اصفهان اطلاعات میلگرد آهنی


میلگردها در واقع میلگردهای بلند فولادی هستند که در دو نوع ساده با سطح صاف و صیقلی و نوع آجدار با برآمدگی های بادامکی شکل بر روی بدنه خود تولید می شوند.

RE13 188

میلگرد یکی از مهمترین و پرمصرف ترین محصولات فولادی با کاربردهای مختلف و در صنایع مختلف در انواع ساده و موجدار تولید می شود.

علاوه بر طبقه بندی اصلی آرماتورها که ساده و آجدار است، آرماتورها از زوایای دیگری نیز طبقه بندی می شوند; مانند طبقه بندی بر اساس استانداردهای تولید، بر اساس پوشش سطح و مواد و غیره.

این تفاوت ها در نوع و کاربرد آرماتورها می تواند مستقیماً بر قیمت آرماتور تأثیر بگذارد

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت آرماتور، کیفیت و برند آرماتور است.

در کشور ما بسیاری از تولیدکنندگان محصولات فولادی از جمله آرماتور تولید می کنند و واضح است که کیفیت تولید آنها ۱۰۰ درصد یکسان نیست. ضمناً کلیه کارخانه های شناخته شده و معتبر آرماتور مطابق با استانداردهای ملی یا بین المللی تولید می کنند و در آزمایشگاه های کنترل کیفی انطباق کیفیت و ساختار آرماتورها با استانداردهای مذکور بررسی و بررسی می شود.

اگر بخواهیم تعدادی از بهترین تولیدکنندگان کشور در این زمینه را نام ببریم، می توانیم سراغ برندها برویم میلگرد اصفهانمن کارخانه فولاد زاگرس، ابرکوه یزد، شاهین بناب، بافق یزد، کوثر اهواز، آناهیتا گیلان و… اشاره کنیم.

اما در این مقاله سعی داریم به معرفی میلگرد اصفهان که یکی از برجسته ترین و با کیفیت ترین میلگردهای تولید شده در کشور می باشد بپردازیم. اما قبل از آن به این سوال پاسخ می دهیم که تقویت چیست؟!

تقویت چیست؟

همانطور که گفته شد آرماتور یکی از پرمصرف ترین محصولات فولادی در بازار آهن است که انواع و کاربردهای زیادی دارد.

وظیفه اصلی آرماتور در ساختمان افزایش مقاومت و مقاومت بتن در برابر نیروهای کششی است. زیرا بتن بر خلاف یک مقاومت بالا در برابر نیروهای فشاری، مقاومت کافی در برابر نیروهای کششی ندارد و باید مقاومت خود را از طریق تکیه گاه آرماتور افزایش داده و تامین کند.

میلگردهای تقویت کننده ساده در گرید A1 و میلگردهای تقویت کننده آجدار در گریدهای A2 تا A4 تولید می شوند. آرماتورهای ساده به دلیل وجود کربن کمتر در ترکیبات خود، انعطاف پذیری و انعطاف پذیری بیشتری دارند و از طرفی آرماتورهای موجدار، هر چه رتبه آنها بیشتر باشد، میزان کربن بیشتر و در نتیجه انعطاف پذیری کمتر و شکنندگی بیشتر می شود.

ویژگی های خاص هر تقویت کننده کاربرد آنها را در موارد مختلف تعیین می کند.

تاریخ اصفهان کارخانه ذوب آهن:

کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از قدیمی ترین کارخانه های ذوب آهن کشور است که در سال ۱۳۴۴ با نام کارخانه آریامهر و با شماره ثبت ۲۵۲۳۰ تاسیس شد.

این کارخانه که در شهر لنجان در استان اصفهان قرار دارد در سال ۱۳۵۷ و پس از انقلاب به ذوب آهن اصفهان تغییر نام داد.

ظرفیت تولید این کارخانه ۲.۸ میلیون تن در سال است.

مشخصات ذوب آهن اصفهان::

میلگردهای ذوب آهن اصفهان در انواع ساده و در سایزهای ۵ تا ۲۰ میلی متر برای مصارف صنعتی و ساختمانی و میلگرد موجدار در سایزهای ۵ تا ۳۲ میلی متر به صورت شاخه ای و کلاف و بیشتر برای مصارف ساختمانی تولید می شوند.

فیوز میلگردهای اصفهان نیز به صورت دوک ریس ۴۰۰، دوک ریس ۳۴۰، آج یکنواخت ۳۴۰، آج یا آج یکنواخت ۴۰۰ و آج یا آرماتور کامپوزیت ۵۰۰ به فروش می رسد.

استاندارد اصفهان ذوب آهن میلگردهای آرماتور:

کارخانه ذوب آهن اصفهان در تولید میلگردهای آرماتور از سه استاندارد ملی و بین المللی پیروی می کند که به شرح زیر است:

▫️استاندارد ASTM A 615 در سه حالت G75، G60 و G40

استاندارد روسی ۸۱/Gost 57 با کلاس های A1 تا A3

استاندارد ژاپنی JIS G3112 در حالت های SR24، SD35، SD40 و SD50

ذوب آهن اصفهان به ترتیب در تولید میلگرد آسان ذوب، دنده مارپیچ، دنده جناغی و دنده کامپوزیت از استانداردهای ذکر شده استفاده می کند.

روش تولید ذوب آهن اصفهان::

برای ساخت میله های ذوب آهن در اصفهان در مرحله اول شمش های فولادی را در دمای ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد ذوب و ذوب می کنند و سپس توسط جک هیدرولیک نورد گرم می شوند.

برای اینکه میلگردهای تقویت کننده در این فاز به قطرهای مورد نظر برسند، طی چند فاز تحت فشار و کشش قرار می گیرند.

سپس در ایستگاه های مخصوص تحت پله زنی قرار می گیرند و در مرحله بعد به طول استاندارد ۱۲ متر بریده می شوند.

سپس وزن کنید، بسته ها را آماده کنید و برای کنترل به انبار ارسال کنید.

نام اختصاری میلگرد اصفهان حک شده بر روی آن ESCO است.

سایر محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان:

کارخانه ذوب آهن اصفهان علاوه بر انواع آرماتورهایی که قبلا به آنها اشاره کردیم، محصولات دیگری نیز در خطوط تولید خود دارد. این محصولات عبارتند از:

▫️ تیرآهن IPE در سایزهای ۱۲ تا ۳۰ میلیمتر

▫️ پرتو H

▫️ زاویه هواکش برابر در سایزهای ۸۰، ۹۰ و ۱۰۰ میلی متر

انواع ناودانی

ریل U33 و UIC60

فلز گرانبها

اهمیت خرید میلگرد با کیفیت

از آنجایی که میلگرد یکی از اساسی ترین تامین کنندگان امنیت ساختمان به شمار می رود، لازم است برای خرید آن برای ساخت و ساز یا حتی صنعتی به برندهای معروف و باکیفیت مراجعه کنیم تا از کیفیت و اطمینان خرید خود اطمینان حاصل کنیم.

علاوه بر برند معروف و قابل اعتماد میلگرد، خرید از مراکز توزیع معتبر نیز به همان اندازه ضروری است. زیرا می توان مطمئن بود که آرماتور موجود در این مراکز از سلاح های اصلی و با کیفیت برندهای معروف است و از طرفی در هنگام حمل و نقل و نگهداری در انبار آرماتورها بر اساس اصول صحیح تهیه می شود. تعمیر و نگهداری تقویت شده و کیفیت اصلی آنها به طور کامل حفظ می شود

از سوی دیگر، برای خریدار بسیار مهم است که بهترین قیمت را در روز بازار دریافت کند تا بتواند پول خود را پس انداز کند و آن را به خوبی مدیریت کند.

مرکز پخش آهن جم با کیفیت تضمینی برندهای مطرح کشور و مناسب ترین قیمت روز بازار تمامی نیازهای شما را در خرید کلیه محصولات فولادی پوشش خواهد داد.

برای مشاهده قیمت میلگرد آهن جم به سایت این شرکت مراجعه فرمایید

نشانی ahanjam مرجع یا بیان قیمت میلگرد آهن مربا: در گوگل سرچ کنید و روی لینک اول کلیک کنید

همچنین شماره فروش و پشتیبانی آهن جم ۰۳۱۳۳۸۶۹۲۱۱ پاسخگوی شما در این زمینه می باشد.