقای سطح این رشته در این استان کمک کند.