امام جماعت موقت قشم: دولتمردان باید از رئیس جمهور الگو بگیرند


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام امید درویشی در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم اظهار داشت: دولت قبل دولتی تنبل و فرسوده بود. اگر هنوز یک نیروی انقلابی از دولت های گذشته در کار باشد، مانعی برای کار او وجود ندارد. اما در غیر این صورت در این دولت جایی برای او نیست چرا که باید روحیه جوانی و انقلابی را تقویت کرد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع نماز جمعه افزود: نماز جمعه یک پدیده بزرگ و مهم در یک شهر محسوب می شود و حضور پررنگ در نماز جمعه یک وظیفه ۱۰۰ درصد استثنایی است. زیرا نماز جمعه حج مستمندان محسوب می شود.

نماز جمعه سکوی مردم است

خطیب جمعه موقت قشم با بیان اینکه نماز جمعه صحنه مردم است و امام جمعه باید مردمی باشد، تصریح کرد: شخصیت عمومی ائمه جمعه ویژگی مهمی در انتخاب ایشان است. چون ممکن است امام جمعه نتواند مشکلی را حل کند، اما حضور در میان مردم باعث می شود مشکلات آنها را بررسی کند و به گوش مسئولان برساند.

حجت الاسلام درویشی خاطرنشان کرد: مسئولان در نماز جمعه کم حضور دارند و اگر حضور پررنگ باشد می توانند در همان نماز جمعه مشکلات مردم را حل کنند و نیازی به طی مراحل اداری نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه ائمه جمعه در حوادثی مانند سیل و زلزله به کمک مردم شتافتند، یادآور شد: دفاتر ائمه جمعه و سپاه روزانه پذیرای بازدیدهای بسیاری از مردم و طرح مسائل آنان است.

امام جمعه موقت شهر قشم در بخشی دیگر از سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: نماز جمعه تلفیقی از معنویت و سیاست است و دین و سیاست دو عنصر جدایی ناپذیر هستند و شعار جدایی دین از سیاست کاملاً نامناسب است.

حجت الاسلام امید درویشی در پایان با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های هیئت های مذهبی عزاداری در سطح شهرستان و اهمیت مجلس اباعبدالله برگزار می شود. الحسین باید اولویت داشته باشد، مردم هم این برنامه ها را تشویق می کنند.

انتهای پیام/۸۸۰۷۴
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید