امید آفرینی و شکستن حصر تبلیغاتی رسالت فعالان رسانه ای است


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، علی فرخنده در پیامی به مناسبت ۲۶ مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: درود و رحمت الهی. بر تمام روزنامه نگاران شکنجه شده ای که قلم را سلاح خود و رسانه ها را سلاح خود قرار دادند و سنگرهایی را برای دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با ثروتمندان و قدرتمندان بریده از بشریت و قدرت های مسلط بر جهان برپا کردند و در این راه باشکوه به جلسه مردمی رسیدند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۶ مرداد که به یاد شهید سرافراز محمود صارمی نامگذاری شده، روز خبرنگار است، فرصتی ارزشمند و گرانبها برای پاسداشت مقام مجاهدان عرصه قلم و اندیشه است. طلایهدارانی که اهل بصیرت و سخنوری هستند که برای ثبت حقایق پیش قدم هستند و سختی های فراوانی را متحمل می شوند و در بهبود راه حق و عدالت می کوشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: بدون شک رسیدن به قله های پیشرفت، سربلندی و آبادانی کشور، رسیدگی به منافع و مصالح ملی مردم و آرمان های ارزشمند انقلاب اسلامی است. جز با عدالت خواهی و اخلاص و تلاش در میدان آگاهی ممکن نیست.

وی تصریح کرد: همانطور که نظام حاکم با امپراتوری رسانه ای خود می خواهد جامعه به ویژه جوانان عزیز را از آینده انقلاب ناامید کند، می طلبد که فعالان عرصه رسانه پرچم آزادی، آگاهی و امید را با جهاد برافراشته و نگه دارند. همگام با محاصره تبلیغاتی دشمن. دوم، شکستن انقلاب.

فرخنده تصریح کرد: ضمن گرامیداشت روز خبرنگار با عاشورای حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه از زحمات خالصانه فعالان رسانه ای استان تقدیر و تشکر می کنم و برای تلاش ها و فعالان خبری خراسان جنوبی آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

همچنین برنامه های هفته خبرنگار در خراسان جنوبی تشریح شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به مصادف شدن روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی با ایام تاسوعا و عاشورا، امسال با اجرای برنامه های متنوع و در روز سه شنبه این روز را گرامی می داریم. ۲۷ مردادماه، نمایندگان رسانه های استان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار می کنند.

وی با اشاره به اینکه در ادامه این برنامه دیدار و تودیع با تعدادی از اصحاب رسانه استان برگزار می شود، افزود: پنجشنبه ۲۹ مردادماه قرار است صبح روز پنجشنبه ۳۰ مردادماه جلسه اصحاب رسانه با استاندار و غبارروبی قبور شهدا ساعت ۱۷ برنامه ریزی شده است.

فرخنده حضور مستمر اصحاب رسانه در نماز جمعه ۳۱ مرداد را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: شنبه ۳۱ مرداد نیز صبح و عصر با اصحاب رسانه خداحافظی می کنیم.

وی بیان کرد: یادواره شهدای رسانه همزمان با هیئت رزمندگان اسلام روز شنبه ۳۱ مرداد ساعت ۲۰:۳۰ در حسینیه جماران بیرجند برگزار می شود و این برنامه در ماه محرم و با هدف گرامیداشت یاد و خاطره برگزار می شود. مقام شهید محمود صارمی و سردار شهید.محمدناصر ناصری برای اولین بار در استان انجام می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در این مراسم از خانواده شهدا و پیشکسوتان رسانه نیز تجلیل می شود.

وی افزود: حضور در رسانه های شهرستان ها، دیدار با خانواده شهدای رسانه، تجلیل از پیشکسوتان رسانه و مانور رسانه ای اعلام جهاد با محوریت نماز، امر به معروف و نهی از منکر در استان. سطح از دیگر برنامه های هفته خبرنگار در خراسان جنوبی است.

«محمود صارمی» رئیس سابق دفتر ایرنا در افغانستان در ۲۶ مرداد ۱۳۷۷ به همراه دیپلمات های سفارت جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان و رشادت ها به شهادت رسید. و ایثار این شهید وارسته باعث شد با تصویب شورای فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز شهادت وی در تقویم رسمی کشور ثبت شود و به نام روز خبرنگار نامگذاری شود.

در این حادثه سرلشکر محمدناصر ناصری از شهدای شاخص خراسان جنوبی نیز مورد شکنجه قرار گرفت.

انتهای پیام/۳۶۳۵
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید