امام حسین (ع) و هدفش را باید درست شناخت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مصدق کهنمویی جمعه شب در مجلس عزاداران مسجد زینبیه اعظم زنجان گفت. مردم زنجان، رئیس جمهور روز گذشته در جلسه ای گفت که قلب من در زنجان است و سلام گرم خود را به زنجانی ها برسانید.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه ماه محرم ماه بسیار شگفت انگیزی است افزود: عزاداران بی صبرانه منتظر این ماه بودند و بچه ها نیز برای ورود به محرم هیجان داشتند.

مصدق با یادآوری اینکه همه عوالم هستی در انتظار فرا رسیدن ماه محرم هستند، تصریح کرد: به این دلیل است که محرم مهمان ویژه ای دارد و آن شخص کسی جز امام حسین (ع) نیست و عزاداران میزبان او هستند.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه باید به دنبال ویژگی متمایز امام حسین (ع) از سایر انبیا و امامان در سفر به کربلا بود، ادامه داد: همه اسماء و صفات خداوند در امام حسین (ع) به روز شده است. هیچ پیامبری در این امر به مقام امامت سیدالشهدا علیه السلام به علم واقعی نرسیده است.

مصدق در حالی که می‌گفت همه منتظر امام حسین (ع) بودند و انبیا هم برای امام حسین (ع) گریه می‌کردند، گفت: اگر نتوانیم امام حسین (ع) را آنطور که باید بشناسیم، در زندگی روزمره دچار انحراف می‌شویم. و ما نخواهیم کرد. به اهدافی که برای خدمت به امام حسین (ع) و دین خدا نیاز داریم برسیم.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) و هدفش باید به درستی شناخته شود. زیرا اگر آن حضرت را خوب درک کنیم، تحولی در زندگی ما ایجاد می شود.

مصدق با بیان اینکه باید از این مجالس نهایت بهره را ببریم اما نه سطحی، تصریح کرد: اگر درک ما از امام حسین(ع) و اهدافش سطحی باشد کمکی نمی کند. بنابراین باید دانش و درک باشد. باشد که با امام حسین (ع) قدم به قدم پیش برویم و این معرفت بتواند زندگی ما را متحول کند.

وی خاطرنشان کرد: با یادآوری اینکه در هر جلسه ای که برای شهدا برگزار می شود باید برنامه ای برای زندگی خود داشته باشیم. چون این برنامه می تواند مسیر زندگی ما را مشخص کند، افزود: تأثیر مجالس امام حسین(ع) مسیر زندگی را تغییر می دهد، اما اگر درک ما از سیدالشهدا(ع) سطحی باشد، حواسمان پرت می شود. .

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: کوفیان ۱۲ هزار نامه به امام نوشتند که از شما حمایت می کنیم، اما پس از چند روز مسلم را تنها گذاشتند.

وی با تاکید بر اینکه آنچه می تواند ما را به هدف برساند، معرفت واقعی امام حسین (ع) است و می تواند انسان را در مسیر زندگی یاری و هدایت کند، گفت: مهمتر از همه این است که هدف امام حسین (ع) باشد. ) ) از روزی که روز عاشورا به وجود آمد، دین خدا احیا شد.

وی با بیان اینکه مجالس امام حسین(ع) باید به گونه ای برگزار شود که دین خدا را احیا کند نه بدعت آفرینی، گفت: متأسفانه گاهی به نام امام حسین(ع) مجالس برپا می شود. ذهنیت دشمن برای این تجمعات برنامه ریزی شده است، لذا جوانان باید در این امر بسیار دقت کنند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع) گفت: زنجان را به حق پایتخت شور و شعور حسینی می نامند.

معاون اول قوه قضائیه خطاب به جوانان گفت: خدا را شکر که در راه اهل بیت قدم می گذارید، گفت: گاهی نوحه می خوانند، وقتی دست به سینه می زنند، می گویند ما عباسیان رقاصان، شما ساختید. یک اشتباه، شما رقاصان عباسی هستید، عباس نمی خواهد رقصنده باشد. عباس می خواهد از حرم دفاع کند.

مصدق با انتقاد از گل آرایی خودرو به نام حضرت قاسم (ع) گفت: جوانان عزیز مراقب باشید گمراه نشوید، منطقی است که در روز عاشورا عروسی برگزار شود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه کمیته های ریشه دار زیادی در زنجان داریم که این مایه خیر و برکت است، تصریح کرد: توصیه من به جوانان این است که به والدین خود احترام بگذارند و والدین با اهمیت دادن به فرزندان خود فرصت بیشتری برای آنها فراهم کنند. حضور در چنین جلساتی

مصدق معاون اول قوه قضائیه نیز در برنامه های عزاداری حسینیه اعظم زنجان و هیئت ثارالله حضور یافت.

.