اعطای نشان ایثار ارتش به «خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ارتش»


به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس مصوبه «هیئت عالی نشانه‌ها» در ارتش، به پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و لحظات حساس پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار در راه ارتقای یک ایران سرافراز اسلامی، نشان فداکاری شهدای ارتش اسلام؛ خلبان جاویدان محمدرضا آذرفر، شهید قاسم حمید، شهید بریار بهبودی، شهید ابوالفضل شعبان، شهید محمدابراهیم همتی، شهید سید علی اکبر هاشمی و سرهنگ خلبان جانباز محمود اسکندری حضور داشتند، تقدیر شد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم اعطای نشان ایثار به خانواده های این شهدا و ایثارگران گفت: ما به وعده های الهی در امر خداوند ایمان داریم. پیروزی حق بر دروغ و مقام والای شهدا.»

وی افزود: همچنین کسانی که با تلاش مؤمنانه و خالصانه مسیر نورانی شهادت را خلق و ترسیم کردند و در این انتخاب آگاهانه رزمندگان را همراهی کردند، اجر و پاداشی کمتر از شهدا ندارند.

وی افزود: در طول ۴۰۰ سال گذشته کشور ما مدام مورد تهاجم بیگانگان بوده است و هر بار که دشمنان وارد کشور شدند علاوه بر جدایی بخشی از میهن، بلایای زیادی نیز رخ داد که قابل ذکر نیست. “

امیر سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دشمنان دست به دست هم دادند تا انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را براندازند و کشور را متلاشی کنند، اما رزمندگان، جانبازان و در رأس شهدا ایستادند و کاری کردند که نکردند. تنها یک وجب از کشور خارج نشده است، اما پس از گذشت بیش از سه دهه از دفاع مقدس، هیچکس تصور حمله به کشور را ندارد.

وی ادامه داد: بدون آن شجاعت و فداکاری امروز این استقلال، امنیت، ظرفیت و اقتدار نهایی را نداشتیم و همچنان درگیر تهاجم وحشیانه دشمنان بودیم.

فرمانده کل ارتش با اعلام اینکه دنیا ایران اسلامی را با سربلندی، ایستادگی و مقاومت می شناسد، تصریح کرد: مستکبران و صاحبان طلا به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند و به عبارت دقیق تر نمی توانند به این کشور نزدیک شوند. و آب به دلیل ارزش ها و آثار شهدا، رزمندگان و جانبازان ماندگار و روحیه ایثارگری که متاثر از آن فداکاری هاست همیشه زنده و زنده هستند تا پرچم ایران اسلامی را به اهتزاز درآورند و آرمان های انقلاب را حفظ کنند و تحمل کنند. نام و جایگاه ایران عزیز که هزاران سال سربلند و مقتدر بوده است.

امیر موسوی گفت: نشان فداکاری مقام معظم رهبری به ارتش جمهوری اسلامی ایران، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های افسری است که دلیرانه از استقلال و تمامیت ارضی دفاع می کنند. کشور و جمهوری اسلامی ایران». و دفاع کرد.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید