انتقال فاضلاب به پتروشیمی ها با دستور رئیس جمهور انجام می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزمحمدرضا حسین نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مهمترین نکته در بحث انتقال پساب به عنوان آب شرب در پتروشیمی خراسان شمالی که نباید فراموش شود محدودیت استفاده از آب مرغوب است. استخراج شده از ۸ حلقه چاه در این مجتمع صنعتی.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: ساخت این مجتمع تولیدی با تعهد استان به تامین آب و با صدور مجوز برای چاه های آبرسانی این مجتمع زمین گیر شد و طبق قانون، مالکیت این چاه ها در حال حاضر بر عهده این شرکت می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه عده ای که فکر می کنند منافع ملی نادیده گرفته می شود، بر طبل می کوبند تا مصرف آب پتروشیمی را متوقف و محدود کنند، غافل از اینکه آیا واقعاً می توان با این میزان تولید یک مجتمع بزرگ تولیدی را تعطیل کرد. ، اشتغال و ارز یا نه؟

حسین نژاد خاطرنشان کرد: شبکه فاضلاب و حوضه آبریز با سرمایه گذاری کلان دولت و هزینه ای که دولت دریافت می کند انجام می شود چرا که هزینه دفع فاضلاب با رقم واقعی فاصله زیادی دارد و یکی از اهداف تنظیم مصرف مشترکین است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: فاضلاب جمع آوری شده در بجنورد در سال های اخیر بدون بهره وری و استفاده رها شده و علاوه بر پسماندهای حاصل از این منبع آبی، خسارات زیست محیطی متعددی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به پیگیری های پتروشیمی برای انتقال پساب به عنوان آب آشامیدنی، گفت: در روزهای اول استانداری، این مطالبه به حق مردم بجنورد را در دستور کار قرار دادم و با سفر رئیس جمهور. به استان شاهد تسریع در تحقق این آرزو بود. ما پیر شدیم.

وی در ادامه با انتقاد از ساخت فضایی برای قیمت نهایی فاضلاب گفت: احداث ۱۸ کیلومتر زهکشی فاضلاب و تصفیه مجدد آب قطعا هزینه های زیادی را برای این شرکت تولیدی در پی خواهد داشت و این میزان مختص به استارت آپ.

استاندار خراسان شمالی گفت: زمان اجرای این طرح قرار است از سوی پتروشیمی اعلام شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: دولت سیزدهم با در دستور کار قرار دادن خدمت عادلانه و شبانه روزی و پرهیز از هرگونه رفتار حاشیه ای در تلاش است تا طعم واقعی خدمت به مردم را به عنوان صاحبان اصلی انقلاب بچشد. برای جلوگیری .