You are currently viewing افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. بافتهای اطراف دریچه میترال به طور غیر طبیعی کشیده می شوند. بنابراین دریچه میترال به محض تپش قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است درجه ای از عدم عود (دریچه نشتی) یا نشتی خفیف تا نشتی دریچه فلپی داشته باشند. آره، اکثر مردم نشتی یا نشتی نرم ندارند.

تعداد کمی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شدید MVP دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. طبق گزارشات ، زنان دو برابر مردان در معرض ابتلا به این بیماری هستند. افتادگی دریچه میترال در نوجوانان و بزرگسالان یافت می شود. بنابراین ، برای هیچ گروه سنی صدق نمی کند. ممکن است برای هر دو جنس اتفاق بیفتد.

دریچه میترال قلب برداشته می شود

علائم افتادگی دریچه میترال

افتادگی دریچه میترال معمولاً مادام العمر است ، اما اکثر افراد مبتلا به این بیماری هیچ علامتی ندارند.

بنابراین ، ممکن است افراد با کشف این بیماری شگفت زده شوند. اگر علائم ظاهر شود ، ممکن است به دلیل نشت خون از دریچه باشد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف اما شایع هستند.

ضربان قلب رقابتی یا غیر طبیعی (غیر طبیعی)
سرگیجه یا سبکی سر
تنگی نفس تنگی نفس فعالیت بدنی مکرر یا دراز کشیدن
• خستگی

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

اگر فکر می کنید هر کدام از این علائم را دارید ، باید به پزشک خود مراجعه کنید. بسیاری دیگر از بیماری های قلبی باعث علائم مشابه افتادگی دریچه میترال می شوند که تنها با مراجعه به پزشک قابل تشخیص است.

به طور قطعی مشخص نشده است که شما دچار حمله قلبی یا سکته قلبی شده اید.

اگر در گذشته دچار افتادگی دریچه میترال شده اید ، در صورت بدتر شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین بطنهای چپ بالا و پایین قلب را کنترل می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال هنگام خروج خون از قلب به بطن چپ (محفظه چپ) از جریان خون جلوگیری می کند.

با این حال ، در برخی از افراد با افتادگی دریچه میترال ، بافت اضافی یا کشش بیش از حد یک یا هر دو برگچه دریچه میترال مانند یک چتر برای هر حمله قلبی است. Su را نمی توان محکم بست.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه به عقب برگردد.دریچه میترال کافی نیست) اگر مقدار کمی خون به قلب چپ نشت کند ، مشکلی وجود ندارد. نارسایی شدید دریچه میترال باعث تنگی نفس می شود. ممکن است علائمی مانند خستگی یا سردرد ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم سوفل کلیک است. وقتی پزشک با هدفون به قلب گوش می دهد ، به محض بیرون آمدن جزوه ها صدای او را می شنود.

اسامی دیگر افتادگی دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه فلاپی
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

ممکن است افتادگی دریچه میترال رخ دهد

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال قلب می تواند در هر سنی رخ دهد. علائم شدید افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. این می تواند با بیماری های دیگر مانند افتادگی دریچه میترال همراه باشد.

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
ناهنجاری مامایی
• تجربه
بیماری قبرستان
• اسکولیوز

جستجوی پرولاپس دریچه میترال

اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند و می توانند در معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به هدست با قلب خود دیده شوند. علائم شایع عبارتند از ضربان قلب سریع (تپش قلب). این موارد شامل سفت شدن سینه و خستگی است.

پزشک ممکن است با گوشی پزشکی به قلب فرد گوش دهد و به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه دریچه می تواند صدای خاصی به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است ضربان قلب را به دلیل برگشت خون بشنود.

افتادگی دریچه میترال باید با دقت بررسی شود اکوکاردیوگرام بگیرید این یک نوع حمله قلبی است.

افتادگی دریچه میترال چگونه تأیید می شود؟

در صورت شکایت باید چکار کنم؟

در صورت وجود افتادگی دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان خونریزی از دریچه در هنگام نارسایی احتقانی قلب استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که MRI قلب نامیده می شود.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند. بنابراین ، در اکثر مواقع نیازی به درمان نیست.

افرادی که از نارسایی شدید میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، ممکن است از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه ای که اغلب نشت می کند ، سود ببرند. جراحی معمولاً بهترین درمان برای افرادی است که علائم نارسایی احتقانی قلب به دلیل افتادگی دریچه میترال در ارتباط با نارسایی میترال دارند.
بدون نارسایی میترال در اکوکاردیوگرام ، علائم افتادگی دریچه میترال بسیار کم خطر است. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. با این حال ، ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ورزش ها
• مسکن
راهکارهای تفریحی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

داروهای مسدود کننده بتا ، که برای کاهش سرعت ضربان قلب استفاده می شوند ، ممکن است برای افراد مبتلا به تاکی کاردی که پرولاپس دریچه میترال دارند ، مفید باشد.

بهترین بازیکن به ندرت بیمار می شود. با این حال ، در موارد شدید ، آریتمی می تواند در نهایت تهدید کننده زندگی باشد.

در صورت نشت شدید دریچه ، که نارسایی مجدد نامیده می شود ، افتادگی دریچه میترال می تواند عوارض جانبی جدی مانند حمله قلبی و سکته را ایجاد کند.

این به این دلیل است که هنگامی که شیر نشت می کند ، می تواند دهلیز را گشاد کند. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند باعث مشکلات قلبی عروقی مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” و لخته شدن خون شود. وقتی لخته های خون از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند باعث سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

مشاوره رایگان با پزشک مجرب و قرار ملاقات با مرکز اکسیر قلب و دیابت. الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد؛ خیابان 18 خیر از

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید