افزایش ۶۱ درصدی اجاره بها در زمستان گذشته! – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، مرکز آمار نتایج طرح جمع آوری اطلاعات قیمت و اجاره بهای مسکن در مناطق شهری کشور در زمستان ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به نقل از اقتصاد آنلاین؛ با توجه به نتایج طرح جمع آوری اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در مناطق شهری کشور در زمستان ۱۴۰۰: میانگین قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در سراسر کشور بوده است. ۱۱۶۷۱۱ هزار ریال با متوسط ​​مساحت ۲۴۵ متر مربع که نسبت به فصل قبل ۶.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۵.۴ درصد افزایش داشته است.

متوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی سراسر کشور ۱۲۷۹۷۵ هزار ریال با میانگین مساحت ۱۰۷ مترمربع و متوسط ​​عمر ۱۳ سال بوده که نسبت به مدت مشابه قبل ۸.۸ درصد افزایش داشته است. فصل و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۴.۸ درصد افزایش داشته است.

متوسط ​​اجاره ماهانه به اضافه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی کشور ۳۶۸۶۹۴ ریال با میانگین مساحت ۱۰۳ مترمربع و متوسط ​​طول عمر ۱۵ سال بوده است. نسبت به فصل قبل ۱۶ درصد بوده و ۳ درصد و نسبت به فصل مشابه پارسال ۶۰.۹ درصد افزایش داشته است.