You are currently viewing انواع رژیم های کتوژنیک علوم ورزشی چیست؟  کدامیک برای شما بهتر است؟

انواع رژیم های کتوژنیک علوم ورزشی چیست؟ کدامیک برای شما بهتر است؟


آنچه در این مقاله می خوانید

برخی از طرفداران رژیم کتوژنیک صد در صد سازگار هستند ، در حالی که دیگران دریافتند که به کربوهیدرات یا گوشت بیشتری نیاز دارند. بنابراین ، کربوهیدرات کم ، رژیم های پرچرب ممکن است با توجه به نیازشان تنظیم شوند. این منجر به توضیح رژیم کتوژنیک شد. یکی از ویژگی های مشترک همه انواع غذاهای کتوژنیک این است که بدن را در حالت کتون نگه می دارند.

کاهش کتون زمانی اتفاق می افتد که بدن کربوهیدرات ها را به جای کربوهیدراتها به منبع اصلی انرژی تبدیل می کند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض کتون می تواند منجر به کاهش وزن شود. متابولیسم کتون یک فرایند متابولیک طبیعی است که در آن بدن به جای کربوهیدرات چربی می سوزاند.

این چیزی است که بیشتر مردم را به خوردن چنین غذاهایی ترغیب می کند و بسیاری از افراد آن را انتخاب می کنند زیرا روند کاهش وزن را ساده می کند. رژیم های کتوژنیک علاوه بر کاهش وزن ، می تواند به آرامش ذهن افراد مبتلا به اختلال دوقطبی کمک کرده و خطر عود در بیماران مبتلا به صرع را کاهش دهد.

اما برای اکثر مردم ، رژیم های کتوژنیک یک رژیم غذایی هستند که می توانند عواقب موقتی ایجاد کنند. اما ما همیشه توصیه می کنیم از رژیم غذایی م worksثر استفاده کنید. همانطور که رژیم کتوژنیک اصلی توصیه می کند مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید ، شامل غلات کامل ، حبوبات و حبوبات شوید. توصیه می شود بسیاری از مواد مغذی مانند سبزیجات و میوه ها را حذف کنید.

اگر در حال حاضر از رژیم کتوژنیک استفاده می کنید یا علاقمند به شروع آن هستید ، ممکن است با خود فکر کنید که چه چیزی برای شما مناسب است. پاسخ به این سوال هدف شماست. این به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله سطح فعالیت و سلامتی شما. در این مقاله به چهار نوع غذای کتوژنیک اشاره می کنیم. ما تحقیقات زیادی در مورد از دست دادن کتون انجام داده ایم ، اما تحقیقات زیادی در مورد این نوع انجام نداده ایم.

انواع غذاهای کتوژنیک

به طور کلی چهار نوع رژیم کتوژنیک وجود دارد.

  • شما یک رژیم کتوژنیک استاندارد هستید که به شما اجازه می دهد مقادیر بسیار کمی کربوهیدرات مصرف کنید.
  • یک رژیم کتوژنیک هدفمند که می تواند کربوهیدرات شما را قبل از ورزش افزایش دهد
  • رژیم های کتوژنیک با پروتئین بالا شبیه رژیم های کتوژنیک استاندارد هستند اما گوشت بیشتری دارند.
  • رژیم کتوژنیک دوره ای یا چرخشی که می تواند مصرف کربوهیدرات را به صورت دوره ای افزایش دهد.

الزامات رژیم کتوژنیک استاندارد چیست؟

این نوع رژیم رایج ترین روش کتوژنیک است. حدود 75 درصد کالری دریافتی چربی است ، باید 20 درصد پروتئین و 5 درصد کربوهیدرات باشد. این بدان معناست که شما باید کربوهیدرات خود را به 20 تا 30 گرم در روز محدود کنید. اکثر مردم از رژیم کتوژنیک استفاده می کنند ، اما این رژیم سنتی نیست. نباید به عنوان دارویی که گفته می شود به کودکان مبتلا به صرع کمک می کند ، مصرف شود. غذای اصلی حاوی درصد های متفاوتی است. 80 درصد کالری حاصل از چربی ؛ 15٪ گوشت و 5٪ کربوهیدرات. این نوع رژیم کتوژنیک برای کسانی که می خواهند کاهش وزن خود را تسریع کرده و از مزایای دیگر برخوردار شوند ایده آل است.

پیشنهاد افرادی هستند که نباید از استاندارد رژیم کتوژنیک (یا هر نوع دیگری) پیروی کنند. زنان حامله در افراد مبتلا به دیابت و سنگ کلیه ، کتونکتوز شایع ترین نوع آنفولانزای کتونی در چند هفته اول است. سرگیجه ؛ ممکن است باعث یبوست و انرژی کم شود. علاوه بر این ، کاهش وزن ناگهانی و شدید ناشی از رژیم کتوژنیک می تواند کشنده باشد.


با دقت بخوانید. کتو آنفولانزا چیست؟


رژیم کتوژنیک هدف دار یا TKD چیست؟

انواع رژیم های کتوژنیک چیست؟  کدامیک برای شما بهتر است؟

رژیم کتوژنیک حدود 30 تا 45 دقیقه قبل از ورزش است تا حدود 25 گرم از این کربوهیدرات را مصرف کنید. هدف این است که کربوهیدرات کافی برای سوزاندن تمرینات خود داشته باشید و پس از سرد شدن به راحتی به کتون ها بازگردید. مراقب باشید که آنها را در میزان کالری دریافتی روزانه خود مانند کربوهیدرات هایی که به راحتی هضم می شوند (مانند نان سفید یا برنج سفید) قرار ندهید.

نوع رژیم کتوژنیک برای عضله سازی شدید است. ایده آل برای کسانی که به طور منظم ورزش های سنگین انجام می دهند. به عنوان مثال ، دویدن چند ساعته ؛ شنا یا بازی تنیس. اما اگر دو روز در هفته به باشگاه می روید ، نیازی به این روش برای ورزش با شدت و سرعت متعادل ندارید.

پیشنهاد از رژیم کتوژنیک هدفمند بدون خوردن رژیم کتوژنیک استاندارد به مدت دو ماه پیروی نکنید. این مفهوم “سازگاری کتون” نامیده می شود. هنگامی که بدن شما از چربی به عنوان سوخت استفاده می کند ، می تواند به کربوهیدراتهای متوسط ​​بازگردد. اگر مبتلا به دیابت هستید ، قبل از تصمیم گیری در مورد رژیم غذایی حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

توصیه شده
خواندنی

چگونه می توان با رژیم کتوژنیک ورزش کرد؟

رژیم کتوژنیک پروتئینی چیست؟

هدف رژیم کتوژنیک افزایش اندک مصرف پروتئین است. پروتئین باید حدود 30 درصد کل کالری و 65 درصد چربی و 5 درصد کربوهیدرات شما را تشکیل دهد. سعی کنید پروتئین را از منابع گیاهی و حیوانی دریافت کنید.

رژیم کتوژنیک برای افرادی که برای حفظ توده عضلانی مورد نیاز خود به پروتئین نیاز دارند تا از آسیب ماهیچه ای نیاز داشته باشد ، ایده آل است. این نوع رژیم کتوژنیک برای افرادی که علائم کمبود پروتئین دارند مناسب است. این علائم ممکن است شامل از دست دادن عضلات یا نازک شدن موها باشد.

پیشنهاد افرادی که مشکلات کلیوی دارند باید مراقب باشند در مصرف پروتئین خود زیاده روی نکنند. این به دلیل تجمع مواد موجود در خون است.

اگر رژیم درمانی دارید ، رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا مناسب شما نیست. هدف کلی رژیم کتوژنیک محدود کردن مصرف پروتئین با هدف درمان صرع و افزایش تعداد کتون ها در بدن است. اگر مقدار زیادی کتون دارید ، پروتئین کتون را برای شما آزاد نمی کند ، اما میزان کتون ها را در خون شما کاهش می دهد. کمی بیشتر گوشت بر توانایی بدن شما برای ماندن در حالت کتونی تأثیر نمی گذارد ، بنابراین رژیم کتوژنیک نتایج مشابهی با رژیم کتوژنیک استاندارد خواهد داشت.

رژیم کتوژنیک گسترده چیست؟

از انواع مختلف کتوژنیک ، ما در آخرین مورد هستیم. در رژیم کتوژنیک فراگیر ، رژیم را داخل و خارج می کنید. شما معمولاً به مدت پنج روز غذا می خورید و سپس کربوهیدرات خود را برای یک یا دو روز افزایش می دهید. هدف رژیم کتوژنیک این است که به راحتی بتوان آن را دنبال کرد. می توانید کربوهیدرات های از دست رفته خود را هر پنج یا شش روز بخورید. هیچ قانون خاصی برای خوردن کربوهیدرات در طول تعطیلات وجود ندارد ، اما بازگشت بدن به کتون برای بدن شما دشوار است.

این نوع رژیم کتوژنیک برای افرادی مناسب است که از رژیم کتوژنیک پیروی نمی کنند. این نوع غذا برای کسانی که می خواهند استراحت کنند و کربوهیدرات بخورند ایده آل است. اما باید مراقب باشید که در روزهای آزاد خود پرخوری نکنید. به آنها رژیم های کتوژنیک داده شده است که بین ورزشکارانی که از کربوهیدرات اضافی برای تمرینات یا مسابقات خود استفاده می کنند ، توزیع می شود.

پیشنهاد قبل از شروع این رژیم کتوژنیک ، توصیه می کنیم مدل خود را تمرین کنید تا بدن شما بتواند از چربی به عنوان سوخت استفاده کند. زیرا می تواند روند نتیجه گیری شما را در طول تعطیلات کند کند. چرخش غذاهای کتوژنیک می تواند باعث کم آبی و سرگیجه در بدن شود. افراد مبتلا به مشکلات قلبی نیز می توانند به قلب خود فشار بیاورند.


بیشتر بخوانید: چه غذاهایی در رژیم کتوژنیک مجاز است؟


ویرایش و ترجمه elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید