افزایش مهاجرت پسران و دختران ایرانی به ترکیه


مدارس ترکیه نیازی به معدل ندارند و این موسسه همیشه آماده است تا فرزند شما را به ترکیه بفرستد.

پسران و دختران ایرانی در ترکیه چه می کنند؟

نویسنده: بهناز جلالی پور

موج مهاجرت در حال تنوع است. اگر روزی رتبه های ویژه دانشگاه های برتر کشور به دانشگاه های آمریکا و اروپا رفت، بعدها صندوق ها به کشورهای آسیایی راه پیدا کردند و حالا دانش آموزان این مدرسه به مدارس خارجی می روند تا ترکیب و تنوع مهاجرت را پر رنگ تر کنند. تاکید بیشتر بر اعزام دانش آموزان پسر برای عبور از مرز قبل از پذیرش است. تعداد دقیقی از دانشجویان مهاجر وجود ندارد و هنوز بحران اعلام نشده است. اما موسساتی که به کشورهایی مانند ترکیه دانشجو می فرستند فعال هستند. البته شرایط آسان و ساده به نظر می رسد، در ابتدا در ادامه پروژه خرید ملک به عنوان آسان ترین راه در لیست شما نیز قرار می گیرد. لیست موسسات اعزام دانشجو را می توان به راحتی به دست آورد، درست مثل دانشجو، خوب یا بد بودن به تجربیات کسانی که این راه را رفته اند و شانس شما بستگی دارد که بستگی زیادی به سرمایه و حساب بانکی شما دارد که به نظر می رسد بخشی از آن است. داستان اصلی باشد

بدون زبان دانش آموزان

قبل از مهاجرت به یک کشور، اولین چیزی که سفارش و تاکید می شود ارتقاء مهارت های زبانی برای سهولت در زندگی و ارتباطات است. این موضوع در بحث آموزش اهمیتی دوچندان پیدا می کند، چیزی که موسسات اعزام کننده کاملا آن را رد می کنند. البته اگر کودک شما زبان را بلد باشد، وضعیت بهتری دارد. بر اساس نوع مدرسه، می توانید مدارس ایرانی را که توسط سفارت ایران، مدارس خصوصی یا بین المللی اداره می شوند، انتخاب کنید. یکی از موسسات در سه شهر استانبول، آنکارا و ازمیر مدارس ارائه می دهد. در این شرایط ابتدا باید شهر را انتخاب کنید. شما نام ببرید، آنها بسته به موقعیت مکانی خود و میزان ارتباط آنها با مدرسه یا آژانس های املاک، شهر متفاوتی را پیشنهاد می کنند و سعی می کنند بسته جذاب تری ارائه دهند. مثلا اگر بگویید استانبول می گویند اسم و رسم را نگاه نکنید شلوغ و گرون است به جای ازمیر دقیقا بهشت ​​است. مدارس نمونه و عالی هستند. هزینه زندگی متعادل تر و مقرون به صرفه تر است. باز هم انتخاب با شماست.”

وظایف مدارس ایرانی مشخص است، زبان فارسی و برنامه درسی مشابه ایران است. اما فرزند شما می تواند فرصتی برای یادگیری زبان ترکی در منطقه داشته باشد و اگر بسیار با استعداد و به دنبال دانش باشد می تواند در موسسات زبان انگلیسی نیز ثبت نام کند. احتمالاً این مهارت در آینده او تأثیر زیادی خواهد داشت. اما در مدارس بین المللی دانش آموزان از هر ملیتی با برخی مهارت های زبانی در کلاس ها شرکت می کنند، انگلیسی و ترکی به طور مشترک آموزش داده می شود. در مدارس دولتی، دروس کاملاً به زبان ترکی است، در عوض هزینه ها با هر سطح مالی سازگار است.

این موسسه پیشنهاد می کند حتی چند جلسه به فرزندتان با اساتیدشان آموزش دهید تا حداقل با الفبا و چند کلمه آشنا شود و آنقدر احمق نباشد. این موسسه همزمان دو خواهر اصفهانی، خواهر و برادر مشهدی و یک نوجوان از تهران را اعزام می کند. مدارس ترکیه نیازی به معدل ندارند و موسسه آماده است تا فرزند شما را در هر زمانی به ترکیه بفرستد، مشروط بر اینکه شما قرارداد دائمی امضا کنید. هزینه قرارداد هزار دلار است که با قیمت فعلی حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان است.

۵۰ درصد آن پس از عقد قرارداد و ۵۰ درصد مابقی پس از ثبت نام پرداخت می شود. این هزینه برای معرفی مدرسه، انجام مراحل درخواست و انجام امور ثبت نام در مدرسه می باشد. البته اگر از آن دسته ای هستید که نیاز به گروه پشتیبانی دارید، تیم استقبال به فرودگاه می آیند، می توانند برای شما هتل ترتیب دهند یا خانه ای اجاره کنند، هنگام ثبت نام در مدرسه در کنار شما باشند و هزینه را با لیر دریافت کنند. همه این چیزها خدمات.

مدرسه پیشنهادی برای دانش آموز پایه هشتم مدرسه دو زبانه و بین المللی در ازمیر است که هزینه سالیانه آن ۶۰۰۰۰ لیر است که حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان می باشد. این مدرسه دارای یک مدرسه سوارکاری و یک استخر بزرگ است. اگر مشکلی نیست ابتدا ۵۰ درصد قرارداد را پرداخت می کنید و سپس خود و فرزندتان را به انگلیسی و ترکی ترجمه کنید. از شناسنامه و کارت ملی گرفته تا کارنامه و ریز نمرات. تنها چیزی که باقی می ماند خرید چمدان و بلیط است. بلیطی که به شما امکان اقامت سه ماهه را می دهد، به شرطی که پاسپورت شما اعتبار کافی داشته باشد. پذیرش از مدرسه به شما و فرزندتان موقعیت خاصی نمی دهد، اما اکنون او نیاز دارد که به او اجازه تحصیل بدهید. مثلاً خانه بخرید، کسب و کار راه اندازی کنید، سرمایه گذاری کنید. صورت حساب بانکی خود را اجرا کنید.

با خرید ملک موقعیت خود را تقویت کنید

اگر مشتاق سفر به ترکیه هستید، جایی که آب و هوای بهار و تابستان عالی است، آسمان‌ها آبی‌تر است و تنوع قومیت‌ها در آن حاکم است، اکنون وقت آن است که مدیران بازی کنند. افراد زیر ۱۸ سال جز از طریق والدین مجاز به اقامت نیستند. والدین می توانند برای تحصیل در هر یک از دانشگاه ها بروند، جدا از علاقه به تحصیل و تحصیل، فاکتور زبان موضوع مهمی است که شاید برای همه نتواند از عهده آن برآید. فرصت بعدی خرید ملک است که مشاور به عنوان ساده ترین راه پیشنهاد می کند. مشاوران ما در دفتر ازمیر آماده ارائه کلیه خدمات و معرفی املاکی هستند که شرایط شما را داشته باشند و تا زمان خرید همراه شما باشند. این هزینه ها حداقل ۷۵ هزار دلار است. البته مشاوران املاک در ازمیر روی عدد ۸۰ تا ۸۵ اتفاق نظر دارند و به «دنیای اقتصاد» می گویند: بهتر است عدد معقول تری در نظر بگیرید تا اینقدر شوکه نشوید.

مشاوری می گوید: «در عرض یک هفته تا ۱۰ روز، نه تنها خانه خود در ازمیر را دوست خواهید داشت، بلکه سندی را نیز می خرید و امضا می کنید و به دفتر اقامتگاه می روید». نتیجه دفتر اقامت سرنوشت شما و تربیت فرزندتان را روشن می کند. مشاوری که تاکید زیادی بر عنوان دکتر دارد، برای ثبت نام، خرید خانه و اخذ اقامت از یک هفته تا ۱۰ روز زمان کافی در نظر می گیرد.

وضعیت در ازمیر کمی متفاوت است. مانند هر شهر دیگری، ممکن است به راحتی ملک مورد نظر خود را با قیمتی که در نظر دارید پیدا نکنید. محله برای شما مهم است، مطمئناً نزدیکی مدرسه به خانه را پیدا می کنید، مراکز خرید را سبک و سنگین می بینید. از طرفی سبکی خانه، متراژ، جذابیت آن و هزار دلیل و معیار دیگر که می تواند روند خرید را طولانی کند یا حتی تعداد آن را افزایش دهد، زیرا بعید است قیمت ها پایین بیاید و دنیا در کیف شما شود. . اما هنگام خرید باید به دفتر اقامت مراجعه کنید.

منابع موثق می گویند زمان از یک هفته تا ۱۰ روز بستگی به شانس شما دارد، گاهی اوقات دفتر اقامت ساکت است و برای مصاحبه و ارائه مدارک تا دو روز آینده به شما وقت می دهد و گاهی اوقات ممکن است آنقدر شلوغ باشد که اصلا زمان برای یک ماه دیگر به خصوص از زمان جنگ بین اوکراین و اتحاد جماهیر شوروی، اتباع آنها بیشتر به دفتر اقامت رفته و رفته اند. با این حال، اگر برای مدت طولانی بروید، حداقل هزینه ماهیانه شما در شهری مانند ازمیر ۷۰۰۰ لیر در ماه خواهد بود که شامل حمل و نقل و غذا می شود.

ویزای کانادا با ویزای دانشجویی

یکی دیگر از خدماتی که موسسات ارائه می دهند، اعزام دانشجو به کانادا است. این فرآیند می‌تواند زمان‌بر باشد، اما دانش‌آموزان پس از پذیرش اولیه می‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند، زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند و همزمان در مدارس ایران مدرک بگیرند. این مشاور می گوید که داشتن این مدرک از یک مدرسه کانادایی یک فرصت عالی است که می تواند به پذیرش دانشجو و دریافت ویزا بعدا کمک کند. با این حساب، گروهی در مرز آنلاین منتظر کشف مرزهای جدید در زمان مناسب هستند.